Bude zbytek sestavy brzdit GPU?

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod funhouse 17. 6. 2017 12:04

Ahoj, prosím Vás o radu. Rozhodl jsem se vyměnit svou stařičkou NVIDIA GeForce GTX 550 Ti a rozhoduji se mezi Radeon RX 570 nebo GeForce GTX 1050 Ti, případně GeForce GTX 1060 3GT. Osobně se nejvíce přikláním k variantě Radeon RX 570 Aorus od Gigabyte, nebo RX 570 GAMING X 4G od MSI, jelikož mi při poměru cena/výkon zkrátka přijde nejvýhodnější. Nyní se dostávám k tomu, proč sem vlastně píšu. Dočetl jsem se, že RX 570 vyžaduje i poměrně výkonný zbytek sestavy, abych ji dokázal plně využít a v tom si nevím rady. Při použití různých kalkulaček na internetu jsem zjistil, že s kompatibilitou by neměl být problém, nevím však, jestli po stránce výkonu, by zbytek sestavy stačil a jestli by grafickou kartu nebrzdil. Moji aktuální sestavu uvádím níže v příspěvku, snad je tam vše podstatné. Pokusil jsem se vypsat vše, co mi přišlo důležité :-D. Díky za všechny rady!

CPU: AMD Phenom II X6 1075
- 6x 3,0 GHz
- Socket AM3

RAM: Kingston PC3-10700 (667 MHz)
- 2x4 GB

Základní deska: Gigabyte GA-970A-UD3
- Chipset AMD

Zdroj: Fortron FSP600-80BPN
- 600 W
funhouse
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 18. 6. 2017 11:04

1050Ti/4GB ... ale je to uz s odrenyma usima, zvlaste pokud nemas pretaktovano.


Neuvadis, z jake karty prechazis, coz je skoda, protoze Ti takhle nereknu, o kolik si cca polepsis.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lubokubo76 18. 6. 2017 11:09

CPU by mal byť niekde okolo Pentia G4600, ale pri 6 a nie 4 jadrach. Aj keby si vedel pri hrách využiť 6 jadier, IMHO RX 570 overkill, 1050 Ti snáď ešte môže byť
lubokubo76
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 18. 6. 2017 13:06

Nesdělil jsi účel WKS.
Typický OOO:
funhouse píše:brzdit GPU?

IMHO Tvoje sestava není vybavena žádnými brzdami? :-)
Limitem je ovšem laciný kancelářský MB s mizerně chlazenou kaskádou a ještě hůře chlazeným chipsetem:
funhouse píše:Základní deska: Gigabyte GA-970A-UD3

Starý vysloužilý zdroj taky nevzbuzuje důvěru.
Co s tím?
Pokud plánuješ zvýšení výkonu GPU pro profi účely, stačí řada GPU ATI RX5xx|RX4xx.
Vzhledem ke zdroji bych tam necpal víc než jen jeden VGA.
Jestli to má být herní PC pro moderní pecky, mrkni se do DS:
viewtopic.php?t=1131316&all=1
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod funhouse 18. 6. 2017 13:48

KineCZek píše:1050Ti/4GB ... ale je to uz s odrenyma usima, zvlaste pokud nemas pretaktovano.


Neuvadis, z jake karty prechazis, coz je skoda, protoze Ti takhle nereknu, o kolik si cca polepsis.


Díky za odpovědi všem. Z jaké karty přecházím jsem uvedl hned v druhé větě, aktuálně tam mám GTX 550 Ti ;-). Říkám si, jestli má tedy vůbec smysl do téhle sestavy dávat novou kartu? Účel by měl být především hraní her. Nečekám nějaký ultra nastavení, ale na druhou stranu nerad bych si koupil kartu, když by zbytek stejně nestál za nic moc a ve výsledku bych si ani moc nepolepšil. Co si o tom myslíte? Díky za odpovědi! :)
funhouse
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lubokubo76 18. 6. 2017 18:19

Tu sa mažu príspevky? Ducanek či ako sa volá radil RX 570
lubokubo76
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 18. 6. 2017 18:48

GTX 1050 Ti je o trochu výkonnější než GTX 550 Ti:
http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nv ... 3161vs3649
a podstatně méně žere.
Ale pro moderní grafické hry/FHD je to slabota. :-/
Btw:
příště uveď účel v úvodním dotazu.
Když vidím platformu AMD FX, automaticky předpokládám WKS.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jjfb 18. 6. 2017 22:45

Kup 570 a pak šetři na nový CPU + zbytek. Mám Phenoma x6 a 470 a jede to fajn. i když je určitě trochu brzděn.
jjfb
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků