GTX1080, 1070, 1060 - infa, recenze, zkušenosti

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mdeejay 10. 1. 2019 18:48

Mám EVG GTX1060 6GB. Přes hdmi propojeno s uhd tv. Lze z výstupu karty přes redukci dvi-hdmi kabelem propojit av receiver, jen kvůli zvuku? Nebude se mi tam motat další monitor? Popř. jde nějak nastavit jen audio výstup? Díky
Yamaha RX-V3067,Canton Ergo 91DC(+repro na 6.1),CA 640C V2,DAC Casea Cepheus,Supra EFFi+LoRad,Monster HTS800...Schiit Magni Uber2,HiFiman HE400i...TV Sony KDL-65XE9305,Sony UBP-X700...PC:i5 9440F, GTX 1060 6GB,16GB RAM(3000),MSI H310M PRO-VDH PLUS
mdeejay
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 10. 1. 2019 18:49

Zvuk bych vedl optikou z desky/zvukovky, pokud tam ta možnost je.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mdeejay 10. 1. 2019 19:26

No teď na desce je i koax digi výstup. Ten mám propojen s avr. Plánuju upgrade desky,cpu,ram, ale co jsem koukal, tak sehnat desku s koax digi výstupem je umění. Max tam je optika-toslink. Ten ale přenese jen DD a DTS. Nové zvuk formáty ne. Proto jsem se ptal na výstup z grafiky...
Yamaha RX-V3067,Canton Ergo 91DC(+repro na 6.1),CA 640C V2,DAC Casea Cepheus,Supra EFFi+LoRad,Monster HTS800...Schiit Magni Uber2,HiFiman HE400i...TV Sony KDL-65XE9305,Sony UBP-X700...PC:i5 9440F, GTX 1060 6GB,16GB RAM(3000),MSI H310M PRO-VDH PLUS
mdeejay
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod prof.j.v 13. 1. 2019 22:47

Jelikož jsem měl možnost přes kamaráda tu mít PC s RTX 2080 a já mám SLI 2x 1080 tak jsem chtěl porovnat né výkon, ale ray tracing.

Battlefield V mi totiž přijde a je to jen můj osobní pocit, že ray tracing má detaily ve vodě a v některých budovách a odlesků, paprsků. Bohužel v MP si toho moc nevšimnete, protože hra má rychlejší tempo (a nebo já už stárnu) takže ray tracing u BF V není něco, co by uchvátilo a bylo nutností. Třeba v SP hrách to bude mít mnohem lepší a efektivnější uplatnění. Například v Metru... moje zážitky s RTX kartou.
:)
prof.j.v
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 18. 1. 2019 13:56

RayTracing, je fajn, do budoucna. Jinak je to jak píšeš, u MP hry typu BF V je to úplně, ale úplně ukreadené.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chatumbabub 18. 1. 2019 19:44

ale stejne je to s tim pekne. Odehral jsem aspon 3 kola, nez jsem to zase vypl :-)
chatumbabub
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod timi.m 17. 5. 2019 20:39

Dobrý večer.
Potřeboval bych prosím poradit s výběrem vhodné karty pro můj starší počítač.
Mám PC někdy z roku 2009, možná 2010 a v něm:
zdroj: ARCTIC Fusion 550W Bulk
4 disky - hlavní ssd linux, staré ssd občasný win a dva točivé datové
desku ASUS P7P55D-E
2x 4GB Corsair
grafickou kartu: Sapphire ATI Radeon HD 4670 512MB DDR3
processor Intel Core i5-750
a na něm chladič Primecooler PC-DF120

Oparační systém používám výhradně Linux. Windows mám jen na dvě jednorázové záležitosti a zapínám ho velmi málo.

Počítač mám velmi rád a měnit nechci, má hromadu výkonu na vše co potřebuji.

Několikátý den pročítám různá linuxová diskusní fora, srovnávací testy a kvůli systému bych se raději přiklonil k nvidii, i když to dnes už asi není tak jednoznačné.
Jenže jak tomu moc nerozumím a vše mám jen načtené bez zkušeností, tak se v tom dost ztrácím.

Hry nehraji a už to na tomto PC ani neplánuji, jediné co používám je RC simulátor https://www.reflex-sim.net
který má dle webu https://www.game-debate.com/games/index ... ame=Reflex
doporučeno:
Official Recommended Requirements
OS: Windows 7
Processor: Intel® Core™ i7 Processor
Memory: 2 GB RAM
Graphics: GeForce GTX 770

Jaká nvidia karta má smysl pro občasné puštění simulátoru pod win na 10 let starém PC? Nebráním se ani něčemu bazarovému. Nemusím úplně šetřit. Ale chci mít alespoň pocit, že to má nějaký rozumný smysl pro mé využití.
timi.m
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 18. 5. 2019 08:56

No, ideální by bylo si pro tohle vytvořit samostatné vlákno. To za prvé. A za druhé .. já bych tam asi dal nějakou bazarovou RX 580, které se momentálně prodávají za hezké ceny.

Např.: https://pc.bazos.cz/inzerat/104756457/MSI-RX580-8GB.php
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 18. 5. 2019 09:59

Ale vzdyt tady to vlakno bylo ... :D

viewtopic.php?f=932&t=1087069&p=12266227#p12266227

potom asi 5 SZ ...

a pak tady toto
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod timi.m 18. 5. 2019 10:03

Děkuji Vám za odpověď.
Kdyžtak to pak prosím smázněte ať vám to tu nehnojím mimo téma. Už mi radil pak KineCZek, ale doporučoval konkurenční značku. Jenžá já se pak začetl do linuxáckých diskuzí a nerad bych si zadělal na problém v systému, který je pro mě hlavní.

Jen bych se Vás ještě zeptal, není to parametrově moc naddimenzované? Když pro tu "hru" v né minimální konfiguraci je doporučeno 2gb ram a tato jen karta z inzerátu jí má 8?

edit, teď jsem si všiml,že ta MSI z bazose je taky AMD, ze? A já se snažil vlést někam kde bych dostal tip na dostačující nvidii
timi.m
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 18. 5. 2019 10:55

V poměru cena/výkon si kartu od NV v této cenové relaci jednodušše neumím ospravedlnit, když konkurence prostě za ty prachy nabízí více. Jednoduché.

Od kdy je jakkákoliv naddimenzovanost problém? Hra prostě pojede a že se u toho GK bude flákat snad problém není - o to lepší provozní vlastnosti.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 18. 5. 2019 10:59

Ty jo za dva a pul tisice 8GB 580 bych koupil i ja. Hodil bych si na ni Accelero (doma bych urcite nasel minimalne tri) ... a cajk.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod timi.m 18. 5. 2019 11:06

Zdá se, že v Linuxu jsou napříč distribucemi s rx580 velké problémy s ovladači. Když je prostě výrobce nepodporuje. Já na něm dělám každý den. Windows pustím tak 10x do roka. Teď bych možná pouštěl častěji, když chci své děti učit létat na simulátoru s RC modely. Ale třeba je to nebude bavit.
Ten simulátor vcelku běží na grafárně, která je dnes asi na úrovni lepší integrované. Takže u mě honit se za výkonem asi nemá zas tak smysl, když si můžu/nebo nemusím, to bohužel před koupí nevím, zadělat na problémy při každodenní činnosti v mém OS.
timi.m
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 18. 5. 2019 11:10

Nevím jakou distribuci používáte, ale na CentOS 7 mi bez problémů běžela HD 7950, pak R9 290 a teď i Vega 64. Nevím, proč by RX 580 měla představovat problém - doby, kdy měla Nvidia lepší drivery pro Linux jsou už dávno pryč. Pokud nechcete kartu od AMD, tak to řekněte rovnou, než hledat nesmyslné výmluvy.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod timi.m 18. 5. 2019 11:19

Nechci, proto jsem zkusil zalést sem do vlákna nvidie. Vy i pan KineCZek mi radíte stejně. Je to asi rozumné. Ale já z toho mám trochu obavy po tom co aktuálně čtu.
Začasl jsem na RedHat někdy v po roce 2000, pak suse, mnoho dalších a nakoncec skončil u úplně obyč Mintu a na 12 a více let starých ntb používám OS založený na debianu. Ale pořád si po těch letech připadám jako obyč uživatel. I když jsem zatím vyřešil vždy nějak skoro vše, je to většinou na hrozně dlouho. Takže bych chtěl zkrátka zkusit něco od nvidie i když to z Vašich pohledů třeba není tak rozumné jako rx580.
timi.m
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků