Upgrade GTX 750 Ti na nVidia Quadro K1200? Vyplatí se?

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod renegaded 24. 8. 2017 09:45

Vyplatí si mi upgradovat z grafické karty nVidia GTX 750 Ti (2GB) na nVidia Quadro K1200 (4GB)?
Používám 3D rendery s VRay a pokud dám akceleraci pomocí grafické karty, tak náročnější proces mi to vyhodí, že není dost paměti (na grafice). Ale pomocí procesoru i7 3770 + 16b ram to jede v pohodě. Ale složitější render trvá neskutečně dlouho a občas i spadne.
Tak by mě zajímala možnost upgradu na kartu, která je pro to určená. Ale jestli se ta změna opravdu projeví. Abych nekupoval kartu zbytečně. Přece jen to není malá investice.
A zaměřil jsem se na low profile, protože mám malou skříň.
Ještě budu dokupovat další ram.

Díky za případné reakce nebo odkaz na srovnání těch karet, abych měl představu, o kolik je Quadro výkonnější.
renegaded
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 24. 8. 2017 10:53

Nedávno jsem to řešil. Podle mého hovadina. Jakou máš skříň?

K1200 ~ 6 minut - 10 000kč
GTX 1060 ~1 minutu - do 10 000kč
GTX 1070 ~ 27 vteřin - ~ 13 000Kč
GTX 1080 ~ 16 vteřin - ~17 000kč
GTX Titan Black - 0:33 - před horečkou, jetej za 5ku šel sehnat.

Za mě teda 1070 je takovej "swet spot", ale je to otom kolik chceš investovat.

/// vycházím z databáze ChaosGroup
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod renegaded 24. 8. 2017 11:08

Díky za reakci. Taky si myslím, že to je nesmysl. Teď jsem našel, že ta K1200 je vlastně postavena na GTX750Ti a nemá otevřeny všechny jádra. Tak asi jedině víc investovat. Mě štve, že mám jen 2Gb paměti, což mi vyhazuje hlášku nedostatek grafické paměti, tudíž nemůžu k akceleraci použít grafiku. A investice přes 10tis. se mi zdá moc. Hlavně jsem chtěl něco méně žravého a low profile, protože mám nízkou skříň.
Ale díky moc.
renegaded
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 24. 8. 2017 11:19

Jakou máš skříň?

LowProfile budou hlučný jako kráva ...

Je to o tom kolik investovat, ceny jsou bohužel, tam kde jsou. Otázkou není kdy, ale jestli se vůbec někdy vrátí do normálu.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod renegaded 24. 8. 2017 11:58

Skříň mám low profile od viglenu (desktop). Jsem minimalista a nechtěl jsem mít obrovskou skříň. Takže mám uvnitř microATX desku na ní i7 3770, 16gb ram kingston v duálu (a přemýšlím o dalších 16gb) a grafiku geforce GTX 750 Ti 2GB. A krásně mi to tam vleze a jede to. Až na to ten rendering. Bohužel zdroj by našlapanější grafiku asi neutáhl. Je to bronze 300w. Zatím šlape úplně v pohodě, ale u např. gtx 1070 bych musel vše řešit úplně jinak. Buď vyměnit celou skříň a dát silnější zdroj nebo osadit jenom silnější zdroj mimo skříň a kartu tam dát klidně větší bez horního deklu na skříni (desktop) - to by mohlo být. ale ty ceny jenom grafik jsou fakt dost vysoko a měl jsem představu investice tak do 8tis. max. s tím, že bych ještě tu svou tak za 2tis. prodal (jestli by se tak prodala - ale zatím se prodává cca 3tis. v shopech).
renegaded
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 24. 8. 2017 12:05

Tak to je špaténka no :( Ale taková LianLi PC-A05 podle mě taky plní mimalistický vzhled, vleze se tam mATX deska a 4 slotová karta ...

/// zdroj a třeba : https://www.cnews.cz/gigabyte-ma-mini-i ... -do-17-cm/
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod renegaded 24. 8. 2017 12:10

No to je právě ono. Musel bych vyhodit co mám a pořídit komplet nové věci, což je ale pěkná palba. Jenom skříň to neřeší. A to já právě mám skříň naležato a to mi vyhovuje. Jen jsem chtěl nějakou lepší grafiku, ale asi to nebude možné do malé skříně s omezeným zdrojem. No uvidím, ještě se zamyslím, co bych vymyslel.
Díky
renegaded
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cypjakhřib 24. 8. 2017 22:13

Vray si zrovna dvakrát s rendrem za pomocí GPU nerozumí. Mám quadro m4000 a nerendruju na tom. Neumí zobrazit všechny materiály. Musel by si vyměnit rendrovací program za jiný, který podporuje GPU render ve větším rozsahu. Je to čistě jenom pro náhled. Odzkoušeno na Vray 3.4 pro Max i SketchUp. Rendruje to rychle, ale špatně. Každopádně to Quadro bude na kreslení vždycky lepší než herní grafika.
Čest Práci a rukám klid!
Cypjakhřib
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 25. 8. 2017 05:24

Proto není neobvyklé mít Quadro na kreslení a GTX na render.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cypjakhřib 25. 8. 2017 10:31

Ono to quadro rendruje dobře. Včera jsem si to zkoušel na jedné scéně. CPU cca 15 min. GPU 5 min. Bohužel a to je vlastnost Vraye při rendru GPU mi například nefunguje sklo. Ale jsou programy co právě využívají GPU. Například Furyball je plně postavený na GPU renderingu.
Čest Práci a rukám klid!
Cypjakhřib
Junior

Odeslat příspěvekod krysta 25. 8. 2017 18:37

Možná je to blbá myšlenka, ale nepomohla by 1050/1050ti? Oproti 750ti velký skok při podobných provozních vlastnostech. Cenou do 4k. Nicméně ten software neznám a nevím jak by si v něm vedla.
krysta
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 25. 8. 2017 18:41

Pomohlo, ale podle mě tak aby se to vyplatilo.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mmmjack 4. 9. 2017 13:15

Python.p píše:Tak to je špaténka no :( Ale taková LianLi PC-A05 podle mě taky plní mimalistický vzhled, vleze se tam mATX deska a 4 slotová karta ...

/// zdroj a třeba : https://www.cnews.cz/gigabyte-ma-mini-i ... -do-17-cm/

Meh, zrovna dnes vyšel článek o mini 1080
https://www.svethardware.cz/gigabyte-pr ... 1080/45099
Intel Core i5-4690K · SPC Fera2 (fan F12PWM) · 16 GB DDR3 · MSI GTX1060 Gaming · Kingston KC400 · Crucial M500 · MSI Z97M Gaming · Fractal Design Define Mini (4xF12PWM) · Seasonic G450 · Dell U2717D
Ford S-Max 2010 2.0 SCTi PowerShift
mmmjack
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 4. 9. 2017 13:27

Safra to by se mi líbilo, ale bude to hlučné jako kráva...
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mmmjack 4. 9. 2017 13:29

Tak to je jasný, ještě na to muzes dat Accelero Extreme ze :D
PS: a taky tam budou asi dost orezane napajeci obvody ne? Aha píšou že o 1 fázi víc jak FE, tak to muze byt cajk.
Intel Core i5-4690K · SPC Fera2 (fan F12PWM) · 16 GB DDR3 · MSI GTX1060 Gaming · Kingston KC400 · Crucial M500 · MSI Z97M Gaming · Fractal Design Define Mini (4xF12PWM) · Seasonic G450 · Dell U2717D
Ford S-Max 2010 2.0 SCTi PowerShift
mmmjack
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků