GF 940M - Zařízení bylo zastaveno, protože oznámilo potíže

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod peta809 6. 11. 2017 22:48

Zdravím, řeším následující problém a dilema. Jsou to asi dva týdny co jsem na svém notebook Acer zaregistroval nestandardní chování GK 940M. Mám OS Windows 10. Jde o to, že GK nepracovala. Všechny aplikace a hry se opíraly pouze o integrovanou GK Intel. Správce zařízení u GK nVidia psal následující: "Zařízení bylo zastaveno, protože oznámilo potíže. (Kód 43)". Přeinstalace ovladačů GK nepomohla buď vůbec a nebo samotná instalace skončila chybou. Ovladač jsem vždy před dalším pokusem odinstaloval pomocí Display Driver Uninstaller (DDU). Když nepomohlo toto, tak jsem se rozhodl i pro čistou instalaci systému W10. To ovšem úplně tak jak bych si představoval nepomohlo. Windows Update nějaké ty ovladače i když s komplikacemi nainstaloval. Potom jsem spustil tak jako vždy před tím (rok nebyl žádný problém) aplikaci GeForce Experience a po další neúspěšné aktualizaci se objevila modrá obrazovka smrti s chybovou hláškou "VIDEO_TDR_FAILURE", přičemž Správce zařízení hlásil stejný problém jako v prvních případech. Z toho jsem vyvodil, že jde zřejmě o HW problém a tak jsem NTB zaslal na reklamaci do Aceru. Tam se ani neohřál a za pár dní jsem ho měl doma s tím, že za problém může nestabilní systém a špatné ovladače GK. To je pro mě celkem zvláštní, protože rok bylo vše bez problémů a potom najednou tohle. Systém nestabilní a špatné ovladače - čistá instalace Windows a ovladače z GeForce Experience.

Mé otázky jsou. Kde se mohl stát problém? Mohu se opět pokusit o aktualizaci ovladačů skrz GF Experience? Děkuji.
"Když jsem byl malý, chtěl jsem být pirátem. Jak se tak koukám na svůj disk, tak se mi to celkem povedlo."
peta809
Junior

Odeslat příspěvekod K4m1k4z3 6. 11. 2017 23:11

Použij ovladače z webu výrobce. Pokud to bude blbnout i poté -> reklamace.
• Aspire V3-571G | 15.6" Full-HD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8GB RAM
Intel 320 80GB SSD | 1TB UltraBay HDD
SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p
K4m1k4z3
Junior

Odeslat příspěvekod peta809 7. 11. 2017 05:08

To jsem před to reklamací také zkoušel a ty se nepodařilo nainstalovat vůbec. Škoda, že jsem jim tuhle skutečnost do toho průvodního listu reklamací zapomněl napsat.
peta809
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 7. 11. 2017 05:36

Popsal jsi sám naprosto přesně, kde jsi spáchal fatální chybu:
peta809 píše: ovladače z GeForce Experience

Vlastní bl-bost nelze reklamovat. :-)
Další chyba:
peta809 píše: hry

NB = zařízení k práci na cestách.
Pro grafické hry slouží:
a/ herní konzole;
b/ plnohodnotný stolní PC.
Co s tím?
Použij radu kolegy:
K4m1k4z3 píše:Použij ovladače z webu výrobce.

Nesdělil jsi typ NB => musíš si to najít sám:
https://www.acer.com/ac/en/US/content/drivers
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod peta809 7. 11. 2017 08:35

Jak jsem psal již výše. Ani ovladače z webu výrobce notebooku nešly korektně nainstalovat.
peta809
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 7. 11. 2017 13:14

Jsi si jist, že jsi stáhl správnou verzi ovladačů?
NE:
svěř to odborníkovi, jinak Ti servis opět vrátí NB s poznámkou "Neoprávněná reklamace".
ANO:
reklamace.
Přilož log z neúspěšné instalace.

Btw:
Potíže sis způsobil sám nevhodným výběrem typu NB:
peta809 píše:GK 940M

Pro příště:
lépe pořídit NB s IGP, bez VGA.
Milan
Milanr1
Pokročilý