Ovladač zobrazení se nepodařilo spustit.

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod -jeffrey- 31. 5. 2018 09:40

Zdravím, jak téma dotazu napovídá mám problém s ovladačem zobrazení. Dneska jsem zapl notebook a najednou vše ve velikosti pro duchodce a vyskočila tabulka "Ovladač zobrazení se nepodařilo spustit". Při zapnutí ntb chvilku vše ok a poté alá důchodce (velké ikony, myš atd.). Aktualizace win 10, i grafiky mám nejnovější.
chvílema ntb nešel vůbec se sekl na ploše po zapnutí a ani myš se nikde nezobrazila. Zkusil jsem od Dellu kontrolu HW atd. a nic to nenašlo. Pak jsem to restartoval znovu a najednou je to ok ale stejně by mě zajímalo co to mělo být. Navíc mi ze správce úloh zmizel sám od sebe GPU. Koukal jsem prohlížeče událostí a našel sem :
1/ Proces Správce oken plochy se ukončil. (Ukončovací kód procesu: 0x000000ff, počet restartování: 5, ID zařízení s primárním displejem: Intel(R) HD Graphics 630)
2/Název chybující aplikace: dwm.exe, verze: 10.0.17134.1, časové razítko: 0xf5178e97
Název chybujícího modulu: dwmcore.dll, verze: 10.0.17134.81, časové razítko: 0x4e0d3b09
Kód výjimky: 0xc00001ad
Posun chyby: 0x00000000001cdee2
ID chybujícího procesu: 0xc04
Čas spuštění chybující aplikace: 0x01d3f804e6504e79
Cesta k chybující aplikaci: C:\WINDOWS\system32\dwm.exe
Cesta k chybujícímu modulu: C:\WINDOWS\system32\dwmcore.dll
ID zprávy: ed1cea29-3bf2-4045-aa7e-cf2718e4ae30
Úplný název chybujícího balíčku:
ID aplikace související s chybujícím balíčkem:
-jeffrey-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 31. 5. 2018 11:14

Náhodou, nepřehřívá se ti to? Jaké máš teploty?
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 31. 5. 2018 11:52

Co to má, W7? Aero zmizelo?
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -jeffrey- 31. 5. 2018 12:24

Mám win 10 a aero mám vyplý kvůli výkonu.
Teploty jsem měřil přes speedfan ale bohužel jakmile se nenačte ovladač nenajde to ani teploty GPU. Ostatní viz. obrázek jediný Core 1 skákalo i na 56°C.
http://jyxo.info/uploads/57/5725d759eb4 ... f30bc6.png
-jeffrey-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 31. 5. 2018 12:30

Ve stávajícím horkém počasí je lépe neriskovat nevratné usmažení GPU/chipsetu => NB s mizerným chlazením vůbec nespouštět.
Co s tím?
Nezbytnou potřebu řeší dobře chlazené plnohodnotné stolní PC a Staropramen. ;-)
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -jeffrey- 31. 5. 2018 12:38

Notebook mám
https://www.mall.cz/notebooky/dell-insp ... BwQAvD_BwE
a mívám ho na podložce s ventilátorem :) Co se týče piva Staropramen tak je to pivo znalců, kdo ho zná nepije. :D
-jeffrey-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 31. 5. 2018 14:34

No, jsou ve finále tři možnosti.
1. Bude to nějaký SW problém > obnovit systém to továrního stavu. Vše funguje? OK. Nefunguje?
2. Zanesené chlazení / teplovodivá pasta ztvrdla na kámen tvrdou žvýkačku, takže mizerný odvod tepla > přehřívání. Vyčistit + přepastovat. Po tomto zásahu vše funguje? OK. Nefunguje?
3. Je notebook stále v záruce? Pokud ano, reklamovat. Pokud ne, zkusit mimo záruční servis...

Nebo celou věc urychlit gravitací - notebook vyhodit z okna.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 31. 5. 2018 15:30

Začal bych 3, pak 1.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -jeffrey- 31. 5. 2018 20:55

Je to klasická chyba za vším hledej windows. Usínám u filmu proto si dávám pak automatické vypnutí ale mezitím zdá se proběhla aktualizace, která všechno takhle hezky rozházela. Nejspíš se jedná o špatný ovladač grafické karty od intelu, který byl v aktualizaci. Notebook jsem totiž odpoledne přeinstaloval komplet kdybych to poslal na záruku ať je to čistý a vše šlo, teďka zamrz spustila se aktualizace a je to tu zas (y)
http://jyxo.info/uploads/EF/ef22aa9f75f ... a6366e.png
-jeffrey-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod -jeffrey- 1. 6. 2018 00:32

Tak bohužel chybová hláška se objevila znovu. Notebook jsem přeinstaloval a zakázal aktualizace viz druhej topic https://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=1959&t=1288753. Po restartu notebooku opět vyskočila chybá hláška o ovladači, nenačetl se intel, ve správci úloh zmizelo GPU takže asi opravdu zbývá reklamace. Chyba se objevuje nejspíš po restartu stejně jak po několikátém restartu minule zmizela. Notebook mám od alzy, nějaký zkušenosti s nima nebo jak to napsat ?
-jeffrey-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 3. 6. 2018 10:57

Zkoušel si ručně stáhnout a nainstalovat nejnovější ovladač ze stránek Intelu?
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -jeffrey- 4. 6. 2018 18:01

Úplně jsem odinstaloval ovladače graf. karty, javu a adobe flash player, následně pročištění registrů cCleanerem... pak s vyplým avastem, skypem a každými ***** sem provedl instalace čisté na nejnovější verze... a zatím to jde tak snad problém vyřešen
-jeffrey-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 4. 6. 2018 21:24

A Ccleaner přestaň používat
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -jeffrey- 5. 6. 2018 15:49

Jsme předtím neodpověděl, ano zkoušel jsem stáhnout nejnovější ovladač od intelu ale psalo to něco ve stylu že to není kompatibilní a nelze nainstalovat.
Ccleaner jsem použil pouze 1x na tuhle akci jinak ho nepoužívám.
-jeffrey-
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků