vyplati se prejit z 1800+ na 2800+?

Procesory Intel, AMD a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod BinLadin (novy) 7. 8. 2005 00:34

zdravim, mam takovej dotaz:
Vyplati se ubgradovat ze Athlona XP 1800+ na Semprona 2800+(256kb L2)?
bude vykon o hodne vyssi? nebo o tolik ne.
nebo spis dat vic penez na A64 2800+?
BinLadin (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod Sislik 7. 8. 2005 01:07

ja bych se spis do A64, kdyz upgrade tak poradnej ... :)
Sislik
Pokročilý

Odeslat příspěvekod adams 7. 8. 2005 01:08

myslíš na socket 754? Počkej si na 64bit verzi semprona, bude co nevidět. Pak už není co řešit

Řešení na A64 na sokl 939 vyjde daleko dráááž, a na 754 to asi nemá cenu. Tam kralují semprony.
-
adams
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Heady 7. 8. 2005 01:15

niekto tu raz niekde hovoril, ze on robi upgrade cez dve generacie, spominal graficku kartu: ma GF MX 440 a ide kupoval (alebo uz kupil) GF 6600.

takze suhlasim so Sislikom, ze ked uz upgrade, tak uz poriadny

ak mas dost penazi a komp sa ti zda byt pomaly, tak si kup ten rychlejsi procak, ale ver mi, ze aj ten bude za velmi kratky cas stary, ci nie, on uz je stary...

btw, rychlost kompu neurcuje najrychlejsia suciastka, ale praveze najpomalsia: darmo budes mat A64, ked budes mat 256MB RAM...
sak napis aku mas konfiguraciu kompu, kolko stoja tie procaky (mne sa to hladat nechce a ani nemam dovod) a aky mas penazny limit, potom sa mozeme dalej bavit

Heady
Keby aspon 1 z 1 000 slnk malo planetu, keby aspon 1 z 1 000 planet ma zivot a keby aspon 1 z 1 000 zivotov bol zivot inteligentny, tak su vo vesmire miliony inteligentnych zivotov !!!
Heady
Junior

Odeslat příspěvekod 3epox(smazano) 7. 8. 2005 01:34

Este rok urcite vystacis z 1 Gh procesorom a 256 MB pamatou.
XP na tom bezi svizne, film mrknes i warcraft zahras. Ak si kupujes hardware z kapesneho od mamky a potrebujes radit - riad sa nutnym minimom nie doporucovanym maximom. Ked budes hakovat kup si kludne hovadinu akou je 6600 ultra za x tisic :roll:
Nezabudaj ale na to, ze je to len imidzovka ktora ma pokryt vylohy firmy ..prirovnal by som to k ucasti automobilky Renault vo Formule 1. Mozes si kupit monopost za 20 000 000 a jazdit s nim po meste ako trtko.. a tak isto si mozes kupit maly renault s ktorym sa dovezies uplne vsade. :wink: a 80% casu i tak nepojdes na maximum.
3epox(smazano)
Junior

Odeslat příspěvekod BinLadin (novy) 7. 8. 2005 01:50

stavajici sestava:
MB: Soltek SL75DRV5 KT333
CPU: AMD Athlon 1800+
512MB RAM (256MB 266MHz, 2,5-2-2-6;256MB 400Mhz)
GK: Radek9550 od Sapphire (250/400@400/466);

ubgrage nedelam kvuli tomu ze, by se mi zdalo ze to pomalu beha ve windowsech, ale spis proto ze potrebuju rychlejc pracovat v CADu (ArchiCAD), respektive renderovat videa a fotky. To sem se nejak nezminil v puvodnim dotazu:) jinak RAMku bych asi taky koupil.
limit bude tak 5000-6000,- :-( (chapu ze za tyhle A64 nebude, spis ten sempron 64)
mohli byste mi doporucit nejakou dobrou desku pro soc.754? nejlip s Nforce3 250?
dik za vas cas.
Naposledy upravil BinLadin (novy) dne 7. 8. 2005 02:11, celkově upraveno 1
BinLadin (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod adams 7. 8. 2005 01:57

Takhle:

máš tři možnosti. udělat lehký upgrade, s tím, že změna fošny změna CPU, a pamět nechat, ale... - to víc nezvládne? - cena do pěti tisíc, a pokud jsi toho schopen, bude z toho dělo na 2.3 (teda, asi to bude chtít i novou paměť), ale bude to znát.

A64, dobrou fošnu, dobrý dimmy, novou grafiku ! skok bude eště věčí, ale vyjde to na patnáct. Ale bude to rachot.

Počkat na socket M2.

A vzhledem k tomu, žes sem vylepil to co tu nebylo, když jsem to začal psát, je možnost 1) jasná volba

protože - obdoba možnosti 2 bude za rok stát minimálně deset
s možností 1 vydržíš ještě dva roky v poho..
-
adams
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod BinLadin (novy) 7. 8. 2005 02:10

jj dik, nejak to sbastlim a bude:) ty RAMy by to chtelo apon tu 512ku, tj dokoupit nejakou lacinejsi 256ku a pouzit tu 256ku puvodni a samosebou tu 400Mhz, to by se do cca 5k,- melo vejit ne?
BinLadin (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod p0etrik 7. 8. 2005 09:43

I upgradem procesoru ve chvili, kdy se zda, ze to nema cenu, jde znacne prodlouzit moralni zivotnost pocitace. Mel jsem dva roky ASUS A7V133 a na nem Athlon 950. Ve chvili, kdy jeste zcela postacoval, se mi uvolnil chladic a procesor odesel do vecnych lovist. Koupil jsem teda nejlevnejsi AthlonXP (tehdy 1600+, rychlejsi vzhledem k SDR pametem podle mne ani nema cenu) a na ten jedu dalsi dva roky. Na beznou praci staci naprosto v pohode a semtam vicemene bez problemu i na nejakou novou hru. Pocitam, ze jeste rok s tim urcite vydrzim. Pokud bych mel porad stary Thunderbird, mel bych uz velky problem, nebot prvni AthlonyXP se uz davno neprodavaji a musel bych kupovat v podstate novy pocitac (CPU, Desku, Pameti, Skrin - kvuli chlazeni).
Takze radim - jdi do toho.
p0etrik
Junior

Odeslat příspěvekod p0etrik 7. 8. 2005 09:46

Jeste si dovolim takovou filozofickou otazku - vyplati se dneska vubec kupovat pocitac s ohledem na moznost budouciho rozsireni? Zatim kazdy upgrade co jsem provadel (krome toho zmineneho spaleneho procesoru) se neobesel bez vymeny desky.
p0etrik
Junior

Odeslat příspěvekod BinLadin (novy) 7. 8. 2005 09:52

pravda, bez desky, pokud to myslis vazne to nejde...
ja tim ziskam SATA, USB 2.0, a spousta novejch technologii.
BinLadin (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod Patrix 7. 8. 2005 10:53

Sempron je prakticky drazsi Athlon, moc ho nedoporucuju :?
Pokud to je mozne, jdi dp AMD64
Patrix
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cache 7. 8. 2005 11:03

p0etrik píše:Jeste si dovolim takovou filozofickou otazku - vyplati se dneska vubec kupovat pocitac s ohledem na moznost budouciho rozsireni? Zatim kazdy upgrade co jsem provadel (krome toho zmineneho spaleneho procesoru) se neobesel bez vymeny desky.

Rozhodne neoplati, teda urcite nie AMD, ktore rusi vsetky stare sockety a od buduceho roku bezi na dvoch uplne inych. Takze ak sa kupuje dnes PC tak jedina rozsiritelnost v buducnosti bude pamat, grafika a mechaniky..
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Homosex 7. 8. 2005 11:29

cache: ty tu svoje bludy šíríš sveteľou rýchlosťou. Trepeš debiliny, že s toho bolí hlava. :D
Homosex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod finchos 7. 8. 2005 11:35

cache: si jako myslis ze pres noc zrusijou stavajici sokety ??? ses asi pomat ne ??? se podivej na socket A jak dlouhu tu vydrzel
finchos
Junior

Další stránka