AMD Ryzen vlákno - infa, zkušenosti, recenze

Procesory Intel, AMD a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod FlanK3r 12. 2. 2017 10:50

Jelikož vypadá, že Ryzen nebude celkově propadák, i vzhledem k poměru ceny a výkonu, věřím, že mnozí z nás si jej pořídí, i kdyby jako levnější alternativu vůči Intelu. Opakuji, že si nedělejme iluze, že Ryzen 8c/16t bude konkurovat i7-6900K (možná v pár testech), ale osobně jej vidím jako konurenci k výkonným procesorům i7-6850K či i7-6800K či populárním i7-5930K.
7700K bude jasně nejsilnější procesor co do IPC a to ještě na více než rok, má velmi vysoké takty v základu a architektura Skylake/Kabylake je velmi efektivní.
Zcela jistě uvidíme verze Ryzenu 8c/16t, 4c/8t. Spekuluje se i o variacích 6c/12t (nejspíš by to byl konkurent k 4c/8t Intelu) a svého času 8c/8t. Za pár týdnů to už vše uivdíme...
sestavy:
1)Ryzen 7 5700X, Asus C7H, TUF RX6800, 2x 16GB 3600 GSKill TridentZ RGB
2)Core i9-13900KF, Maximus Z790 Apex, R5-240x, 2x16GB TridentZ5 7200M DDR5
FlanK3r
Sponsored by ASUS
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 12. 2. 2017 11:04

Bohužel i jedni z největších fanoušků, mezi než se počítám, už dnes ví že ten poprask okolo byl zbytečný a zase a jenom díky recenzentům to bude ještě větší propadák než by musel být. Ono to bude dobré CPU, ale všichni čekali, přesně jak píšeš, jak AMD za cenu 300USD rozseká i7-6950x při poloviční spotřebě, atd.

Dobrá alternativa do herních střepů, ale do WKS ani náhodou, bohužel.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stiletos 12. 2. 2017 12:24

Spekuluje se i o variacích 6c/12t


Aha takže vylezou s 8c/16t za minimálně 10 litrů kdo si to koupí ? Velká komedie od AMD pokud nestříháš video tak ti bude těch 16 vláken k hov...i to co se omejlá cena / výkon když za 9 máš i7 která bude mít ve hrách stejně navrch. :-D
Stiletos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 12. 2. 2017 12:33

A pokud to video stříháš, budou ti scházet linky :D
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 12. 2. 2017 13:47

Python.p píše: ale všichni čekali, přesně jak píšeš, jak AMD za cenu 300USD rozseká i7-6950x při poloviční spotřebě, atd.

Kdo to čekal a proč by to AMD za tu cenu prodávalo?
AMD RYZEN 7 7800X3D | ASUS TUF B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY 32GB @ 6000MHz, CL30 | KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! PB 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27 LG Display
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 12. 2. 2017 13:50

* nadsázka.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 12. 2. 2017 14:19

U některých lidí bych se nedivil. To samé RX 480, čekali výkon 1070 za 5k.
AMD RYZEN 7 7800X3D | ASUS TUF B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY 32GB @ 6000MHz, CL30 | KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! PB 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27 LG Display
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 12. 2. 2017 14:28

Přesně o tom mluvím ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vrzalík 12. 2. 2017 14:30

FlanK3r píše:Opakuji, že si nedělejme iluze, že Ryzen 8c/16t bude konkurovat i7-6900K (možná v pár testech), ale osobně jej vidím jako konurenci k výkonným procesorům i7-6850K či i7-6800K


Otázka je, kolik Ryzen bude stát, pokud bude schopen výkonostně konkurovat i7-6800K. To je asi výkon, který hledám. Mít Ryzen, který konkuruje výkonem 6800k za 9-10k, vezmu jej. Pokud bude stát jen o něco méně než i7 6800k, to znamená 11-12k nebo se cenově dokonce rovnat, beru Intel.
Vrzalík
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 12. 2. 2017 14:52

AMD se nezavděčí. Nemá prostě prachy na marketing a i matadoři jako je python už jsou prostě marketingem zpracovaní.

Pythone, 40 linek ti Intel nabídne u procíku za 30K, desky za 10k. Za to pořídíš ty nejvýkonější ryzeny i s deskami dva! NVMe není žádný video akcelerátor, pokud ti to video neenkóduje multigrafika, protože procesor sám takové datové toky, které nabízí pouhé sata3 neukočíruje, a to ani 22c/44t xenon!

Ve hrách? Tam, kde si Ci7 povodí Ci5, tam si ryzen Ci5 povodí taky. Tam kde si 8c/16T intel povodí Ci7-7700K (a že jich už prá je), tam si ho ryzen povodí taky.

Pánové, ryzen nám spouští dobu multithreadovou a vztekat se, že AMD neporazí intel v HW akcelerovaných výpočtech? Jak by mohlo, na tyto pipelinky nemá totiž licenci. Že nenabídne 40 linek? Mohlo by, ale kolikpak profíků si koupí v kategorii 3-6 tisíc USD AMD? Bude to něco mezi nulou a množstvím hardcore fandů limitně se blížící nule. Prostě v této cenové kategorii AMD nezaválí, nemá tam jak prorazit. Ovšem je asi jasné, co by bylo s cenou desek pro Ryzeny a APU zeny! Byly by dražší než baby intel desky. A historie nás už poučila, že AMD nemůže prodávat lepší věci za stejnou cenu jako intel, ale musí nabídnout nejen vyšší výkon nebo vyšší adidas, za znatelně nižší cenu. Na 40 PCIE linkách nemůžeš postavit APUčka za 100 USD a i tam ZEN s AM4 míří.

Kategorii super WKS obsadí časem skrze NAPLES. Až se zakotví v lowend, medium a high segmentu a taky začnou programátoři využívat výhod ZENu.

Dtto hemzy byly u VEGY, kdyby AMD vydalo VEGU místo Polaris, tak by
1) Měla ne zcela odladěnou platformu
2) V DX11 by byla poražena GP100 rodinou
Když ji vydá nyní v březnu, tak má odladěnou platformu a v každé hře vydané od léta rozšlápne titána. To už pak ty testy budou vypadat jinak. A všichni víte, jak se ovce čumí na výkony, dají do google "RX480 review" a kliknou na tu první recenzi z 29.6.2016, kde AMD z DX12 a Vulkanu ještě nezatěžila.

Prostě tyto tlachy bych čekal od ovcí, ale od technicky zdatných kolegů bych čekal větší rozhled a souvislosti a hlavně osvětu mezi ovcemi, že američan prodává ***** jako čokoládu a to je jeho umění. Parta nadšeneckých asiatů v AMD jsou holt spíše technici, nežli marketignoví mágové.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 12. 2. 2017 15:02

Chtěl jsem to napsat dlouho, ale víš co? ..... Protože říct o mě, že jsem zpracovaný marketingem? Prosím tě.... Proto mám FX, Crucial M500, T420, Platinove SeaSonic a bednu o kterou by dneska nikdo ani okem nezavadil. Proto bojuji proti Šamšungu EVO, proto nemám rád NVME a proto odmítam koupit v dnešní době Intel. Telefon mám s mrtvým OS, doslova a do písmemne OS od RIM. Úplnej marketingem ovládanej borec :D To máme k tomu nařknutí. Nauč se prosím chápat psaný text.

Je mi celkem na nic mít 2 desky. Ale ano, podívej se na ten odkaz co jsem ti posílal minule, to že tomu nerozumíš neznamená, že to nefunguje.

Jen tak mimochodem, podívej se na tu prezentaci kde mluví Suzy Lu s tím kam sámo AMD míří, když ji napálí přímo proti i7-6800k tak co bys čekal za reakce.

Nadhodil jsem linky a ty ses jich chytl jako hov.no košile :D

Jak jsem psal jinde, super do herního střepu to je konkurence, to určitě, tam stejně nic krom disku a GPU nebude. Ale nikam jinam, to je celé.

PS.: Nejde o to co marketing, ale jde o to jak to podají recenzenti a to jak jsou teď přehnaná očekávání.
Zatím to jsou stejně všechno jen plky protože pochybuji, že máš již reálnou zkušenost s RyZenem. Dokud ho někdo nebude mít v ruce jsou to jen dohady, nic víc.
Naposledy upravil milsimr dne 12. 2. 2017 18:30, celkově upraveno 1
Důvod: Odstraněn nevhodný obsah.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cernakus 12. 2. 2017 15:06

BTW:

Vaši zaslepenost mohu prezentovat na krásném příkladu naše jistého kolegy
http://www.hernidela.cz/

Objektivně, v nových hrách (vydaných od roku 2016), který počítač rozdupe který? Full AMD za 18500 nebo intelidia za 19900? Objektivně ten první nedá tomu druhému šanci. Pokud nevytáhnete nějaké odpadky typu CS:GO, tak by to platilo i hlouběji do minulosti, než jen na nové hry.

Co si však zde, na odborném fóru, vyslechne rádce, který by se opovážil poradit tu první sestavu? "Do mrtvé platformy bych neinvestoval" by byl ten nejvíce politicky a decentní komentář! Přitom ryze technicky by to bylo vadné a lživé.

Tak se už kurňa proberte!!! Protože takhle AMD chcípne a nemůže s tím udělat nic, protože je ekonomický trpaslík. A pak si vás to modrozelené zlo podojí jako už dlouho ne! (Zelené zlo už s tím začalo, zavedení Founder edition a teď nějakého poplatkového programu, za který vám dají jen pocit patřit ke stádu...)

Nelze ovcím vyčítat ovčí mozek. Nemají vědomosti, ale vy, kolegové, kteří je máte, vy se chyťte za nosy a začněte, nežli pomlouvat, dělat osvětu! Protože i vy budete vinni, když v tomto již tak úpadkovém kapitalizmu zůstanou jen čiré zlokorporace!

-- 12. 2. 2017 16:12 --

Pythone, o čem to furt žvaníš, 6800K má těch linek 28!!!!!!
Odkaz na blenderartists (ještě navíc s chybou) mi nic neřekl, protože jsi zapomněl dát odkaz někam přesně do toho fóra.

Jednou řekneš o linky ti nejde, pak vyčteš že jich má jen 26. Stále nechápu kam tím míříš. Ve srovnání s AM3+ má těch linek prakticky 52. že latence? Ovšem u čeho, u sekvenčního zápisu a čtení, což je jeden enkódovací/renderovací thread? Kdy každý sám o sobě horko těžko zpracuje 10Mbps?

Stále to nevidím, stále jsem to nepochopil. Nbuď enigma, napal sem rozbor. Opravodvý technický rozbor. Pak to pochopím. Do té doby jsem dub.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 12. 2. 2017 15:13

Naši zaslepenost? Můžeš to trošičku rozvést? Díky.

A říká tady snad někdo opak? Padlo tady slovo o tom že AMD je na hry na hov,no? Kde jsem to třeba já napsal? Hm? Budu kázat vodu a pít víno? Nene, to ne.

Spíš se prober ty, přijde mi, že jsi stále duševně v Rusku, nebo kde jsi to byl.

To byl jen příklad (uklik jsem se a mělo tam být samozřejmě 6900), mluvíš o nadhledu a sám jej jaksi nemáš. Protože kde jsi ty za něco pochválil Intel? nVidia, neříkám pořád, ale občas jsou v něčem lepší. Hm ?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cernakus 12. 2. 2017 15:25

Pochválil intel? Za G4560. Sice bych měl chválit ve skutečnosti AMD a jejich výprodeje FXek, ale intel mohl klidně dál bejčti a prodávat "i3" za 3500Kč.
Pochválit Nvidiu? Pochválil jsem ji az GTX1080 jako první 4K kartu namax, než mně Kineczek a následné hry z druhé půlky 2016, vyvedly z těžkého omylu.

Mířeno je to obecně - na všechny. Lhal bych asi, kdybych tvrdil, že ten výrok o zastaralosti jsi napsal ty, už si to nepamatuji a dohledávat to nebudu, ale jebec jsem tu dostal za pokus upozornit na FX8300 za polovic I5-6600 několikrát.

Stále bych ocenil ten odkaz na tom blederfóru, kde probírají nedostatek těch linek na AM4. Stále potřebuji pochopit ty argumenty.

-- 12. 2. 2017 16:35 --

BTW: Ve vedlejším fóru TEBE, pracně Zafrin a Blizzard přesvědčují, že investovat do GTX1050Ti je blbost. To, co musíš tušit z principu návrhu GCN, které prostě nemá rádo vysoké takty, ale jakmile se nastaví na rozumný takt, tak v efektivitě utře konkurenční architekturu od nvidie jak mamka teplé máslo na chleba (zejména na Fury NANO to bylo tehdy hodně dobře vidět).

Lisa SU jen porovnala v bledneru 8C/16T procíky aby ukázala, že v hrubém výkonu jsou si rovni. A to je prostě fakt. To, jestli to programátoři využijí nebo ne, už Líza neovlivní. Klidně to může dopadnou tak, že testeři a recenzenti budou testovat a recenzovat v programech, které tyjí z akceleračních jednotek a pak dostane Ryzen klepec od Ci7-7700K, protože jeho výkonostní nárůst oproti Sandy bridge stojí jen a jedině na těchto částech. Hrubý výpočetní výkon je stále stejný (na takt). Ale to je už jako u Polaris, otázka marketingu, který je otázkou peněz, které AMD prostě NEMÁ. Naším úkolem (nás, v IT znalých) je, takové recenze rozšlehat v diskuzích a tím donutit recenzenty recenzovat realitu a ne za ta léta na intel odladěné benchmarky ;-)
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 12. 2. 2017 15:49

Nepřesvědčují, jen mi podávají výsledky. Jenže já potřebuju kartu která zvládá VFIO ;) A u 1050ti od Palitu mám 100% jistotu, že to pojede se ztrátou max 10% výkonu... A bohužel se mi nechce hodiny laborovat s tím kdy bude RX480 s limitem do 100 (peak 130)W stabilní a nebudu to řešit. Vemu 1050Ti zapojím, nakonfiguruji a hraji.

Tak ono stačí zjistit jak ten Blender funguje a pokud nevíš, ani fórum ti nepomůže.

Myslím si že jsem to nebyl já, ale vše si nepamatuji. Vidíš a i přesto, že jsem zmanipulovanej marketingem jsi si tu zastaralou platformu koupil a postavil na ní svůji WKS.

A jsem u toho, programátoři. Jenže jsou aplikace kde to prostě nejde do více vláken. Pokud má CPU počítat něco zašifrované pak se prostě čeká až hash = SHA + salt se vypočitá a pak teprve jsou data uvolněna dalším jádrům. Né všechno jde rozsekat.

Zdá se mi, že jsi to celé špatně pochopil. Já netvrdím že AMD bylo, je nebo bude na nic. Já tvrdím, že na poli herních PC bude konkrucnce pro Intel ve WKS, zatím bohužel ne. A další věcí jsou ty recenze, kde prostě AMD rozmetají jenom protože budou chtít a protože jak jsem již psal čejakí "výkon 6900k za 1/3 ceny, s polovičním výkonem a lepším OC"
A tak to prostě nebude, ani nemohlo být. Dnes určují trendy bohužel stáda.
G4560 je jediné CPU které stojí za povšimnutí u Intelu. Jinak je to jen naleštěná bída, ale to už jsem přeci psal.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků