Jaký procesor a zákl. deska k RX470 8gb

Procesory Intel, AMD a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod cernakus 10. 1. 2017 08:12

sorry, to je moc pracný a stejně buď řekneš, že "takových testů ti udělám kotel" (konfrontace s youtube testy) a nebo, že "nevíme jak to testovali".

Novější, ale ne nejnovější s výsledky, které odpovídají mým zkušenostem se stejnými HW kombinacemi například zde
http://www.technologyx.com/featured/amd ... -showdown/

Fakta jsou jasná. Phenom má v kombinaci s RX470 nějaký výkon. FX-8300 jej navýší. navýší jej ale tak, aby si obhájil příplatek 5000Kč (CPU+MB)? V průměru rozhodně ne, jedině kdyby narazil na hru, kde phenom bude dropovat pod hratelnou mez a přitom tu hru chtěl hrát za každou cenu. V případě KB core i5 je to rovnou příplatek 10000Kč za dtto. Navíc s 4+ vláknovými DX12 hrami bude Ci5 na FX-8300 ztrácet, nikoliv získávat.

Tedy bavíme se o příplatcích ve výši ceny jedné RX470 a dvou RX470. Moje rada tedy zní - důsledně zvážit, jestli to je opravdu třeba až podle portfolia her. Pokud není zbytí, pak jít cestou extra levných FX procesorů a využití stávajících DDR3, za předpokladu, že alfa hra není kousek, který je FX procesorem omezen - napadají mně obecně MMO a nebo konkrétně Arma III, Project Cars.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod worrapS 10. 1. 2017 10:12

Tak určitě, testy odpovídající cernakusovu názoru jsou nejlepší a ty ostatní zfalšované :D
Pracovat s počítači je docela otrava. Vůbec, pracovat je otrava. Možná to nakonec s těmi počítači nebude až tak zlé.
worrapS
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cernakus 11. 1. 2017 09:05

mýlíš se, nicméně je legrace sledovat, jak se výhodnost FX procesorů zvyšuje tím, že padají jejich ceny a zároveň se rozrůstá portfolio multivláknových programů a her (je třeba myslet na to, že výkon FX-8370 je někde kolem 120GIPS, Ci7 4770K má kolem 135GIPS, Ci5-4690K má něco kolem 88GIPS), tak se vytahují na světlo fóra testy, které rozestupem core architektury a buldozer architektury v nich tu výhodnost dorovnávají.

Kdybych tady vytáhl ddho testy, tak se tu na mně (oprávněně) sesypete. Přitom on ty svoje testy nefalšuje, jen si pečlivě vybírá co testuje a co ne (logicky volí tak, aby AMD dominovalo) a pokud zvolíte jeho nastavení aplikaci, tak dostanete stejné výsledky. V případě pclabu jsem se nikdy nedokázal k jejich výsledkům ani přiblížit a to jsem se jednu dobu fakt hodně snažil. Nejde to, intel a v menší míře nvidia tam dosahují doslova zázračné výsledky, kterých se nedá jinde než v jejich "laboratořích" dosáhnout. Na druhou stranu, dtto v opačném gardu platí i o AMD produktech u nich. Výsledkem je rozestup, že to vypadá, že prakticky libovolné Ci3 (na pentium jsou vysazeni, jemu výsledky nefalšují), si povodí FX-9370, což asi realita nebude, že ;-)
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod r34ktor 12. 1. 2017 21:31

Tvůj odkaz je k ničemu, protože v něm chybí AMD Phenom II X4 840. Porovnání jeho výkonu s novější konkurencí je klíčové k rozhodnutí, zda upgradovat, či ne. Proto jsem dával odkaz na tak letitý test. Nově už se tyto staré kousky prakticky netestují.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mmmjack 26. 1. 2017 10:25

A není náhodou na hry lepší 4 jádro, ale s vyššími takty? Resp s vyšším výkonem na jádro? Což FX proti i5 asi nebude lepší předpokládám, leda bys využil víc jak 4 vlákna...
mmmjack
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků