GTX 1070/1080 teď, nebo počkat?

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod freedyspeed 23. 3. 2017 11:52

freedyspeed píše:
KineCZek píše:Jenze MSi udelalo to same. Obycejnou Gaming X 1070 uz sezenes pouze s Micron GDDR5. Samsungy, ktere jdou lepe taktovat, koupis az na Gaming Z. A pritom treba 1060 ARMOR 6GB ma Samsungy. Nepochopis.

U 1080 ARMOR ale Samsungy nebudou, že?

freedyspeed píše:Ceny i nadále krásně padají, hlavně u těch 1080tek.
Mám dotaz:
ASUS
STRIX-GTX1080-8G-GAMING
STRIX-GTX1080-A8G-GAMING
STRIX-GTX1080-O8G-GAMING
reálný rozdíl?

freedyspeed píše:A je teda nějaký zásadní rozdíl mezi těma 1080kama? Který by opodstatnil ten dost velký příplatek za MSI GAMING X/ASUS STRIX oproti MSI ARMORce? Nebo prostě stačí vzít to nejlevnější (ARMOR) a stejně to půjde taktovat?

freedyspeed píše:Takže EVGA vybírat ne ACX, ale iCX ??
A stačí SC2 GAMING, nebo je nějaký znatelný rozdíl u FTW2 GAMING?
freedyspeed
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod loleCZeQ 23. 3. 2017 12:04

freedyspeed píše:
Python.p píše:Se pak vole nediv, že řešíš taktování a nejlevnější model karty -> to je pak jasný jak to dopadne ... :tleskani

Svět se v (_._) obrací ...
:oboze


Díky za věcnou odpověď, dozvěděl jsem se toho fakt hodně o rozdílech mezi verzema karet. Stále vím akorát to, že mají všechny Microny a jiné nálepky na chladiči a že jsem debil, když se dívám na tu nejlevnější, když neznám rozdíly...

-- 23. 3. 2017 10:59 --

Python.p píše:Takže na základě jednoho videa posuzuješ celou řadu/výrobce? Kdybych to dělal stejně jak ty, tak počítám na tomhle:

stačí mi to k tomu, abych nevěřil tomu že je to výmysl a bublina.

-- 23. 3. 2017 11:00 --

loleCZeQ píše: Nemyslím to tak, že mi poslali zdarma nějaký thermal pady (dávno už jsem měl koupený svoje) a tím sou TOP výrobce. Narážel jsem spíš na novou řadu iCX, která nabízí to, co žádný jiný výrobce. Každý si jistě dohledá sám. Dal by se zde zmínit i jejich přistup k zákazníkovi, kterej je prostě bezkonkurenční. Btw, nedávno jsem tu někde řešil zdejšího oblíbence mezi výrobci - MSi a jejich support. Psal jsem jim a dodnes nemám odpověď, už je to pár dní...


Takže EVGA vybírat ne ACX, ale iCX ??
A stačí SC2 GAMING, nebo je nějaký znatelný rozdíl u FTW2 GAMING?


ACX v nových revizích jsou taky bez problému. Osobně bych šel ale do iCX, ty jsou bezkonkurenční. SC2 nebo FTW2 je jedno, pouze drobný rozdíl v taktech, stejně si ji potáhneš sám...
loleCZeQ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freedyspeed 23. 3. 2017 12:11

Hned to taktování řešit nebude potřeba, ale chci mít trochu rezervu do budoucna, abych měl pár let pokoj, tak když už 1080ku, tak chci takovou, kterou vytáhnu co nejvýš bez nějakých velkých problémů. Jinak Afterburner použiju i na neMSI grafiky, že? Nebo se používá něco jiného?

Na více místech už jsem se dočetl že iCX nemá konkurenci, takže zatím je favorit EVGA GeForce GTX 1080 SC2 GAMING iCX, je teda o nějakých 1500 bez DPH dražší než MSI GTX 1080 ARMOR OC, takže asi ještě možná počkám nějaký ten týden, jestli nepůjde trošku dolů, třeba s těma VEGAma.

PS: Stojí jinak teda za ten rozdíl? Padlo tady že třeba MSI GAMING Z nestojí za ten příplatek proti GAMING X. Tak jak je to tady u toho iCX? O 1000-1500 levnější je MSI ARMOR, MSI GAMING X, GAINWARD OC, ...
freedyspeed
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod loleCZeQ 23. 3. 2017 12:18

Rezervu moc mít nebudeš. Taktování ti neposkytne tolik výkonu navíc, aby tě to posunulo někam dál. Drtivá většina 1080 dosáhne max 2030-2050Mhz na vzduchu. Žádná velká výhra.
Ano, Afterburner funguje i na ne-MSi grafiky. Použít můžeš ale i např. PrecisionX, utilita přímo od EVGA.
EVGA SC2 iCX je úplně jinde než MSi ARMOR...
loleCZeQ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freedyspeed 23. 3. 2017 13:12

Takže moc výkonu to OC nedá, tak v čem je ta EVGA jinde? V teplotách, životnosti, nebo jak? Že má suprově vymyšlený chladič jsem už pochopil, ale má to teda nějaký velký smysl za těch 1500?
freedyspeed
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod loleCZeQ 23. 3. 2017 18:52

freedyspeed píše:Takže moc výkonu to OC nedá, tak v čem je ta EVGA jinde? V teplotách, životnosti, nebo jak? Že má suprově vymyšlený chladič jsem už pochopil, ale má to teda nějaký velký smysl za těch 1500?


http://www.evga.com/articles/01084/evga-icx/
loleCZeQ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aemaeth 23. 3. 2017 19:45

loleCZeQ píše:http://www.evga.com/articles/01084/evga-icx/

tak toto je gooool mesiaca, na otazku v com je Evga lepsia si cloveka otkazal na marketingovu stranku Evga, to uz hadam doveryhodnejsie zdroj ani neexistuje:)))))
Aemaeth
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod freedyspeed 23. 3. 2017 19:52

FTW2 má lepší PCB, Dual BIOS a RGB LED..a mini rozdíl v taktech ale to není nic.
Fakt jsem si to musel najít sám :mrgreen:
freedyspeed
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 3. 2017 20:49

FTW maji (ACX mely) jine PCB a jinou napajeci kaskadu. Silnejsi. Podobne pouze vypadaji.

Aha, pisu s krizkem po funuse. No neda se svitit, pres den jsem byl sluzebne vzdalen. Ale ve vlakne o 1070 jsem to uz v minulosti zminoval a urcite nejenom tam.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod loleCZeQ 23. 3. 2017 21:04

Aemaeth píše:
loleCZeQ píše:http://www.evga.com/articles/01084/evga-icx/

tak toto je gooool mesiaca, na otazku v com je Evga lepsia si cloveka otkazal na marketingovu stranku Evga, to uz hadam doveryhodnejsie zdroj ani neexistuje:)))))


Má tam vše potřebný a porovnat si to s jiným výrobcem zvládne i průměrně cvičenej slovák.

-- 23. 3. 2017 21:05 --

KineCZek píše:FTW maji (ACX mely) jine PCB a jinou napajeci kaskadu. Silnejsi. Podobne pouze vypadaji


Pravda. Má chyba. :-[
loleCZeQ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freedyspeed 24. 3. 2017 11:09

Tak ještě trošku změna, našel jsme u jednoho dodavatele další značky jako PALIT, ZOTAC, INNO3D, atp..
takže se mi otevřely i tyhle značky..
někde jsem viděl že prý ZOTAC GeForce GTX 1080 AMP Extreme je aktuálně nejvýkonnější 1080tka a mám ji furt o 500 levněji než EVGA iCX FTW2..
A co mě taky dost zaujalo, je třeba PALIT GeForce GTX 1080 GameRock, která by taky měla být dobrá (??) a je 2500 Kč levnější než ta EVGA.. o 1500 než MSI GAMING X..
freedyspeed
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 24. 3. 2017 11:17

Nejseš ti PéCého brácha?

Po 4. stránkách nemáme vybráno, právě naopak ! Objevilo se kulatější kolo a další značky, takže jsme na začátku :tleskani
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod loleCZeQ 24. 3. 2017 11:17

Palit je v podstatě GAINWARD jestli se nepletu, spodina mezi výrobci grafických karet.
loleCZeQ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freedyspeed 24. 3. 2017 11:22

Díky loleCZeQ za info, dosud jsem měl jen MSI, ASUS, Sapphire, takže do těch ostatních značek nevidím a někdo mi na jiném foru psal, že MSI Gaming, nebo PALIT/Gainward pokud by byl výrazně levnější.. což je.
A co ten ZOTACvsEVGA?

Python.p: Potřebuju si být jistým výběrem. Znáš to, něco si koupíš, za nějakou dobu si ale říkáš jaké by to bylo, kdyby sis koupil tu druhou možnost a jestli by nebyla nakonec lepší, nebo ještě hůř - zjistíš že byla.. snažím se to eliminovat co to jde a zatím se mi to daří, i když si kvuli tomu bohužel nemůžu dovolit kupovat levné věci.
freedyspeed
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 24. 3. 2017 11:26

Neznám, vyberu, koupím, používám. Určitě si pak neříkám, co by, kdyby...

Ono vůbec celé to tvoje vybírání všeho je úsměvné, až místy vtipné. Už jenom kupovat 1080 na FHD ...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků