i5-6500 problém s pretaktovaním

Procesory Intel, AMD a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod FakeGameCZ 5. 3. 2018 20:30

Zdravím,

vlastním procesor Intel i5-6500 so základnou doskou MSI Z170A, RAM je 1x 8GB Patriot 2133. Asi pol roka som mal procesor pretaktovaný cez BIOS čo ponúka základná doska jednoduché taktovanie na 4,2Ghz. Asi pred mesiacom po preinštalovaní Windowsu mi počítač niekedy hodil bluescreen. Bol tam nejaký problém s pamäťou aj keď som spustil diagnostiku pamäte tak to napísalo, že je tam hardware chyba. Počítač jeden večer nechcel bežať vôbec. Nakoniec sa spamätal a zapol sa pri defaultnom takte 3,5Ghz s turbo boostom. Teraz keď chcem akokoľvek pretaktovať CPU cez BIOS tak mi to pri boote PC hodí error, že všetky nastavenia boli nastavené na defaultné hodnoty, pretože nastal problém pri taktovaní. Dokonca aj keď to chcem pretaktovať len na 3,5Ghz.

Vybral som aj batériu zo základnej dosky aby som spravil reštart, mám tam aj nahraný starší BIOS aby to šlo taktovať a aj tak sa mi nedarí. Nejaké skúsenosti s týmto, čo by mohlo pomôcť? Veľká vďaka
FakeGameCZ
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 5. 3. 2018 20:36

A tu paměť jsi nějak vyřešil? Pokud ne, čemu se divíš?
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FakeGameCZ 5. 3. 2018 22:03

Po tom, ako som hodil BIOS do defaultnych nastavení a PC sa znovu podarilo zapnúť tak už problém s pamäťou zmizol, ani diagnostika pamäte už neukazuje žiaden problém.
FakeGameCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 6. 3. 2018 08:26

Taktujes netaktovaci procesor, to sebou nese negativní vlastnosti. Tak bych se na to vykašlal a pokud chceš taktovat podívej se po aukru a nebo bazoši, ty cpu se dnes prodávají velmi levno.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků