Problém s Grafickou kartou a jejím výběrem.

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PAKFA 4. 4. 2017 19:58

Zdravím, potřeboval bych od vás pomoc. Už je to měsíc, co mi odešla stará GK ATI Radeon HD 4800 series A potřeboval bych vybrat za ní příslušnou náhradu. Jelikož můj počítač je už taky stařík a nějaké nové GK pro NASA nejspíš nerozjede, tak bych potřeboval od vás pomoc s výběrem.
Minulý týden jsem si koupil tuto GK https://www.czc.cz/sapphire-r7-250-512s ... 27/produkt , která ovšem nejela. GK jsem zasunul do PCI slotu, ale po zapnutí se nechtěla rozjet, zkoušel jsem to různými způsoby, ale prostě nešla, tak jsem se jí rozhodl vrátit.
K té mojí staré GK patří zapojit ještě 2 kabely, které vedou ze základní desky (bylo mi řečeno, že to jsou 6 PIN konektory) .

Takže potřebuji poradit, jakou GK si mám koupit, nejlepší asi z bazaru, aby mi fungovala? Počítač mi musí fungovat ještě do tohoto roku, potom si koupím nový.

Procesor: Intel Pentium G870 @ 3.10 GHz (2cpu)
RAM: 8 GB
Win. 7 64-bit.

Zdroj je do 500W.
PAKFA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 4. 4. 2017 21:29

Pro výběr VGA nemá smysl typ CPU ani RAM.
Podstatný je typ a revize MB, verze BIOSu, typ a stáří zdroje a finanční limit.
Nic z toho jsi neuvedl.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod harrym 4. 4. 2017 21:36

Pokud ti tam jela HD4850, tak R7 250 by se měla bez problému rozjet taky.
Pentium G4560 3.50GHz/950mV (undervolting -100mV); Gigabyte B250M-DSH3; Adata Premier 4x4GB DDR4-2400/CL15 (overclocking, 1.2V); Zotac GTX 1050 Ti Mini; Crucial MX300 275GB; WD10EZRX 1GB; DVDRW Samsung SH-S223C; SS-350ET activePFC. Idle=29W, burn=105W
harrym
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 4. 4. 2017 21:44

To je jen tvrzení tazatele, nepodložené žádnými testy v jiných PC s kvalitním a dostatečně výkonným zdrojem.
PAKFA píše:odešla stará GK ATI Radeon HD 4800 series

Z vágního popisu mi víc vychází nějaký prastarý značně degradovaný no-name
PAKFA píše:Zdroj je do 500W.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PAKFA 4. 4. 2017 22:27

Výrobce systému: MSI
Verze systému: MS-7680
Systém BIOS date: 04/17/12 11:04:40 Ver: 04.06.05

R7 250 mi prostě nejela, píchl jsem ji do slotu, zapnul PC, ale obrazovka nereagovala + nefungovala z nějakého důvodu i myš.
PAKFA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mmmjack 4. 4. 2017 22:31

Tak když nejela obrazovka, tak co jsi chtěl zkoušet s myší? Kurzor bez jedoucí obrazovky stejně nevidíš.
Možná málo wataze v pcie slotu. Pokud pripojis něco s přídavným 6pinem, tak by měla být větší šance, že to rozjedes. Pořád jsi ale neuvedl přesný typ zdroje (např foto štítku) a taky co vlastně od té karty čekáš? Co hraješ? V jakém rozlišení a detailech? Vykonove tě stejně bude limitovat procesor.
mmmjack
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PAKFA 4. 4. 2017 22:38

Zítra vám to tady napíšu. Co týče her, tak na té staré grafice mi jela dokonce BFKO 4ka na nejmenší detaily, ale bylo to hratelné. Jinak BF3, War Thunder, Crysis 1... v naprosté pohodě. Žádné divočiny na tom nechci hrát, prostě abych mohl zase hrát tyto hry, třeba i s lepší grafárnou. :)

Co se týče té myši, tak prostě nesvítila, tudiž nefungovala. :)
PAKFA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mmmjack 4. 4. 2017 22:49

No, tak to vypadá na ten beztaksmejd zdroj... Až jej budeme znát, tak se můžeme bavit dále.
mmmjack
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod o106 5. 4. 2017 10:40

ahoj,

HD4800 ma aspon jedno pridavne 6pin napajanie.
R7 250 je bez pridavneho napajania, energiu si berie z iba dosky (max 75W pre PCIe 2.0)
R7 250 ma TDP (zjednodusene "prikon") 65W.
je tu moznost, ze samotna doska nedokaze dodat ani tych 65W, ale pochybujem o tom.

skus pri osadenej R7 monitor zapojit do internej grafiky (modry 15pin konektor na doske vedla USB).
ak sa obrazovka "rozjede", pozrel by som sa do bios-u,
co mas navolene v karte Advanced v polozke Primary Graphics Adapter pripadne Primary Video Controller.

ak chces pracovat s R7 250, malo by PCIE byt pred IGP,
pripadne PEG pred IGD. cize externa grafika ma ma prednost pred internou.
idealne ked sem do fora hodis foto nastavenia biosu.

samozrejme, treba si overit u "skusenejsieho kamarada", ci je R7 250 funkcna.
o106
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PAKFA 7. 4. 2017 22:01

A nedala by se nějakým způsobem opravit ta stará grafika? Stále jede, ale když zapnu nějakou hru, tak začne různě barevně problikávat, obraz se začne deformovat, nakonec obrazovka celá zčerná, napíše zprávu: Ovladač grafické karty přestal pracovat byl obnoven. A rozjede se znova v pohodě. Z toho jsem usoudil, že možná je problém s chlazením.
PAKFA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mmmjack 8. 4. 2017 07:16

A díval ses, jestli není ucpané chlazení?
Stále neznáme zdroj...
U takto starých karet je vysoká pravděpodobnost, že jsou už nacnute paměti, nebo napájecí část. Nema cenu koumat nad opravou. Můžeš to samozřejmě zanest do servisu a dát 400 za diagnostiku, pak ti řeknou že je to neopravitelne, ale to bych raději dal do nové grafiky. Běžně se grafiky neopravuji, max zapecou jako nouzovka.
mmmjack
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PAKFA 16. 4. 2017 17:52

Omlouvám se za neaktivitu.
Zdroj je Evolve max 500W.
PAKFA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zafrin 16. 4. 2017 19:52

Mam stejnou MB. Mas:

a) Hrozny zdroj.
b) Stary BIOS. Prvne, prosim, updatni BIOS. Mel jsem s RXou stejny problem. Update na ver. z roku 2013 problem opravil.

Tahle deska je supr. Jede mi na ni pretocena RX 480 a urcite si muze vzit i tech 75W.
Zafrin
Junior

Odeslat příspěvekod PAKFA 16. 4. 2017 20:23

Problém je v GK, která mi nefunguje, jak už jsem psal. Proto potřebuji poradit s výběrem Gk, která bude mít podobný výkon, jako ta moje stará.
PAKFA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zafrin 16. 4. 2017 20:43

Aha. Takze tu R7 250 jsi uz vratil? Tahle informace mi tam malicko chybela.
S timhle procakem a zdrojem se toho moc nevymysli. Pokud ale budes chtit tam vrazit nejakou "novejsi" kartu (R7 xyz), pak updarni BIOS a melo by to fungovat.
Zafrin
Junior

Další stránka