GTX970

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod maitapetcu 23. 9. 2014 21:24

VANAB, Python.p: Ale jistě, neupravená karta se tam vleze bez problémů. Já ale mluvím o 970, na kterou bych osadil Arctic Accelero Extreme (ACE). To je samo o sobě docela dlouhé monstrum, které se jen tak tak vleze do vymezeného prostoru. Jenže u 970 je GPU mnohem víc v pravé části karty (dál od výstupů), než je zvykem, protože má napájecí kaskádu nalevo, namísto napravo (už jsem to tady ve vláknu psal). No a tím pádem bude ACE velmi výrazně přesahovat konec karty a celková délka tak bude hodně přes 30 cm. A to už do R3 nenarvu, leda bych kuchnul koš na disky, který nepotřebuju.
maitapetcu
Junior

Odeslat příspěvekod mmmjack 23. 9. 2014 21:48

Nic jiného ti asi nezbude, pokud s hlučnosti nebudeš spokojen. Nevím ale pak, o kolik se sníží pevnost skříně?
Uff, konečně jsem dočetl tohle vlákno.
mmmjack
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VANAB 24. 9. 2014 12:07

Grafika je doma. Mám jeden problém. Druhý fullHD monitor (BenQ E2200HDA) který mám připojený přes redukci VGA->DVI nejde nastavit jako FullHD.

2. monitor.jpg


http://www.gigabyte.us/fileupload/produ ... 15_big.png

V D1 mám hlavní monitor připojen přes DVI kabel a do A mám připojenou redukci DVI. Bohužel redukce nejde připojit do D1 protože má "kříž". Na 560 TI jsou oba DVI jako A. Snad jsem to napsal srozumitelně. Je nějaká rada nebu musím koupit jinou redukci VGA -> DVI?
VANAB
Junior

Odeslat příspěvekod PC-Hráč 24. 9. 2014 12:22

Nechci OTčkovat, ale pokud dáš 10k za grafiku, co si koupit třeba i normální monitor? Ten Benq je katastrofa a druhý vidím nějaký Samsung, to je určitě taky nějaké terno (jestli se náhodou pletu, tak sorry :)
PC-Hráč
Junior

Odeslat příspěvekod loleCZeQ 24. 9. 2014 12:47

VGA -> DVI
HDMI tam není?
loleCZeQ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VANAB 24. 9. 2014 12:50

Nějak nechápu to tvoje VGA -> DVI. Bohužel monitor má pouze VGA.
VANAB
Junior

Odeslat příspěvekod loleCZeQ 24. 9. 2014 13:09

Redukce VGA -> DVI musí fungovat. Sám jsem tak měl zapojenej monitor. Měl jsi to takhle zapojený na jiné kartě?
Nebo kup redukci VGA -> HDMI
loleCZeQ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 24. 9. 2014 13:13

Jenom malé OT ty šipky by měli být asi naopak.....
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod loleCZeQ 24. 9. 2014 13:14

Jak naopak? Má VGA kabel kterej potřebuje změnit na DVI nebo HDMI takze VGA - > DVI (HDMI)
loleCZeQ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VANAB 24. 9. 2014 13:22

Ano, měl jsem to zapojené na minulé kartě 560 Ti a vše fungovalo. Karta(560Ti) má 2x DVI které vypadá jako "A" DVI na 970. Zkoušel jsem odpojit monitor který je připojen do "D1" DVI a nechal pouze monitor připojený přes redukci VGA->DVI do "A" a když nastavím větší rozlišení jak 1680 x 1050 tak monitor nenajede.

Takto vypadají konektory 970 kterou tu mám a tam beru to "A" a "D1".

Kód: Vybrat vše
http://www.gigabyte.us/fileupload/product/3/5209/11215_big.png
VANAB
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 9. 2014 13:25

Vzdycky se bere zdroj > cil signalu. GTX970 s VGA vystupem pripojujes k HDMI monitoru, nebo obracene? ;)

A kdyz uz jsme u toho. Nemas nahodou zaskrtnute klonovani plochy a jeden monitor s 1680 x 1050? Jen se ptam. BTW resenim je za mne koupit rozumny monitor. FullHD bez digitalu je sebevrazda.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod loleCZeQ 24. 9. 2014 13:27

Twe tak to je divný, jelikož "A" by mělo být DVI - A (AVI ANALOG). Tak mi hlava nebere proč ti to nejde :/
Já bych sedl do káry a koupil redukci na HDMI.
Ale možná ti tu nějaká chytrá hlava poradí něco jinýho...

-- 24. 9. 2014 13:32 --

Aha, tak v tom případě má Python pravdu. Já nebral zdroj signálu, ale konektor od monitoru. Díky za zasvěcení ;)

Ale i tak... když držím v ruce kabel od monitoru a chci ho vrazit do grafiky která ten konektor nemá, tak potřebuju redukci kabelu VGA na DVI popř. HDMI. Tedy v tomto případě VGA (D SUB M) -> DVI
loleCZeQ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VANAB 24. 9. 2014 13:38

Tak jsem zjistil, že rozlišení 1920 x 1200 jde nastavit a funguje. Pouze nejde 1920 x 1080 :/
VANAB
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 9. 2014 13:43

A nemas ten druhy panel treba taky 16:10? Je to divne...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VANAB 24. 9. 2014 13:52

Primární mám tento Samsung SyncMaster BX2440 a druhý který blbne je Benq E2200HDA. Oba jsou 16:9. Jdu tam dát na zkoušku 560 Ti a uvidím.
VANAB
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků