GTX 1070/1080 teď, nebo počkat?

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod milsimr 29. 3. 2017 21:23

Triple facepalm is not enough here...

Hele, logicky. K ČEMU ti asi tak může lepší PCB být? Máš dva cenově srovnatelné produkty, jeden z nich je prokazatelně sestrojen lépe, má více napájecích fází. Více fází znamená menší proudy, které každá fáze musí regulovat, což znamená menší tepelné namáhání, lepší možnosti pro OC, lepší stabilita, o fous menší požadavky na chlazení .... mám pokračovat, nebo už ti konečně docvaklo K ČEMU ti je lepší PCB?

A vůbec .. netřeba to řešit takhle vědátorsky, lze k tomu přistoupit úplně primitivně.

Máš dva cenově srovnatelné produkty. Jeden z těchto produktů je lepší. Který z těchto dvou produktů si tedy koupíš?
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freedyspeed 29. 3. 2017 21:32

Takhle to úplně stačí, ale žádné "logicky" v tom nevidím, já jsem nic z toho nevěděl, nejsem HW odborník ani elektrikář, jsem jenom obchodník.
Děkuju.
freedyspeed
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 29. 3. 2017 22:51

Já v tom logiku vidím a bohužel neznalost věcí, které si lze dogooglit a dohledat tě neomlouvá, obzvlášť když vrtáš do detailů.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freedyspeed 29. 3. 2017 22:52

Najít info k rozdílům v PCB jsem opravdu měl problém, i vygooglit
freedyspeed
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 29. 3. 2017 22:58

Přesný název grafiky do google, záložka obrázky ... a hledej holou kartu se sundaným chlazením. Mezi prvními ta fotka možná nebude, ale kdo hledá, ten najde. A ani nemusí nijak extra scrolovat skrze veškerej ten obsah, co ti google vyplivne.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freedyspeed 29. 3. 2017 23:07

ale k čemu mi to je, že ji uvidím, když nevím k čemu to bude lepší? Kdybys mi to nevysvětlil, s těma fázema a proudama a teplotama, tak bych to nevěděl ani z fotky..
freedyspeed
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 30. 3. 2017 00:00

... tyhle informace si už ale dohledat lze a né že ne. U základních desek se počet napájecích fází tady na fóru omílá skoro každou chvíli; proč se to honí zde již bylo též řečeno.. článků věnujících se napájecím kaskádám pak je na webu též dost... zbytek je už otázka součtu 1 + 1.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 30. 3. 2017 00:16

:oboze dyť ti to vysvětlil :oboze
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod loleCZeQ 2. 4. 2017 06:39

Tady resime blbou grafickou kartu...ale vemte si, ze ma volebni pravo a rozmnozovaci organy... docela prus.er. :-/
loleCZeQ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 2. 4. 2017 08:44

milsimr píše:Triple facepalm is not enough here...

Hele, logicky. K ČEMU ti asi tak může lepší PCB být? Máš dva cenově srovnatelné produkty, jeden z nich je prokazatelně sestrojen lépe, má více napájecích fází. Více fází znamená menší proudy, které každá fáze musí regulovat, což znamená menší tepelné namáhání, lepší možnosti pro OC, lepší stabilita, o fous menší požadavky na chlazení .... mám pokračovat, nebo už ti konečně docvaklo K ČEMU ti je lepší PCB?

A vůbec .. netřeba to řešit takhle vědátorsky, lze k tomu přistoupit úplně primitivně.

Máš dva cenově srovnatelné produkty. Jeden z těchto produktů je lepší. Který z těchto dvou produktů si tedy koupíš?


Milsimre, tohle už mě delší dobu na tomhle fóru štve. Nechme stranou, že je fredyspeed troll jako hrom, protože řešit na sedmi stranách výběr grafiky, to je opravdu něco extra. Ale čím dál víc se tu množí rady typu "Vygoogli si to", "UTFG" atd. Uživatelé jsou obviňováni z lenosti, ale přitom leniví tohle fórum, nemyslíš? Jak si může fredy vygooglit něco, když neví, co to je, nezná to. S trochou nadsázky bych mohl říct, že Google najde všechno, takže de facto je tohle fórum zbytečný, protože vše si jde přece najít na netu.

Ano, fredy se možná neměl pídit tak do hloubky, ale v podstatě byste všichni měli být vděční i za tyhle stupidní otázky. Vlastně počkej, stupidní otázky neexistujou, jen stupidní odpovědi, naštěstí ses zachoval správně. Fakt jako není můj problém, že se někomu nechce na něco odpovídat, nicméně tenhle mor, že se někdo na něco zeptá, a dostane se mu rady, ať si to vygooglí, děláte z lidí trochu debily, nemyslíte? Fórum nemá vychovávat. A řeknu ti, že ani mě by nebavilo hledat tady na fóru ve stovkách témat, kde se řeší fáze desky a jejich pozitivní přínos, aby mě náhodou někdo neseřval, že jsem línej a blbej, protože se to řeší pořád. Tohle je prostě úděl fór - radit do zblbnutí. A píšu to už poněkolikáté - kdo chce poradit, poradí, kdo nechce, mlčí, na ironický a sarkastický poznámky není nikdo zvědavej. A proto pozoruji, že úroveň tohoto fóra povážlivě klesá, ne po odborný stránce, nýbrž jak se tu občas jedná s lidma, po lidský stránce.

Může se přijít 60letý děda, co chce vnukův koupit PC, ale o IT nemá ani páru. Má smysl mu napsat, ať si vyjede testy RX480 a 1060, když ani neví, jak ty testy číst? Občas býváte dost otržení od reality, zapomínáte, že jste kdysi taky nějak začínali, a o PC taky věděli kulový, trvalo mnoho let, než jste tam, kde dnes jste. Já netvrdím, že tu lenoši nejsou, ale těch, kteří vědí co a jak hledat, ale nechtějí, těch tu bude naprostý minimum. A vždycky je lepší to podat stručnou laickou formou, jako si to udělal ty, než ho nechat brodit desítkama odkazů a samostudiem. Fórum, který často odkazuje na vyhledavač, postrádá podle mě smysl. Jsme tu i pro laiky a jelita. Pokud mě odpovídání trhá žíly, neodpovídám. Pokud někdo kupuje sestavu za 20k, založí nový téma, ale dva topicy pod je téma podobné, hodím odkaz, nebudu ho j*eb*ati. Prostě trochu vlídnosti, sakra. Nejsme výchovnej ústav, jsme tady pro lidi, pro všechny slušný lidi.
Naposledy upravil dockalacek dne 2. 4. 2017 14:22, celkově upraveno 2
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod loleCZeQ 2. 4. 2017 09:48

Problém je ale ten, jak se dotyčný ptá... A je toho čím dál tím víc. Objevují se tu dotazy typu "kolik má prstů jedna ruka"? .. asi mě chápeš.

Já si naopak myslím, že fórum by mělo vychovávat! Lidstvo obecně hloupne a každý čeká, že mu vše přijde až pod nos. Tazatele by jsme měli navést, poskytnout mu nějaký nezbytný základ a zbytek by si měl načíst/dostudovat/doplnit sám.

Co se týká poznámky o vyhledávání na fóru - Je přece naprosto přirozený, že když přijdu na fórum, napřed si pročtu některá vlákna nebo do vyhledávání zadám svůj problém. Je totiž VYSOCE pravděpodobné, že podobnou věc už někdo řešil...Chce to prostě projevit trošku zájmu a vlastní aktivity.

Ano, může přijít nějaký děda, co nemá o PC ani páru. Ten se ale bude chovat trošku jinak než troll, co založil tohle vlákno. Ptá se jak mongolo i přesto, že je evidentně schopen informace dohledat - soudě dle jeho příspěvků přečetl hodně informací v recenzích a to i na zahraničních webech.
Konkrétně PCB se řeší snad v každé recenzi high-end karet, takže informací měl víc než dost, jen má prostě neustále potřebu řešit, a asi machrovat s tím, co si koupí. Je to zkrátka druhej PoliceCollector.

dockalacek píše:Uživatelé jsou obviňováni z lenosti, ale přitom lenivý tohle fórum, nemyslíš?


Nejsem odborník, ale přítomný čas slovesný je vždy měkké "i", takže "leniví" ;-)
loleCZeQ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 2. 4. 2017 10:16

Díky, samozřejmě opraveno. Jinak nesouhlasím. To nemůžeme vědět, jestli někdo dělá schválně hloupého nebo tomu fakt nerozumí. Určitě máš ve svém okolí lidi, kterým vždy pomůžeš rád, bez ohledu na to, co po tobě chtějí. Já vše, co o počítačích vím, jsem se naučil samostudiem nebo metodou pokus-omyl. A hlavně - počítače mě bavily. Kdybych nebyl na vozíku, možná by pro mě byly jen okrajovou záležitostí, kdybych chodil, nejspíš bych proháněl holky a chlastal.

Čili je to o tom, že jsme každý dobrý v něčem jiným. Já se teoreticky v PC orientuju, ale obtížně se mi nastudovává něco, o čem nemám ani páru. Dnešní svět je rychlej a nikoho moc nebaví pronikat hluboko pod povrch různých oblastí. Já se taky zajímám o něco až v momentě, kdy to potřebuji, naposledy motorové oleje. A že by mě to bavilo? Vůbec. Spíš nutnost. Ale zrovna IT je tak obsáhlá oblast, že aby člověk nasál dost infa z fóra, musel by tu studovat týdny, měsíce, roky.

Takže ano, nemusíte tady lidem v jednom příspěvku předestřít veškeré vaše počítačové znalosti, ale třeba milsimr to udělal suprově - v jednom odstavci mu vyvrhl význam PCB. Našel by to někde takhle stručně, jasně na netu fredy?

Nicméně pronikat do něčeho, co potřebuji jednorázově, je na houby. Úplně jinak je to u věcí, který nás baví. A pokud je tam těch souvislostí víc, je to opruz. Doba prostě přeje jasným, rychlým a srozumitelným informacím v prášku. I když ne vždy to jde, něco se nedá vytrhnout z kontextu, něčemu jde porozumět až po nastudování věcí předcházejících, třeba terminologii musím znát už předem.

Jsou lidi, kterým opravíte Windows. Potřebují ty lidi vědět, kde byl problém a proč to nefungovalo? Většinu IT laiků to nezajímá, důležitý je, že jste problém vyřešili, případně jim ukázat, jak to vyřešit příště svépomocí, pokud to není jó extrémně složitý.

Za mě osobně nebude kvalita PCB v životě fredyho hrát moc roli. Je to trollík a bez jejího významu dokázal žít v pohodě dodnes. A nejsem přesvědčený, že karta s horším návrhem automaticky kiksne. Ale milsimra napsáním toho odstavce určitě neubylo, takže ve finále můžou být spokojení všichni - fredy je chytřejší, milsimr udělal dobrý skutek.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 3. 4. 2017 12:17

Spousta heřmánkového čaje ...

Ber to tak, že dneska se do role IT odborníků staví každej kdo umí nainstalovat kreknutý wokna, používá Aprrox zdroje, protože prostě 700W za pětset je dobrej kup.

Pak se tady takhle prezentuje. Tohle je člověk který toho nakoupil tolik, že by mohl mít firmu... A pokud si dobře vzpomínám, tak to i někde tady psal, takže buď je to lhář a nebo je to snad ještě horší, protože kdo by měl tohle vědet líp než člověk co má firmu s IT.

Je to IT Admin ! -> viewtopic.php?f=932&t=1247836&p=11098666&
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freedyspeed 3. 4. 2017 13:15

A v čem je problém?
Každý dělá přece něco a většina uživatelů si ty Win sama nenainstaluje, nepřeinstaluje, nezazálohuje, nenastaví, ani neopraví.
Ani mail nenastaví.
Už jsem to vysvětloval, že se mě to dotýká, ale jen okrajově, nejsem schopen pojmout tolik informací, abych firmy 100% zabezpečil před ransomwarem, udržel aktuální SW a HW za rozumnou cenu, udržel slušně fungující síť a další "povrchní" věci... v tomhle zaměření se fakt málokdy dotknu toho HW uvnitř a proto už mi to taky dávno ujelo a nemám v tom přehled, naposledy jsem chladič řešil, když jsem koupil HD4850 a byla jen s příšerným referenčním chladičem a šlo tam Accelero, jinak už jsme v tak spotřební době, že se málokdy vůbec dostanu dovnitř počítače, už ani díly se moc nekazí...
A abych si držel přehled v těchto věcech, to fakt ne, nejsem elektrikář, furt říkám že už jsem spíš obchodník než technik, tohle mi nemůže nikdo dávat za zlé.
Většině lidí dnes na většinu práce stačí i3ka a SSDčko, tyhle věci s grafikama už jsem dlouho neřešil jinde, než pro sebe... protože já to chci mít perfektní a chci vědět, že jsem nekoupil blbě.
A jinak kromě té odpovědi od milsimra jsem dostal velmi pěknou a pochopitelnou odpověď tuhle:

The memory size is not increasing, however the memory speeds are.

GTX 1060
memory speed: 8 Gbps -> 9 Gbps (gigabits per second)
bandwidth: 192.2 GB/s -> 216 GB/s (gigaBytes per second)

GTX 1080
memory speed: 10 Gbps -> 11 Gbps
bandwidth: 320 GB/s -> 352 GB/s

GeForce GTX 1080 Supercharged With Next-Gen 11 Gbps GDDR5X Memory
http://www.geforce.com/whats-new/articl ... a-geforc...

PC Perspective: GeForce GTX 1080 Ti Live Stream with Tom Petersen
26:37 (minutes: seconds) -> 27:17
https://www.youtube.com/watch?v=79-s8byUkxk&t=1622s

In answer to your question: Is it worth waiting? It depends. I've seen "rumors" that it's releasing this month, but I have no idea if that's true. If it releases this month and for the same amount of money, then I would wait for it. The problem is, I don't know when the new SKU is releasing, and if the price will remain the same. There is a chance that this new memory will be offered in the highly overclocked graphics cards, that carry a moderate premium. No way to know for sure.
Naposledy upravil freedyspeed dne 3. 4. 2017 13:17, celkově upraveno 1
freedyspeed
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shamp1x 3. 4. 2017 13:16

"a i jako IT profík si radši nechám poradit od někoho aktuálně zběhlejšího, než si stát za volbou něčeho, čemu tolik nerozumím." pobavilo. Sorry za OT, já musel.
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků