Kvílení XFX RX580

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod eLzyx 24. 11. 2017 00:22

tak jsem si po letech udělal "radost" a koupil si novou grafiku. https://www.czc.cz/xfx-radeon-rx-580-gt ... 54/produkt
Bohužel ta mrcha ve 3D kvílí jak pominutá. I já s ušním šelestem z toho kvetu po 2 minutách hraní.
Dá se s tím něco dělat, nebo je to na vrácení?
Dají se na tom hrát v podstatě jen Mashinky, když omezím takt na 595Mhz a nastavím limit spotřeby na -50%

Zbytek PC je i7-4790K@4,5GHz 36x125MHz, zdroj OCZ 550W. Předchozí R9 270x byla až na ventilátory krásně zticha.
eLzyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 11. 2017 00:44

Cívky? Větrák? Vsync? Teplota? Chlupatá deka je proti Tobě informátor. 8-P

Pokud cívky, udělej si radost spíše 1080 Gaming PLUS.
Don't think you are. Know you are.
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod eLzyx 24. 11. 2017 00:54

nejspíš cívky, ale ... fakt to je hardcore zvuk slyšitelný 3 metry od počítače. Teploty jsem nesledoval, dělá to ihned po zapnutí 3D. Kvílí i když rukou zastavím ventilátory.

1080 by byla fajne, ale je za trošku jinačí korunky :-(
eLzyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 11. 2017 01:02

Tak to budou civky. Zkus jiny kus, ale dnes to delaji temer vsechny karty. Cim vyssi spotreba/mene fazi, tim vice hluku/vyssi pravdepodobnost.

Vseobecne RX 580 ma fajn vykon v DX12, technologie ... ale kartu "na dnesek" bych si vybral 1060, pokud bych stal pred vyberem grafiky v okoli sedmi tisicikorun. Je to moje osobni volba zalozena na zkusenostech jak s RX570/80, tak s 1060, priostrena trochu spotrebou a dost hlucnosti.
Don't think you are. Know you are.
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod eLzyx 24. 11. 2017 01:13

to mě trochu děsí, že to dělá spousta karet. To si snad raději nechám tu R9 270x, akorát jí dám nové fofrníky. Holt si neužiju grafické mody v GTA 5 (málo VRAM) a Star Citizen holt bude trošku cukatúra.
Zkusím téhle Rx580 zatopit přes víkend, přinejhorším zkusím ještě jeden kus. Pak si nechám vrátit prachy. Nervy mám jen jedny.
eLzyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod milsimr 24. 11. 2017 01:26

Než Star Citizen dojde do fáze oficiálního release, tak ještě v klidu vyjdou minimálně 2-3 nové řady grafických karet... zrovna v tomto směru není vůbec kam spěchat, S.C. je v současnosti akorát černá díra na peníze s výsledkem v nedohlednu.

Tu grafiku bych každopádně reklamoval.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod eLzyx 24. 11. 2017 09:20

tak já jsem "early backer", takže už zkouším vesmířit.
Ale chtěl jsem na téhle grafice rozjet dual monitor playing ETS2. Ten poloviční výhled mě štve.
eLzyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 24. 11. 2017 10:14

Mám ji taky na vyzvednutí ale očekávám předem že to bude dělat něco podobného, za ty peníze.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod eLzyx 24. 11. 2017 10:58

tak pak dej vědět jak na tom je. Ať vím, jestli má smysl brát jiný kus, nebo holt sáhnout po něčem jiném ... sice se mi do té 1060 moc nechce, ale
eLzyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eLzyx 28. 11. 2017 09:30

když je vsync on, tak to nepiští, ale ... vážně jsem si kupoval grafiku skoro za sedmičku, abych si musel limitnout FPS? Co když to v nějaké hře nepůjde vynutit?
eLzyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 30. 11. 2017 11:18

Zkus jinou, to je prostě záležitost kusová. Já si neuvědomuji že by nějaká moc piskala.
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod polda 2. 12. 2017 20:14

Tak nekvilim, rachot to ale je ,do ticheho stroje bych ji nedával. V porovnání Gainward 1060 6GB je trka stejné v3D mark ,lehce lepší, fps na CS má mít nvidia vyšší. Takhle mi to testli .Ja se domu ted dyl nedostanu.
polda
Junior

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor