Kde je problém?

Procesory Intel, AMD a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Petr L 2. 5. 2005 13:01

Mám Athlon XP2600+ na desce MSI KT6V-LSR, GK MSI FX 5600 vtdr 128MB, RAM 256MB+512MB, Win XP SP2, DirectX 9,0c. Mám problém s 3D zobrazením. Obraz se seká cca každou 1 - 2 sekundy. Seká se i rotující kostka v testu rozhraní Direct3D. Dal jsem tam ovladač VIA Hyperion 4in1. A pořád stejné. Např. hru Venom Code Name: Outbreak sice PC načte, ale obraz zmrzne. Přeinstalace Win nepomohla. Ovladače GK jsem zkoušel různé.
Pleas HELP!!!
Petr L
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kromec 2. 5. 2005 13:16

Vyzkousej grafiku v jinym PC pripadne ve svem PC vyzkousej jinou funkcni grafiku. Vypada to ze je vadna.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr L 2. 5. 2005 13:28

Grafika by měla fungovat. Měl jsem ji v sestavě s Duronem 900 a stejným MB a fungovala bez chybičky. Nedávno jsem ale vyměnil CPU za Athlona a začaly potíže.
Mám Vcore = 1,7V, ale říkám si, jestli to není málo. Ještě mě vadí teplota CPU. Mám v klidu 54 a při zátěži okolo 60st C.
Petr L
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JakubL 2. 5. 2005 14:17

Může to zpusobit vysoka teplota CPU nebo GPU. Jinak mě nic nenapadá. Musel bys nějak zjistit, jestli to trhání způsobuje procák či grafika.
-
JakubL
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod randompct 2. 5. 2005 16:28

Takze problem sa zacalm vyskitovat az po upgrade CPU...? Trha to aj v testoch napr 3D mak 01/03/05 ... aqumark....?
Aky mas v uvedenej zostave zdroj....?
Skusal si menit nejake nastavenia BIOSe...?
randompct
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Petr L 2. 5. 2005 19:01

Dělá to až po výměně CPU. V Biosu jsem něco zkoušel, ale bez výsledku. V Biosu se moc nevyznám. Teď jsem zkusil ještě přidat Vcore na 1,725V. A nic. V Aquamarku i benchmarku to trhá taky. Nemůže být ten CPU nějakej divnej? Jak zjistím, jestli je grafika K.O.?
Petr L
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr L 3. 5. 2005 09:02

A ještě dodatek: zdroj mám 350W. To by snad mělo stačit.
Petr L
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nupix 3. 5. 2005 16:46

Petr L píše:Dělá to až po výměně CPU. V Biosu jsem něco zkoušel, ale bez výsledku. V Biosu se moc nevyznám. Teď jsem zkusil ještě přidat Vcore na 1,725V. A nic. V Aquamarku i benchmarku to trhá taky. Nemůže být ten CPU nějakej divnej? Jak zjistím, jestli je grafika K.O.?t/quote]

Zkus nastavit ty hodnoty v Biosu, které si tam měl předtím, než si vyměnil CPU. Jestli chces zjistit, jestli je grafika KO, tak jak už tu někdo psal, zkus ji v jiném pc. Pak bys ještě mohl udělat ty testy v xxMarku, které ti doporučoval random a napiš tady výsledek, jestli se ti to taky sekalo.
Moderátor diskuzního fóra Živě.cz ve výslužbě
nupix
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod L-Core 3. 5. 2005 17:37

1.) točí se ventilátory?
2.) dej GK do jiného PC a otestuj 3DMarkem nebo CodeCreatures (několikrát po sobě bez přerušení - abys ji dal pořádně pohulit). Pokud "pojede", měla by (snad) být OK.
3.) nežere ti něco výkon? (mrkni do správce úloh)
4.) nepodařilo se ti nějak podtaktovat CPU, GK, paměti, zrušit DMA, AGP nastavit na 1x ?
5.) testni RAMky
6.) co VIA 4in1 ? - zkus "dřívejší" verzi
... do 255 znaků se nic pořádného nevleze, takže raději nic ...
L-Core
Junior

Odeslat příspěvekod Peter_cz 3. 5. 2005 23:25

Myslim ze to tady nebylo, ale zkuste update biosu, pokud nic jineho nepomuze. Ty resi obcas docela zajimave problemy...
Jan 3:16
Peter_cz
Junior

Odeslat příspěvekod Tomas F. 3. 5. 2005 23:51

Petr L píše:Grafika by měla fungovat. Měl jsem ji v sestavě s Duronem 900 a stejným MB a fungovala bez chybičky. Nedávno jsem ale vyměnil CPU za Athlona a začaly potíže.
Mám Vcore = 1,7V, ale říkám si, jestli to není málo. Ještě mě vadí teplota CPU. Mám v klidu 54 a při zátěži okolo 60st C.i/quote]

Nemas obracene chladic na cpu ?
Tomas F.
Junior

Odeslat příspěvekod Petr L 4. 5. 2005 10:41

Tak mám pocit, že je problém odstraněn!!! :D
Stahnul jsem poslední verzi detonatorů od NVidie a vypadá to, že zafungoval. Je zajímavé, že poslední verze WHQL ovladače dělala problém, ale detonator ne.
Zatím děkuji všem za nápady a rady, ještě zkusím nainstalovat nějakou hru, která to prověří. D Í K Y ! ! !
Petr L
Kolemjdoucí

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor