Upgrade GK a časem postupně celého PC

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod street-dog 31. 10. 2017 10:27

Zdravíčko, přemýšlím nad pořízením nové grafiky do stávajícího PC ( Gigabyte GA-870A-UD3 (rev.3.1), AMD Phenom II X4 840 (rev. C3) AM3+, nVidia GTX 560 1GB, RAM 12GB DDR3, SSD na systém, Seasonic M12II-620 ) s tím, že bych časem ( asi v horizontu roku ) obměnil desku, procesor i ramky a asi bych zůstal na AMD. Hraju hlavně GTA 5, Battlefield 1 (což je jeden z důvodů k pořízení grafiky) a chtěl bych hrát novýho Wolfensteina. Jinak kancelářská práce a internet, žádný úpravy fotek ani videí. Limit max. 7 - 8 tis.

A nemůžu se pořádně rozhodnout co za grafiku vůbec koupit. Poprosím tedy o nějaké doporučení ? Nebo jestli má smysl kupovat teď "drahou grafiku" a pak zbytek a nebo koupit "levnější grafiku" aby to utáhlo zmíněné hry, s tím vydržet zase nějakej rok a pak komplet novej pc ?
Díky :)
MB: MSI X370 GAMING PRO CARBON, CPU: AMD Ryzen 5 1600, GPU: MSI GeForce GTX 1060 GAMING 6GB, RAM: G.SKill AEGIS 16GB (2x8GB), HDD: Transcend SSD370S 128GB, 2x1TB+Scythe Himuro, PSU: Seasonic M12II-620
street-dog
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 31. 10. 2017 10:32

Na BF1 máš slabé CPU, tam to chce i7 - bohužel.

Co je časem? Ten rok? Tak na to se vykašli a nech to dožít.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 10. 2017 10:39

Divej ... XFX RX580 lze koupit hned. Nebo Zotac 6GB 1060, ta je taky kolem sedmicky. Stavajici stroj to ozivi a byt opravdu neni puvodni CPU nic moc, vykonovy narust se konat bude.

Vezmi jednu z tech dvou jmenovanych ... vyzkousej. Vratit do 14dnu ji muzes vzdycky, pokud bys seznal, ze ten rozdil za to nestoji. (Ale on bude stat.)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alpe 31. 10. 2017 10:52

Zotac 6GB 1060 ty rozjede wolfa na nejaký detaily ale počítej s tým že budeš mít problémy s hrami jako far cry5 star wars baltefront 2 Cod ww2
a XFX RX580 tu neznám to nevím vyzkoušej za to nic nedáš.
Ale nevím jak to všechno půjde s slabým cpu.

Jen můj názor neber ho vážně nejsem profík jako tady dva pánové.
alpe
Junior

Odeslat příspěvekod street-dog 31. 10. 2017 11:14

Python.p > jj ten rok, BF1 jede obstojně (skoro bez záseků), jen je to horší v multiplayeru na velkých mapách.

KineCZek > díky :) na RX580 a 1060 6GB jsem se taky díval, asi bude lepší vzít RX580 když bych chtěl potom procesor zase AMD ?

alpe > díky :) ale ani jednu hru nehraji a nemám v plánu hrát, kromě toho wolfensteina :)

Ještě jsem se díval, koupit k tomu nějakej bazarovej phenom II X6, ale ceny jsou podle mě dost vysoko.
MB: MSI X370 GAMING PRO CARBON, CPU: AMD Ryzen 5 1600, GPU: MSI GeForce GTX 1060 GAMING 6GB, RAM: G.SKill AEGIS 16GB (2x8GB), HDD: Transcend SSD370S 128GB, 2x1TB+Scythe Himuro, PSU: Seasonic M12II-620
street-dog
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 10. 2017 11:26

Ceny bazaroveho zbozi docela casto neodpovidaji realnemu vykonu. Vysoko vetsinou jsou, protoze je pro dane zbozi dobry odbyt.

Na hry by mohlo byt zajimave vychytat 2500k+P65/Z68 nebo 3570k se Z77 deskou. Casto jsou k dostani komplety okolo tri tisicovek, nahodis 4,5GHz coz se solidnim chlazenim (Fera nebo Freezer 13 staci), k tomu das 1060/RX580 ... a smejes se dalsi tri roky minimalne. Pameti by Ti zustaly, puvodni desku i procesor hodit od 1,- Kc kazde zvlast na Aukro.

Udelal bych to. Zahral by sis vsechno dnesni uplne s prehledem. Pokud mas strach z budoucna, 2600k/2700k v prvnim, nebo 3770k ve druhem pripade mohou byt resenim. Ale i7 vyjdou vetsinou neadekvatne draz.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 31. 10. 2017 11:31

Promiň, ale BF1 si občas zahraju.

A BF1 nejede obstojně (bez pádu pod obnovací frekvenci monitoru) na i5k @ 5GHZ + RAM na 3Ghz + Titan Black na FHD @ 60FPS. Obstojně to jede až s i7k ;)

Pokud bych řešil upgrade skrz BF1 jdu do i7.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod street-dog 31. 10. 2017 11:52

KineCZek > díky, to bude asi nejjednodušší :)

Python.p > BF1 mám teprve chvilku, blbě jsem to napsal :) obstojně jsem myslel v mým případě kolem 30 - 35FPS, nikdy jsem žádnej extra PC neměl tak jsem zvyklej :D
MB: MSI X370 GAMING PRO CARBON, CPU: AMD Ryzen 5 1600, GPU: MSI GeForce GTX 1060 GAMING 6GB, RAM: G.SKill AEGIS 16GB (2x8GB), HDD: Transcend SSD370S 128GB, 2x1TB+Scythe Himuro, PSU: Seasonic M12II-620
street-dog
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 10. 2017 11:59

Uznavam, ze BF1 nehraju. :)) Tak tedy misto "vsechno" dosadme radeji "temer vsechno". A v obecne rovine to bude platit.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 31. 10. 2017 12:09

Kine, to nebylo na tebe :P
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alpe 31. 10. 2017 12:14

Jinak taková informace to co ti poradil KinCZek s tou kartou. Tak to by ty možná nezaručuji ale možná rozjede ty hry co jsem vyjmenoval i wolfa samozřejmě.
Ale nevidím důvod proč by neměl.
Jen co je překvapivé,že ti nejede bf pořádně i s touhle sestavou podívej se zda nemáš nastavení vyšší parametry.
Ale upradgem karty neprouhloupíš ba naopak.
alpe
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 31. 10. 2017 12:16

Má žalostný CPU výkon :) A málo jader na MP ;)

Zkus neignorovat informace co se tu píšou.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod alpe 31. 10. 2017 12:26

Python.p píše:Má žalostný CPU výkon :) A málo jader na MP ;)

Zkus neignorovat informace co se tu píšou.


Aha neveděl jsem, že to může způsobovat. To bude tým jak mi v pohodě šlape počítač a pak potřebuji ho nejak vylepšit tak za ty léta se toho zmení :D

Díky rád se přiučím.

a neignoruji nemusíš bejt jedovatej :P
alpe
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 31. 10. 2017 12:34

Nejsem jedovatej, jen upřímnej.

Když nevíš, tak radši mlč a šoupej nohama.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků