Retro dotaz

Procesory Intel, AMD a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod garfild69 11. 3. 2018 18:52

Ahoj,poprosím o radu.Stavím si nové pc a zůstanou mi HyperX Fury Blue 8GB DDR3 1333MHz (1,5v).Chtěl bych je věnovat k intel G4500 kde již 1ROK !!! běží KIngston Kvr DDR3 1333Mhz(1,5).V době kdy jsem kupoval tento procesor v českém eshopu,nebylo u něj uvedeno max.napětí ram a přiznám se nevěnoval jsem tomu,žádnou pozornost.Dnes vím, že je tam 1,35v.Otázka zní: Pokud tam dosadím výše uvedené Fury,jaká je pravděpodobnost poškození procesoru? Nemá význam kupovat další DDR3 s nižším napětím a za ušetřený peníz bych mohl dotyčné osobě(dcera od kámošky) pořídit lepší graf.kartu(nyní máASUS ENGT240/DI/512MD5/A) Tak, pokud by VÁŠ názor na tuto výměnu byl HODNĚ NEGATIVNÍ.Sehnal bych desku DDR4 (1 ram 8gb DDR4 mám schovanou) a nákup graf.karty by se na čas odložil.Hraje aura kingdom a the sims,kde jsou požadavky hodně nízké.Díky za případné odpovědi.
garfild69
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 3. 2018 19:06

Zkus 1.35 při 1066, to by mohlo jít a na výkonu to téměř nepoznáš.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 11. 3. 2018 19:32

Je i možnost, že ty RAM moduly budou na nominální frekvenci pracovat s nižším napětím. To ale musíš vyzkoušet.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garfild69 11. 3. 2018 20:03

Děkuji za pomoc,myslím,že můžete uzavřít téma.
garfild69
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků