Dilema- vzít GTX 970 či 290x

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Negotiator 24. 11. 2014 21:07

Zdravim,
vzhledem k tomu, ze jsem prisel o svou 7970 (reklamace a vraceni penez), tak by se sikla nejaka jina grafarna pro tuto sestavu (cekat na nove rady grafik asi nema cenu, protoze to vypada, ze vyjdou "az pozdeji"):
i5 3570K @ 4200Mhz
Asus Maximus V Formula
8gb (2x4gb)DDR 3 Crucial Ballistix 1866 (budu dokupovat jeste jeden 8gb dual kit)
Seasonic P-660 Platinum



Uvazuji nad gtx 970 nebo r9 290x (hrani bude urcite zatim v 1920x1080 - vetsi rozliseni az po padu monitoru na rozumnejsi ceny), ale:

1. na internetu pri hledani grafu je nekdy vykonnejsi 290x a nekdy gtx 970 (asi zalezi, ktery server tihne ke ktere znacce) - ktera je realne pro hry "lepsi"?
2. vzit referencni kartu nebo kartu s upravenym chladicem (pretaktovanou nebo ne, to je mi jedno, pokud se za ten pretakt nebude horentne priplacet - dotaktoval bych si sam)
3. gtx 970 ma problem s piskanim civek - jsou to vsechny karty nebo jen urciteho vyrobce? A da se to uplatnit eventualne jako reklamace?
4. pokud bych sel do gtx 970 a ta by piskala, resi se to jako reklamace nebo vraceni do 14 dni a vymena za novou?



pokud by me napadlo jeste se na neco zeptat, dodam otazku pozdeji.


Dekuji za tipy a rady
Negotiator
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 24. 11. 2014 21:16

Pro hraní ve FullHD je to vcelku jedno, overkill jsou obě možnosti. Pro 4K hraní naopak nestačí ani jedna z těch karet.

GTX 970 mi zatím pískaly všechny, které mi rukou prošly (cca 20 ks), někdo tvrdí, že to lze ovlivnit použitým zdrojem - osobně tuto teorii považuji za nepříliš důvěryhodnou. Pískající karty lze řešit reklamací i vrácením do 14 dní, imho reklamace málokdy pomůže.

Ideální řešení v tvém případě: R9 290X + ACEX IV a něco málo výkonu té kartě přidat taktováním.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Negotiator 24. 11. 2014 22:20

-S tema gtx 970 je to teda nanic, klidne bych ji vzal, ale pokud jich piska tolik, tak je mozna nekdy s podivem, kdyz nekdo napise, ze jemu "nepisti",. Nevadi mi sice, ze nemam uplne tichy comp, ale nejake vysoke frekvence by byly "pakarna". S tou reklamaci jsem myslel, ze bych proste menil jednu GTX za druhou, az bych narazil na dobry kus :-D

-Ze to nebude na 4K je mi jedno, protoze pokud budu kupovat "rozumny" monitor s 4K rozlisenim, tak v te dobe uz budu resit i novy comp (predpokladam, ze s FullHD vydrzim jeste aspon 2 roky).

-U te 290x uz zase neni tak atraktivni cena, kdyz beru v potaz, ze vezmu to "nejlevnejsi z Heureky" (jen pro nejrychlejsi prehled), tak jsem na cene cca 11 600kc (nemluve o tom, ze bylo problem vyreklamovat 7970 s prepastovanym chlazenim), oproti GTX 970, ktera je na cene 9000kc (ale pokud piskaji vsechny, tak je asi problem vetsiho razu - navrh PCB ci neco podobneho). Neberu v potaz nabidku her, ktere se nabizeji ke kartam, protoze vetsinu techto her mam a ostatni me neberou.

-Jak je to tedy s vykonem obou karet (ve srovnani). Ve FullHD asi budou mit podobny vykon,co (a ve vyssich rozlisenich bude 290x utikat).

-Nasel jsem i verzi s 8Gb pameti - ma to smysl?
Negotiator
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 24. 11. 2014 22:34

280(X) + ACE... Jsme v limitu a na FHD pohoda ;)
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 24. 11. 2014 22:42

Pythonovo řešení asi bude taktéž ideální... a až karta nebude stačit, tak v budoucnu přidat ušetřené peníze do nové investice.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Negotiator 24. 11. 2014 22:44

Diky za odpoved, ale stale uvazuju jen mezi vyse uvedenyma kartama - i kdyz ta 280(x) nabizi asi nejrozumnejsi pomer cena a vykon ;-)

Nechci jit nize nebo nastejno, nez byla "nebozka" 7970.

A kdybych tam po case dokoupil druhou 280, tak to asi neutahne zdroj a s accelerem by mi nevlezly do skrine :-D

btw.....slovo "usetrene" penize na me nemuzete zkouset ---> to opravdu neumim :-D
Negotiator
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 24. 11. 2014 23:23

V tom případě to máš jednoduché. HD 7970 = R9 280X (výkon tedy stejný). Pokud tedy nechceš výkonnostně jít nastejno, tak pak zbývají varianty v podobě GTX 970, R9 290 a R9 290X. Vylučovací metodou - R9 290X kvůli vysoké ceně a GTX 970 kvůli pravděpodobnému pískání - ti zůstává pouze R9 290, která sice není tolik výkonná jako GTX 970, nicméně na FullHD bude v současné době stačit.

Samozřejmě, mohl bych ještě navrhnout R9 285 .. ale do té bych osobně nešel.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 25. 11. 2014 06:52

Až nebude stačit 290(x) nebude stejně tak stačit 280(x) takže asi tak MPOV
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kolemjdouci2014 25. 11. 2014 08:08

To pískání GTX 970 není ani pískání, jako spíše rychlé cvakání. A za druhé, v běžném provozuu to ani prakticky ani není slyšet. Přijde mi absolutně nesmyslné to jakkoliv řešit.
kolemjdouci2014
Junior

Odeslat příspěvekod satikcz 25. 11. 2014 08:54

Byt tebou, zkusil bych tu GTX 970 a do 15 dnu ji muzes vratit, pokud by te ten hluk obtezoval.
Ono to treba i muzou delat vsechny grafiky, ale nektere nove NV do urcite teploty netoci vetrakem, tak tim spis mas sanci to slyset, u R9 to spolehlive prerve vetrak a ja sam zadny zvuky z moji GTX 970 bezne neslysim.

Je tedy otazka, co presne je mysleno tim piskanim - pri vysokych fps (1000+) piskaji vsechny grafiky - treba 3DMark Ice Storm, to dokonce ta R9 280X co jsem mel predtim piskala asi 2x hlasiteji nez soucasna GTX 970.
3x AOC AG271QG (2560x1440, IPS, 165Hz, GSync), ASUS Strix RTX3090 OC, Intel Core i7 8700K@5GHz+EKWB L360, ASUS Maximus X, 32GB G.SKILL TridentZ@3466 MHz, ADATA SX8200 2TB + 1TB + Crucial BX 500 GB + Kingston UV400 1TB, Seasonic P-860 Platinum, FD Define S
satikcz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Negotiator 25. 11. 2014 09:46

Mno, asi nejspise zkusim nejdrive tu gtx 970 a pokud budou zkusenosti spatne, tak proste budu vratit a nucen prejit na 290ku.

U te gtx 970 spise nereferencni provedeni? nebo konkretniho vyrobce?
Negotiator
Junior

Odeslat příspěvekod jironer 25. 11. 2014 09:49

Nereferenční rozhodně
MSI je asi nejlepší
jironer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 11. 2014 09:58

Hlavni vec co tu nepadla. Nektere kusy R9 290 rvou vic, nez nektere kusy GTX970.

A vsechny karta od GTX560 / HD6950 nahoru rvaly, rvou a budou rvat. Nedelejme z komaru velbloudy. Ano, nektere 970 opravdu kvici nechutne, a ano, zadna neni v Icestrom uplne zticha. Jenze, to jak jsem uz psal, neni zadna karta posledni tri roky.

Nepocitam integrovana a kancelarska reseni, bavime se o hernich kartach z vyssich vykonovych pater dane doby. To aby mne zase nekdo naschval netahal za slovicko.

Druha cast reality je ta, ze u karet s hlucnymi chladici, nebo ve hlucnych sestavach, ten zvuk civek zanikne a je slyset az po odhlucneni. Protoze jsou 970 obecne vcelku tiche karty, o to vice je na civky stiznosti. A kdyz navic karta od MSI je do 55C chlazena pasivne, proste JEDINE co z ni je slyset, jsou civky a prave proto se z toho dela takova cowboyka.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod satikcz 25. 11. 2014 09:59

Za me MSI Gaming - ticha, dobre se taktuje, jen bacha na napajeni - ma 8pin + 6pin.

Abych te navnadil :) - OC me MSI GTX 970 Gaming:
http://ctrlv.cz/shots/2014/11/13/yp0G.png
3x AOC AG271QG (2560x1440, IPS, 165Hz, GSync), ASUS Strix RTX3090 OC, Intel Core i7 8700K@5GHz+EKWB L360, ASUS Maximus X, 32GB G.SKILL TridentZ@3466 MHz, ADATA SX8200 2TB + 1TB + Crucial BX 500 GB + Kingston UV400 1TB, Seasonic P-860 Platinum, FD Define S
satikcz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Negotiator 25. 11. 2014 10:07

MSI vypada dobre, priznam se, dival jsem se na ni uz pri prvnim prispevku v tomto tematu.

Mival jsem jeste dobre zkusenosti se znackou EVGA (posledni EVGA vec je u me ale grafika gtx 580 - ktera doted bezchybne funguje -ted na ni prave "nouzove" jedu). Jak je na tom tento vyrobce dnes? Mate zkusenosti (rad bych mel moznost vyberu 2-3 vyrobcu, MSI je samozrejme jeden z nich)? Pote se mi dobre jevi treba Zotac nebo Palit (coz u nas nejsou jedny z nejznamejsich).

Urcite ale nechci Gigabyte, Gainward, ASUS - tyhle znacky me v oblasti grafik svou kvalitou (pretaktovani a vydrz) trochu zklamaly. Vzdycky se mi na nich po case (do 1 roku neco vydrbalo).
Negotiator
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků