GTX 1050TI a RX560

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod thebudhaaa 28. 8. 2018 19:15

Zdravím,
vyhořela mi grafika a chci koupit nějakou novější. Je to do starého počítače a když jsem ho chtěl tenkrát povylepšit a koupil jsem GTX 1060, tak mi nechtěla fungovat kvůli základní desce. Grafice vadilo, že deska neumí UEFI, má jen EFI. Tak jsem musel koupit novou desku, ramky a procák atd. Zůstalo mi ale tohle, kde je deska atd a chci to zprovoznit. No ale jakou grafiku tam mám koupit aby fungovala? Chci něco do 5 tis., je to jen počítač do práce. Díky
thebudhaaa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 29. 8. 2018 08:20

Nesdělil jsi základní info, především:
- typ zdroje;
- typ MB včetně verze UEFI;
- účel PC.
Btw:
tohle je blábol:
thebudhaaa píše: Grafice vadilo, že deska neumí UEFI, má jen EFI.

UEFI = EFI.
Liší se jen názvem.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 8. 2018 08:48

Když někde něco hořelo a nová karta v tom nejela, mohla hořet deska, mohl hořet zdroj, klidně jen částečně a proto třeba ventilátory se rozeběhnou a zbytek nikoliv...

Kde by nejela 1060 z důvodu kompatibility, tam 1050 nepojede stejně tak.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod thebudhaaa 29. 8. 2018 20:14

Deska je GIGABYTE GA-HA65M-D2H-B3. UEFI a EFI je to stejný? Já jsem toho pročítal hodně a měl jsem pocit, že to je něco odlišného.
Zdroj je Corsair VS450.

Bylo to tak, že jsem chtěl větší výkon a brzdila mi to grafika. Tak jsem koupil GTX 1060 a vyměnil ji za starou grafiku. 1060 se v tom ale ani nepohnula, vše bylo zapojené jak mělo. Dále tam bylo 8gb ram a i5 2500. Jelikož to nešlo, koupil jsem desku, ryzena a ramky. Jen jsem přeházel věci a dal je do jinýho casu, koupil jiný zdroj a hdd. No a teď po roce shořela grafika, blbla ale už déle. Občas prostě potřebovala vyndat a pořádně vyfoukat, pak zase šla. Teď jsem jí vzal k elektrikáři a ten říkal, že jeden kondík vytekl a narušil plošný spoje a ende. Grafika běží tak jako že se musí hodně přemlouvat, ale jakmile se začne načítat windows hodí to modrou smrt.
thebudhaaa
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků