GTX 1080 ti nízké takty

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Tworg 9. 6. 2017 19:24

Zdravím,

nedávno jsem zakoupil MSI GTX 1080 ti a nevím čím to je, ale dosahuje nižších taktů, než bych si představoval. Co jsem se tak pročítal internetem, tak netaktovaná běží většině lidem okolo 1910 MHz, zato mě pouze 1880 a někdy to klesá i k 1860. Když jsem kartu přetaktoval stejně jak zde https://www.reddit.com/r/nvidia/comments/6428pg/my_msi_gtx_1080_ti_gaming_x_overclock_and/, tak se nikdy nedostala přes 2000 MHz spíš běžela okolo 1970 MHz. Rozhodně sem se nikdy nepřiblížil k 2025 MHz jako v odkazu. Chtěl bych se tedy zeptat, zda jsem měl pouze smůlu na kus, nebo je chyba ve mě a nebo ještě někde jinde? Co mě taky zaujalo je to, že karta jak ve hrách, tak v různých benchmarcích naráží na voltage limit a to netaktovaná. Je to normální?

Zbytek sestavy je:
Intel core i5-4440 (ano, vím že tento CPU je k této GK slabý a chystám upgrade)
Asus h87-plus
8 GB RAM
Corsair RMx Series RM650x 650W

Předem děkuji za pomoc.
Tworg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 6. 2017 19:46

Armor, Gaming, founder? Skříň, typ, počet a otáčky ventilátorů?


Garantovaná frekvence je mnohem nižší, než máš. Každý kus je jiný, tzn co umí jeden, nelze očekávat od jiného. Také neexistuje jeden člověk, co by uzvedl půl tuny, doběhl 1500m na rekord, skákal na lyžích, uměl vařit na michelinskou hvězdu, hrál bravurně basket, na klavír ... a projektoval vesmírné stanice, či servisoval auta zároveň.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tworg 9. 6. 2017 19:53

Gaming
Fractal Design Define R4
Ventilátorů mám 5 nicméně otáčky nevím, protože to neřídím pomocí PWM, ale pomocí přepínače ve skříni. Nicméně teploty na kartě se pohybují do 70 stupňů. Fan curve jsem nechal defaultní.

A to že každý kus dokáže něco jiného je mi jasné, jde mi jen o to jestli bych neměl kartu v těch 14 dnech vrátit a jít do loterie znovu.

A ten voltage limit je tedy ok?

Děkuji
Tworg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 10. 6. 2017 00:19

Ty stanice mě moc nebaví, tak už na to kašlu...
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavoluhliarik 14. 6. 2017 20:00

Nechcem zakladať nové vlákno,mám zaujem o grafiku gtx 1070 kprocesoru i5-4670 nebude ho brzdiť?
Pavoluhliarik
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 14. 6. 2017 21:05

Pavoluhliarik:
Už zase další typický OOO. :roll:
CPU ani GPU obvykle nemá nainstalovanou žádnou brzdu, kterou by mohl cíleně zpomalovat ostatní součástky v PC. :-)
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavoluhliarik 16. 6. 2017 13:48

Nechcem zakladať nové vlákno.Moja zostava:
CPU:I5 4670,Memory Kingston 16 GB KIT DDR3 1600 MHz CL10 HyperX Fury ,Grafika: GIGABYTE GTX 960 WINDFORCE 2X Gaming 4GB,Doska:Gigabyte GA-Z87P-D3,Zdroj:EVGA SuperNOVA 750 B2,SSD:Samsung 840 EVO 250GB ,Soft Win10 64bit.
Môj problém-asi pred mesiacom sa mi spomalil pc a to o dosť.Po mojej analýze som zistil.že keď mám v biose vypnutú systemovú grafiku tak sa mi rapidne spomalí system,keď mám zapnuté v biose obe grafiky tak mi to ide normalne.Predtým som mal zapnutú v biose len pridavnú grafiku a išlo mi to v poriadku.Poradte mi čo je s tým aby som vedel čo mám s tým spraviť.Ďakujem
Pavoluhliarik
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 16. 6. 2017 17:42

Slušná herní sestava.
Odpověděl sis sám:
Pavoluhliarik píše:mám zapnuté v biose obe grafiky tak mi to ide normalne

=> není co řešit.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků