8600k OC Idle spotreba

Procesory Intel, AMD a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod nevericitomas 27. 11. 2018 10:59

Tak jsem sestavil svoji novou sestavu (8600K, SilentiumPC Fera 3, MSI MPG Z390 Gaming Edge AC, HyperX Predator 3200mhz 2x8GB, Seasonic FOCUS Plus 550 Gold, Fractal Design Define C)
Vzhledem k tomu, ze tam mam jen Feru 3 planoval jsem taktovat tak na 4,5ghz, ale prekvapive to jde snadno mnohem vys.

Aktualne mam CPU na 4.7ghz, XMP1 (3200), AVX -1, Vcore 1.16 (Vcore 1.14 uz nebylo stabilni) a v prime95 mam Core Temp Max 70C, Package Power Max 123W (na stock jsou hodnoty 65C a 113W).
Idle spotreba cele sestavy (merena merakem) s CPU na stock je 35W, ale jakmile taktuji, tak spotreba v idle vyskoci na 43W a nejde dolu. Delam neco spatne, nebo je skok spotreby v Idle pri OC normalni?
nevericitomas
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 29. 11. 2018 12:37

Ano je, ale je opravdu potřeba řešit ~ 7W rozdílu?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nevericitomas 29. 11. 2018 14:30

Jen mi prislo, ze kdyz CPU je stabilni na vysokych taktech, tak by nemel byt problem, aby melo i nizkou spotrebu v idle. Odpoved jsem mezitim zjistil - duvod vysoke spotreby v Idle je Fixed CPU Voltage, ktere se nesnizuje v idle. Resenim vyssi Idle spotreby je nastavit CPU Voltage Mode na Adaptive, ale vyskytl se novy problem a to zvysena spotreba pri max load. Aktualne testuji CPU Voltage Adaptive + offset, kdy je nizka spotreba v idle a OC stabilni.
nevericitomas
Junior

Odeslat příspěvekod polda 29. 11. 2018 14:47

..... vyskytl se nový problém...... :D
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 29. 11. 2018 16:39

Měl sis koupit Atoma, třeba X5-Z8500 ten bere max 3W. ;)
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nevericitomas 29. 11. 2018 20:59

Tak uz jsem to poladil, v idle spotreba cele sestavy 38W, a zaroven OC stabilni na 4.7ghz a 1.17V s obycejnou ferou 3. Za me spokojenost, jsem prekvapen, jak dobre jdou tyhle Intel CPu taktovat, slo by to i vys, ale to mi prijde zbytecne.
nevericitomas
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků