MSI 480 Gaing X throttle od 60°C

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod malay 28. 2. 2018 17:07

1/ zkontroluj, jestli nemáš natavený konektor napájení GPU na straně zdroje, u Corsairu se to občas stává (nejde o odebíraný výkon, ale o přechodový odpor)
2/ vyzkoušej kartu na desce v jiném slotu, pokud se bude chovat stejně a máš ji v záruce, tak reklamuj (třeba dostaneš RX580), ovladače 17.12.1 jsou stabilní, tam bych problém nehledal, bude to spíš něco přímo v kartě nebo v jejím napájení zdrojem a slotem
Sapphire Pure Black X58, Xeon X5680@4,5/4,3GHz + Thermalright Archon, RAM 48GB 1700MHz, GPU Sapphire RX580 Nitro+ 4GB, 2x SSD 250GB, NVMe 256GB, HDD 1TB, RAMdisky, Corsair RM550x, zabaleno do Fractal Define R5
malay
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marun1 28. 2. 2018 18:04

ten zero frozr i s gaming app jsou nějaké divné, ve windows se mi nedaří zero frozr deaktivovat, v ubuntu se zase točí ventilátory pořád

zdroj vypadá v pořádku, všechny konektory jsem zapojil znova, navíc jsem kartu zkoušel v jiném pc a chovalo se to stejně

jiný slot se chová totožně

ale všiml jsem si další věci, když je karta studená (ne jádro ale celá, nebyla zatížená dlouhou dobu + jsem ji přepojoval) tak se jádro nejdřív nahřeje na 64°C a pak se postupně roztočí větrák až k 1800rpm a jádro se pak ustálí na 60°C, když zátěž vypnu a počkám tak minutu, tak se větrák okamžitě roztočí na 1800rpm ikdyž je jádro studené, z toho usuzuji že je tam nějaká jiná setrvačnost (tepelná) která ovlivňuje ventilátor

EDIT: povolil jsme kartě aby se rozšoupla (oc + powerlimit) a zase se teplota první vyšplhala na 64°C začla se podtaktovávat, a potom se rozjel větrák na 2400rpm a drží kartu na 57°C

pokud omezím větrák na 1500rpm tak mezitím karta schládne větrák se vypne a pak zase postupně větrák naroste na 1500rpm jádro drží 62°C a takty létají tam a zpátky
marun1
Junior

Odeslat příspěvekod malay 28. 2. 2018 22:39

Můžeš sledovat teploty a otáčky ventilátorů, ale to ti kartu neopraví. Pokud si myslíš, že to zvládneš, tak kartu rozeber (bez ohledu na reportované teploty), vyměň pastu a dej nové nevymačkané thermal pady, vše pečlivě utáhni. Když se chování nevrátí k normálu tak reklamuj, protože už jsi se přesvědčil, že v ničem jiném než v kartě samotné problém zřejmě nebude.
Sapphire Pure Black X58, Xeon X5680@4,5/4,3GHz + Thermalright Archon, RAM 48GB 1700MHz, GPU Sapphire RX580 Nitro+ 4GB, 2x SSD 250GB, NVMe 256GB, HDD 1TB, RAMdisky, Corsair RM550x, zabaleno do Fractal Define R5
malay
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 2. 2018 22:54

MSi = plomba = doma se do toho nehrab = reklamace.


Nic vic, nic min.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czudik23 3. 3. 2018 19:05

No moment moment.... Mě se to stává s mou msi gaming 470 x také!!! zatím jsem to řešil manuálním nastavením otáček, ale tohle není řešení! 8-S takže nejsem sám .. no a zdroj mám RM650x takže si nemyslím.... zbytek sestavy intel 2600k 4,5ghz, 8x2 ram 2133mhz, chlazení vyřešeno v nanoxii verze 3 se 6ti ventilátory na cca 800ot... :hm
czudik23
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků