nVidia Turing: RTX 2080 / 70 / 60 - spekulace, info, testy

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Kolik penez by Vasim okem byla rozumna cena za kartu pro 4k hrani, kterou GTX2080 bude?
Mene nez 15 tisic 13 %  25%  [ 13 ]
15 - 20 tisic 25 %  49%  [ 25 ]
20 - 25 tisic 5 %  9%  [ 5 ]
25 - 30 tisic 6 %  11%  [ 6 ]
Vice nez 30 tisic 2 %  3%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 51

Odeslat příspěvekod KineCZek 1. 3. 2018 12:59

Blizi se nam vydani novych grafickych karet. Stavajici ceny stavajici generace jsou prehnane vysoke a spousta hracu doufa, ze "prece uz musi" byt lip.

V tomto vlakne pojdme zhodnotit nove prichazejici generaci grafik, jeji vyhody, nevhody ... podobne, jako jsme diskutovali o tech predchazejicich.


Budou se nove karty jmenovat 2080 ... nebo 1180? Co myslite? ;)



Predpoklad data vydani je cerven/cervenec 2018 pro -80 a -70 radu. Na -60 si budeme muset jeste nejakou dobu pockat, ale do vanoc by snad mohla byt i ta.



V uvodu je anketa, muzete zahlasovat. Ja sam odhaduji cenu na 25+


- - -

Aktualizace 2018/06/28: Znaceni bude 11xx, nikoliv 20xx. Diky tomu lze ocekavat spise evolucni, nez revolucni zmeny. Uvedeni se take posunulo dal, konkretne na Q3/2018, coz znaci spise zari, pri nejvyssim optimismu mozna srpen.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alpe 1. 3. 2018 13:10

Podle mě s dnešní problémem nedostupnosti grafických karet. Si myslím,že nová generace grafických karet bude stát více jak 30 000.
Jestli to bude stát 10-20tísíc tak to zabije dnešní grafické karty které stojí okolo 20- a ješte se hned nová generace vyprodá.
Holt špatná doba pro hráče.
alpe
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 1. 3. 2018 13:18

https://diit.cz/clanek/cena-geforce-gtx ... t-1499-usd

Doufejme, ze tato hrozba (viz odkaz) se nenaplni...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 1. 3. 2018 13:23

Cenovka u 2080 bude dle mého názoru vyšší, než-li 25k. Při dnešních cenách bych se ani nedivil cenovce přes 30-35 tisíc, když tak koukám na ceny 1080 Ti (kde nejdražší modely již přes 30 tisíc stojí, např. na CZC.cz).

Toto vše pouze za předpokladu, že do doby vydání nějakým zázrakem nesplaskne ta bublina kolem kryptoměn.

Popř. mne napadá scénário č. 2; výrobce tu kartu udá za nějakou vcelku přijatelnou doporučenou cenu, prvních pár lidí si ty karty za doporučenky stihnou koupit, zbytek vykoupí kryptobaroni ... a cena zase půjde nesmyslně nahoru a normální lidi opět ostrouhaj.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nargon 1. 3. 2018 15:14

Tak já bych byl spokojený kdyby to bylo jako minulá generace. Tj v závislosti na značce a chladiči se cena pohybovala někde mezi 15ti až 20ti tisíci. To byla dobrá cena za 1080. Byl bych rád kdyby i ta nová generace 2080 byla v podobném cenovém rozpětí. A tím myslím ty "normální" karty, žádné founders edition, které byly dražší, a ani žádné modely Ti nebo TitanX apod. Prostě ty "normální herní" 2080 od různých výrobců.
A když nebude, tak nad tím jen mávnu rukou. Jsem rád za svojí 1080, kterou jsem sehal celkem lacino. Bylo to v době před vypuknutím těžebního boomu, tou dobou už sice byly vykoupené radeony 480 a 580 a začínali se vykupovat 1070, ale grafik 1080 ještě bylo dost. Navíc jsem k tomu stihnul dvě slevové akce a fakt vyšla za krásné peníze.

Netřeba zmiňovat že dnes je navíc kurz dolaru mnohem níže než byl při uvedení 1080. Tak kdyby nebylo těžební horečky tak by ta cena mohla být i lepší.
Ovšem vzhledem k tomu těžebnímu boomu se obávám že ta cena startovní founders edice bude šplhat na 30 tisíc.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod The Shitman 1. 3. 2018 16:50

Vzhledem k tomu, že mojí GTX970 už pomalu dochází dech a nad koupí nové karty vážně uvažuju, doufám v co nejlepší ceny. :)) Na druhou stranu, buďme realisti, pokud budou ty karty použitelné na těžbu, budou po uvedení zase hned pryč a ceny doskladněných kusů astronomicky vysoko.

Dokázal bych si představit i nabídku nějakého balíčku třeba karta + základní deska nebo podobně. Ať už iniciované výrobci těch produktů, nebo i obchodníky, kteří by si mohli zvýšit obrat třeba slevou na kartu nebo přednostním dodáním při pořízení dalších komponent. Realita ale nejspíš zůstane taková, jakou ji máme dnes. Cenu očekávám +- 20k Kč v době uvedení a pak růst.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alpe 2. 3. 2018 11:06

Tak prý to nejsou Ampere ale Turning
alpe
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 3. 2018 11:41

Turning to urcite nejsou.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod milsimr 2. 3. 2018 13:22

Řada "Turing" (název a info přebírám z ddworldu) by prý měla být spíše na výpočty, "Ampere" pak na hry. Tak uvidíme.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vrzalík 4. 3. 2018 23:23

Díky cenám grafických karet přestanu hrát na PCčku. Pamatuji si, jak jsem v roce 2008 dával za výkonnou grafickou kartu Radeon HD4850 cca 4.5-5k. Dnešní ceny grafických karet jsou vtip. Za řadu xx80 dávat 25-30k? To budeme za další 2-3 roky dávat za nějakou GTX 4080 40-45K? :-D S takovou se PC hraní za pár let stane doménou pár vyvolených, jakou tomu bylo počátkem 90. let. :-) Pokud ceny neklesnou, tak příští moje herní platforma bude nejspíš PS5. Nehorázné ceny grafických karet nebudu podporovat.
Vrzalík
Junior

Odeslat příspěvekod mmmjack 5. 3. 2018 10:22

A co na to AMD? Nebo Jan Tleskač???
Zřejmě mi odešla 270, takže jsem přepnul na integrovanou a je to děs, když si nezahraju koukatelně ani COH2...Bohužel jsem se nerozhoupal před bublinou ke koupi 1080/1070 a teď už nejsou ani kdybych chtěl :D Takže to vidím na 1060 a pak se uvidí, zatím bude muset stačit, stejně nejnovější pecky nehraju a kdyžtak, tak velmi okrajově. Takže třeba počkám na 2060/70. Mně bude stačit na qHD, 4K zatím neplánuji.

BTW: to je fakt vtip, že ani po půl roce není v nabídce Veka 56/64 a ani k sehnání, natož ty ceny. Tak nějak jsem doufal, že ta hopkavá cena blbcoinu obnoví nabídku GK, ale buď to bude trvat delší dobu, nebo to nemá kýžený efekt. Bazarové nabídky jsou taky luxus:
https://pc.bazos.cz/inzerat/85201463/Ko ... en-RIG.php
Intel Core i5-4690K · SPC Fera2 (fan F12PWM) · 16 GB DDR3 · MSI GTX1060 Gaming · Kingston KC400 · Crucial M500 · MSI Z97M Gaming · Fractal Design Define Mini (4xF12PWM) · Seasonic G450 · Dell U2717D
Ford S-Max 2010 2.0 SCTi PowerShift
mmmjack
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 5. 3. 2018 10:59

Mít Vegu, tak jedu Monero a je to :D

Ceny budou zpět, až bude BTC / LTC / XMR za dolar... Což jen tak nebude.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mmmjack 5. 3. 2018 11:37

Jo, tak jsem objednal:
https://www.tsbohemia.cz/msi-geforce-gt ... 48170.html
mají 30 ks skladem, to tam za chvilu nebude beztak :)
Intel Core i5-4690K · SPC Fera2 (fan F12PWM) · 16 GB DDR3 · MSI GTX1060 Gaming · Kingston KC400 · Crucial M500 · MSI Z97M Gaming · Fractal Design Define Mini (4xF12PWM) · Seasonic G450 · Dell U2717D
Ford S-Max 2010 2.0 SCTi PowerShift
mmmjack
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 5. 3. 2018 12:13

Ta cena je šílená ...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků