Jakou obnovovaci frekvenci utahne graficka karta?

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Renfri 23. 2. 2018 19:16

Zdravim a prosim o radu ,

koupil jsem monitor s obnovovaci frekvenci az 144 Hz ( https://www.acer.com/ac/en/GB/content/p ... .HX1EE.023)
po propojeni Display Port kabelem s moji, myslim ze jeste slusnou graf. kartou GTX 970 (https://www.geforce.com/hardware/deskto ... ifications) me ovsem stale funguje pouze 60 Hz . Pri vyssi frekvenci to pise no signal.

1 ) Cim to je
2) Jak poznam, resp. kde najdu jakou obn.frekvenci grafika utahne?

diky
Renfri
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 23. 2. 2018 19:34

Jaký maš DP kabel?

A nastavuješ to přes ovládací panel nVidia -> Monitor -> změna rozlišení -> Rozlišení -> PC a 144Hz?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Renfri 23. 2. 2018 19:48

Python: nastavuju to normálně přes rozlišení obrazovky ve windows, zkoušel jsem to i pšes ovl.panel nVidia jak píšeš , ale výsledek je stejný. Kabel mám z Datartu jediný co měli asi za 500 kč / 2m. Myslíš ,že je to kabelem?
Renfri
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 2. 2018 19:57

Kabel staré dp revize 144 umět nebude ani náhodou. Napadá mě však, jaký je důvod k nepoužití kabelů jenž je s monitorem dodáván.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Renfri 23. 2. 2018 19:59

k monitoru byl bohužel jen HDMI kabel + nějaký USB , DP kabel tam každopádně nebyl , jinak bych ho samozřejmně použil.

Takže to asi bude kabelem?! dik kluci
Renfri
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 2. 2018 20:12

OBSAH BALENI
  • DisplayPort kabel
  • USB 3.0 kabel
  • Napájecí kabel
  • Napájecí adaptér

Kdybych ten primo monitor nemel minuly tyden v ruce, mozna bych te absenci i veril. Kdyz uz odhlednu od vlastni zkusenosti, kterou mi nemusis verit, vyrobce pise na webu ze DP kabel v baleni je, stejne tak prodejci.

Mimochodem i HDMI ve verzi 2.0 (fyzicky libovolny kabel "high speed" vcetne tech nizke cenovky s 98% uspesnosti) zvladne 120Hz zcela bez problemu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Renfri 23. 2. 2018 20:24

KineCZek: no možná do jiných států ten DP kabel v balení dávaj, nebo nevim ale určitě bych nevyhazoval peníze za kabel , kdyby tam byl. Jak jsem psal, měl jsem tam HDMI kabel...

V návodu k monitoru píšou ,že "G-SYNC pouze DP " domníval jsem se tedy ,že aby byl G-SYNC aktivní musí být propojen monitor - grafika DP kabelem?!?

-- 23. 2. 2018 21:35 --

ještě doplnim ,že pokud mám propojeno přes HDMI , tak mi to nabídne max. obnov.frekvenci 60 HZ , čili tedy asi i starší HDMI kabel?
Renfri
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 2. 2018 21:01

GSync je jedna vec, 144Hz druha vec. Puvodni topic je o 144Hz. ;) Na ten odpovidam, ze HDMI zvladne 120Hz pri fullHD - nic o GSync pres HDMI jsem nerekl.

Stale plati, ze pokud by mi byl monitor dodan bez kabelu, slo by o jasny signal, ze byl uz nekym nekdy nekde rozbalen a nasledne vracen - bez dratu, resp se zamenenym dratem, cehoz si prodejce pri zpetnem prevzeti nemusel vsimnout. A tedy Tobe mohl byt monitor prodan bez kabelu. Od vyrobce jde 100% s kabelem DP schopnym 144Hz a GSync.

Zaver si ucini kazdy ctenar sam. Osobne bych kabel nedokupoval, monitor vratil prodejci ve stavu v nemz prisel a koupil bych jiny kus jinde, s osobnim prevzetim na pobocce, kde bych se presvedcil primo s pracovnikem prodejce nejen o neposkozenosti zbozi, ale i o kompletnosti a originalite baleni.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků