Školní problém

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Milanr1 31. 7. 2014 13:31

martas31121999 píše:A jak s tím sakra můžu něco délat!?!?!?

1) Nemrhat čas hraním her ve škole. Na to máš čas doma po výuce.
2) Využívat hodiny IVT pro načerpání základů ICT.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 31. 7. 2014 13:37

Pokud mu kříčí, že chybí podpora OpenGl, jak už bylo řečeno, bude to problém s grafikou.
Začal bych nainstalováním nejnovější verze ovladače z podpory výrobce ntb.

To, že ten HW je na tu hru slabý, je sice fakt, ale aby to nejelo vůbec, je divné.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 31. 7. 2014 15:10

k té výměně procesoru v notebooku ...
1. najdi si jak vypadá základní deska daného modelu - Google. Případně si najdi tzv. hardware maintenance manual.
2a. vidíš tam jen samé čipy rovnou přiletované na desku? Máš smůlu, nevyměníš.
2b. Je tam patice (co je patice snad víš a poznáš ji)? Podle modelového označení současného procesoru si najdi přehled na wikipedii - anglické.
3. v té wikipedii si najdi nejvyšší model dané řady (bude ve stejné tabulce)
4. zkus si progooglit model tvého notebooku s daným CPU nejvyšší řady. Obvykle narazíš na diskuzní fóra, kde se tím zabývají. Buďto ti potvrdí, že tam jde, nebo tam bude doporučení jaký nejlepší tam funguje.
5. ten si kup, nejspíše na ebay
6. vyměň jej, dobře napastuj a usaď chladič (doporučuju si prohlédnout několik tematicky zaměřených videí na youtube)
7. modli se, aby to fungovalo
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mmmjack 1. 8. 2014 05:10

Pořád nevíme chybu...
Btw ani já bych se neodvážil cpát něco silnějšího do ntb, ve kterém je ULV procesor! Vždyť to chlazeni bude schválně dimenzovane jen na ULV, což doufám víme co znamená - ultra low voltage, tedy zaměřeno na co nejnižší spotřebu i produkci tepla. Čili pokud by tam dal cokoli silnějšího, tak to buď hned upeče, nebo mu to bude nonstop throtlovat.
mmmjack
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nargon 1. 8. 2014 07:42

Mám stejný ntb, a vím že nějaká starší verze MC (určitě 1.2.5) mi tam šla spustit, ale protože ten NTB je dost slabý (taky není dělaný na hraní) tak i s minimálním dohledem to neběželo nic moc. Aktuální verzi jsem tam ani nezkoušel.

1) jakou verzi MC tam spouštíš?
2) Tohle ještě nemá technologii Optimus, tj není tam automatické přepínání grafiky. Musíš to ručně přepnout na tu nVidia grafiku. Máš to přeplé na nvidia grafiku?
3) Jaké tam máš ovladače na grafiku? Jediné oficiální asus? Nebo nějaké neoficiální? (originál nvidia tam nejdou nainstalovat a ty neoficiální co jsem zkoušel nebyly moc stabilní a občas to zamrzlo)
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod Flash.st 1. 8. 2014 08:26

martas31121999 píše: Intel Core 2 Duo ULV SU7300


Tento procesor v sobě ještě grafiku nemá takže není nutné řešit přepínání, protože by to mělo trvale běžet na té nVidii
Flash.st
Junior

Odeslat příspěvekod Lenart 1. 8. 2014 08:38

Pokud je to "tohle", http://www.cnet.com/products/asus-ul50vt-rbbbk05/specs/ tak je snaha marná.
Lenart
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nargon 1. 8. 2014 19:14

Tak jsem vyzkoušel i tu aktuální verzi 1.7.10 a bez problémů funguje. Rozběhl jsem jí jak na integrované Intel GMA 4500MHD, kde teda jela na 0-2 fps :(
A jela i na té dedikované nvidia grafice G210M, tam po snížení detailů a dohledu jela i na 40fps, ale celkem se trhala, když to generovalo svět.

Takže to na tom funguje. Proč to tobě nejde možná zjistíme až zodpovíš předchozí dotazy.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod eLzyx 2. 8. 2014 10:28

Flash.st píše:
martas31121999 píše: Intel Core 2 Duo ULV SU7300


Tento procesor v sobě ještě grafiku nemá takže není nutné řešit přepínání, protože by to mělo trvale běžet na té nVidii

a ten procesor funguje jen tak sám od sebe? Nepotřebuje náhodou chipset? Neobsahuje tento notebook náhodou chipset Mobile Intel GS45 Express? A nemá čirou náhodou tento chipset integrovanou grafiku Intel GMA 4500MHD? :roll:
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků