Mechanické poškození GPU záruka

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 10. 2018 14:13

Zdravím při výměně grafické karty MSI GeForce GTX 1070 Ti ARMOR 8G jsem ji poškodil viz. foto
Kartu jsem koupil v kamenném obchodě 15.10.2018 takže je v záruce a já prosím o radu zda se na to záruka vztahuje. Pokud ne tak zda se to dá opravit. Karta i po tomto incidentu funguje.
Přílohy
IMG_20181019_150515.jpg
anonymni

Odeslat příspěvekod Pytlík 19. 10. 2018 14:26

Ten kondenzátor se dá během chvilky připájet nazpět. Stačí trochu zručný amatér znalý pájení s mikropájkou (k trafopájce mám odpor, proto ji nedoporučuji)
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 10. 2018 15:01

Na obe ruce leve se zaruka fakt nevztahuje.

Osobne ctim jednoduche pravidlo - kdyz s necim neumim zachazet, neberu to do rukou.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 19. 10. 2018 15:10

Ono taky co chces reklamovat? Opadly kondenzator je nejspise vina uzivatele, ale grafika navic funguje.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 10. 2018 15:39

Tak jasne ... napajeni JE naddimenzovane. Ale po OC v delsi zatezi muze delat BSOD a jinou neplechu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 19. 10. 2018 15:53

Záruka na mechanické poškození způsobené uživatelem opravdu není. Když si nabouráš auto, taky ti ho nikdo neopraví zdarma, byť je v záruce.

Mimochodem, jak tě vůbec napadlo tu grafiku po jasně viditelném poškození zapínat? Ono to v tomhle případě náhodou nevadilo, protože tech kondenzátorů je tam víc, ale při znalostech, jaké tady na fóru předvádíš, sis to těžko mohl uvědomovat...
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 19. 10. 2018 18:05

Pokud si fotku zvětšíš vypadá to že to bylo blbě připájené, nožičky nejsou urvané.

Už jsem takové případy viděl a toto bych normálně reklamoval.

Pokud by to urval byla by poškozená nožička či plošný spoj, ale nic nevidím, vypadá to spíš na studený spoj a při montáži to upadlo...... (vypadá to že to drželo pouze za tu jednu nožku).
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pytlík 20. 10. 2018 07:48

Takové případy jsou, Sobani, nutnou daní za bezolovnaté pájení. Ale za reklamaci to skutečně nestojí, protože je to jednak snadno opravitelné (já bych tohle ani nepovažoval za závadu - prostě bych, bez uvažování o možné reklamaci, vzal pájku a zdržení by představoval pouze čas nutný pro rozehřání pájky...) a druhak se obchodník bude zuby nehty bránit tvrzením, že se jedná o mechanické poškození - násilné utržení kondenzátoru - způsobené gramlavýma rukama uživatele.
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 20. 10. 2018 11:17

Pokud byl ten kondenzator ulomen protože byl špatně zapajen(studenak, malo cinu), tak se zaruka vztahuje i na toto poškození. Když vezmu v úvahu ze jak plosky na desce ta "nozicky" kondenzatoru vypadají nepskozene, tak to fakt vypadá na špatné zapájení. Druhá vec jestli má smysl reklamace, šikovný elektronik s mikropajkou to opravi za minutu.
kromec
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 20. 10. 2018 12:21

Jasně já sám bych si to připájel, ale uživatel o pájce nemá ani páru takže u něj jedině reklamace.

Jinak samozřejmě pokud někoho má kdo má doma mikropájku tak by bylo lepší mu to donést a oprava bude během 5 minut......
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků