Upgrade grafické karty, aby zvládala 3 monitory

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod miky_lbc 20. 9. 2018 14:21

Moc poprosím, jestli mi poradíte vhodnou grafickou kartu na upgrade... respektive, mám GTX960, výkonem mi zcela dostačuje.

Ale řeším problém, že nezvládá multimonitorvý setup se 3mi monitory a dlouhými kabely (cca 10m). Během práce se mi monitory různě odpojují a připojují. Nedá se s tím skoro pracovat :-(. Stará grafická karta ATI přitom absolutně neměla problém.

Máte někdo zkušenost, zda výrobci mají třeba různou kvalitu výstupu... náročnost na délku kabelů atd.? Abych nekoupil novou grafiku a Nividia a neřešil stejný problém.

Jinak PC Ryzen 1700, 64Gb Ram, 960 Pro 1Tb, Corsair 650W zdroj

Máte někdo zkušenosti se setupem s dlouhými kabely?
miky_lbc
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 9. 2018 14:49

Pokud je to digitál, tak kvalitní kabel by tohle dělat neměl.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

DELID na přáni. Více SZ.

Proč není EVO dobrý disk? -> http://bit.ly/2tnhOuq
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Milanr1 20. 9. 2018 20:14

Čistě herní VGA:
miky_lbc píše:GTX960

není určen k profi účelům.
Co s tím?
Pro multimonitoring ideálně VGA Matrox.
Pro pouhé 3 monitory stačí téměř libovolný VGA ATI.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod miky_lbc 21. 9. 2018 08:23

Upřímně neumim říct, jestli se jedná o kvalitní kabel apod.... jsou to nějaké klasické "levné" (levné ve smyslu, že jsem nekupoval třeba kabely za 15 tis, ale všechny stály dohromady třeba 4-5tis) 10m kabely z Alzy. 2x DP a 1X DVI

Vše funguje OK, když to funguje... ale monitory se prostě náhodně odpojují. Odpojí se jeden, windows to bere jako odpojení zařízení a začnou blikat i další. Občas to vyvolá reakci, kdy se 10 min nedá na PC nic dělat. Úsměvné je, že jsem měl problém ty 3 monitory zapojit i na krátkých kabelech. Musel jsem zkoušet kombinaci, kdy jsem monitory přehazoval do různých výstupů, než jsem našel tu, která reálně fungovala. S krátkými se ale neodpojuje.

Stará ATI karta to dává i s 10m kabelama v pohodě. Tak nevim, co koupit :-(.

Nejsem hráč (ročně třeba 1 titul) a stačilo mi na to i ta GTX960. Ale zase klidně dám za kartu třeba 10tis, ať to tam chvilku vydrží. Ale nevim, jestli můžu riskovat Nividii, když tohle dělá to GTX :-(.
miky_lbc
Junior

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor