GTX 1070/1080 teď, nebo počkat?

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod freedyspeed 24. 3. 2017 11:32

Já nemám FHD, já mám 1440p.
EDIT: Omlouvám se, už mi to došlo, podpis aktualizován.
freedyspeed
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 24. 3. 2017 11:39

Tak to je ovšem zásadní rozdíl...

PS. Uprav si tedy podpis. Vycházel jsem z něj.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freedyspeed 24. 3. 2017 11:43

Jo, myslel jsem že to tady padlo, pro 1080 už jsem rozhodnutý, tak jsem tady možná už ani rozlišení nevytahoval..
chtěl jsem původně GTX 1070, ale jednak třeba UBI má hry tak blbě optimalizované, že bych i s ní měl problémy a jednak se rezerva do budoucna hodí, ceny GTX 1080 navíc padly tolik, že rozdíl mezi 1070 a 1080 je z mého pohledu zanedbatelný, dost často se ceny 1080tek u některých výrobců kryjou s cenama 1070tek u jiných, a to nemluvím o vodě v 1070 vs třeba FE v 1080, ale o normálních nereferenčních chladičích.
Ale nevidím do toho jako vy, tak nechci udělat chybu. Chápu že EVGA je super, má hromadu senzorů a podobně, ale pořád nevím jestli do toho dát třeba o 2500 víc než do jiné, nebo o 1500 víc než do MSI GAMING X. Případně pokud ano, tak jestli je na tom líp i než ten ZOTAC, který je prý nejvíc taktovaný.. s těma čipama je to teda monopol, tam to je jedno a OC rezerva moc není, tak potom asi má smysl hledat nejlepší OC už od výrobce, ne?
freedyspeed
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod loleCZeQ 24. 3. 2017 11:55

Python.p píše:Už jenom kupovat 1080 na FHD ...


Teď ti trochu nerozumím? Jakože GTX 1080 je karta na něco víc? Ať chceme nebo ne, grafický výkon pořád chybí. Fakt je ten, že ani GTX 1080 nedostačuje na stabilní 140+ FPS - BF1, zdechlej DOOM atd. .. starý hry nepočítám.
Zmiňuju to, jelikož mám pocit, že tazatel v jiným vlákně řešil 144hz monitor. A když už mám takovej monitor, nechci dropy fps (U BF1 padají běžně až ke 100). Takže výsledek je, že GTX 1080 je karta na FullHD "v pohodě", ale žádný terno to není.
loleCZeQ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freedyspeed 24. 3. 2017 11:58

Ten monitor jsem musel vrátit, byl po všech stránkách super, ale měl takové příšerné rameno, kvuli kterému byl hrozně hluboký a když mám za stolem stěnu, tak se mi tam nevlezl, resp. vlezl, ale měl jsem ho pár cm od hlavy..
Mám 1440p 60Hz, ale nevylučuju že časem vyměním za 144Hz..

a co se týče 1080 na FHD, taky si myslím že je to overkill, včera jsem procházel kvuli svému tématu zahraniční fóra a jsou plné problémů s tím, že lidi mají třeba 1080Ti nebo 1080 na FHD a mají 30FPS, protože jim to prý nějak bottleneckuje CPU, což sice moc nechápu, jak může mít příliš rychlá grafika vliv na procesor a se slabší to může jet líp...ale prý jim to na FHD bottleneckuje třeba i I7 4790K při FHD. Moc to nechápu, ale mám 1440p, takže je to jedno, procesor mám i7 6700K a měnit ho zatím nechci.. a kdyby, tak už za X99. Takže nic slabšího než 1080 už pořizovat nechci.
freedyspeed
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod loleCZeQ 24. 3. 2017 12:02

Si ho měl pověsit na vesu, taky jsem to tak řešil.

Obrázek


Že by mi i7 4790K někde "bottleneckovala" (strasny slovo, proc to do <|> furt všichni užívaj?) 1080 jsem si nevšiml. Postni zdroj těchto blábolů.
loleCZeQ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freedyspeed 24. 3. 2017 12:06

Abych byl přesný, nemám tam zeď, ale dřevěný pult který nam dělí obývák a kuchyni, do toho vrtat nebudu.
freedyspeed
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karel252 24. 3. 2017 12:15

loleCZeQ> Pěkně to máš udělaný. Je to fakt luxus. Můžeš si měnit barvy podsvícení? :)
karel252
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vuLva 24. 3. 2017 12:18

Dobrej privát. ;-)
vuLva
Junior

Odeslat příspěvekod loleCZeQ 24. 3. 2017 13:46

karel252 píše:loleCZeQ> Pěkně to máš udělaný. Je to fakt luxus. Můžeš si měnit barvy podsvícení? :)


Můžu no, HUE+. Barva na fotce moc realitě neodpovídá. Foceno iPhone 6 a ten prostě dobrou fotku neudělá. Toť i odpověď na ten "privát" ;-)
loleCZeQ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 24. 3. 2017 19:45

1. docela hezký :)
2. soucítím s tebou - nesnáším používání anglicismů, a ještě takhle retardovaně, jak kdyby nemol napsat omezovat...
3. freedyspeed - ergotron - miliarda možností
4. Pokud chceš taktovat, chceš GK se slušným PCB + Aceelero Extrenme
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freedyspeed 29. 3. 2017 16:43

Ceny 1080tek jsou skvělé, na 11GB verze asi nemá moc smysl čekat..
ale každou chvíli začne padat kurz, v dubnu výjdou nové AMD (to s tím určitě ale nehne) a v květnu vychází VEGA, což s cenama Nvidii dost pravděpodobně pohne.. otázkou je kdy.. a jestli se pak zase neobjeví něco.. a to by člověk mohl na něco čekat do nekonečna.
Otázkou tedy je, jestli to čekání za to stojí. Jestli vezmu o 2 tisíce dražší EVGA oproti PALITu ještě nevím, každopádně obě by měly být v pohodě, u PALITu jsou low end ty nižší verze, tahle má prý OK chlazení i napájení.
Zatím to asi nechám tak, ale až mě začnou zlobit teploty, nebo budu potřebovat taktovat, přejdu na AIO u CPU a klidně i u grafiky - a zajímá mě jestli teda ty lepší PCB a všechny ty ostatní blbiny mají nějaký reálný dopad na výkon a tedy - jestli 2 tisíce rozdíl bude v reálném použití rozeznatelný ve výkonu, nejen ve chlazení a tedy OC potenciálu.
PS: Respekt těm co mi ještě odpoví, vím že je to se mnou těžký, ale věřím že se tady najdou tací, kteří taky hledají tu "ideální" verzi poměr cena/výkon. A ostatní si nechte narážky jinam, nikdo vás nenutí odpovídat a že se vám nelíbí že nevezmu to prnví co mi kdekdo doporučí, to není můj problém.
freedyspeed
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aemaeth 29. 3. 2017 17:44

tak ze zaciname od znova lebo svojou poslednou spravou si vlastne parafrazoval svoj prvy prispevok
Aemaeth
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mimous 29. 3. 2017 17:54

Moc to prožíváš 8-)
Navíc, dle zákona schválnosti - ve chvíli, kdy nepůjde karta jen tak vrátit, se objeví informace o tom, že vyjde něco mnohem lepšího a nebude o tolik dražší :D
mimous
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 29. 3. 2017 18:38

Já bych počkal na 1180ti s 20GB VRAM...
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků