Myš pro ovládání ve stoje

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mikirc 16. 8. 2018 07:57

Zdravím

Ze zdravotních důvodů jsem se naučil pracovat u PC ve stoje. Mám notebook a super podložku, která jej zvedne dostatečně vysoko. Ale ovládání myší pomocí touchpadu je někdy za trest, po několika měsících jsem si nezvykl a někdy potřebuji chytit normální myš. Jenže ta je normálně na stole a tlačítka se špatně ovládají a po chvilce z toho bolí šlachy.

Napadlo mne pořídit si vertikální myš, ale nevím jestli by to pomohlo. Nejlepší by bylo zvednou celý stůl, ale to po zaměstnavateli chtít nemůžu , nebo můžu, ale dopadlo by to stejně jako s požadavkem na věšteckou kouli.

Nemá někdo zkušenosti s použitím vertikální myši při ovládání ve stoje?

Díky
mikirc
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ansam 16. 8. 2018 08:32

V ALZE ich ponúkajú viacero druhov - stačí si vybrať:

Myš vertikálna
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djkubas91 16. 8. 2018 09:09

Chápu dobře, že stojíš u běžného stolu s notebookem podložkou zvednutým někam do výšky? Tedy ať už budeš používat klasickou nebo vertikální myš, případně trackball, budeš to mít zhruba někde ve výšce pasu?
Tohle IMHO nevyřešíš nikdy, ani ta vertikální takto nepomůže...

Není nějaká možnost přizvednout si i místo pro myš jako takové (pevnou krabicí s rovným povrchem + podložka pro myš)? Vím, krkolomné řešení, ale karpály časem poděkují...
MacBook Pro 13" TB 2017
RaspberryPi 3B
Synology DS213j

IoT je závislost
djkubas91
Junior

Odeslat příspěvekod mikirc 16. 8. 2018 09:38

Ano notebook mám na: odkaz
Samozřejmě podložit i myš je řešení, jen jsem chtěl vědět jestli náhodou neexistuje nějaká myš pro to vhodná.
mikirc
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djkubas91 16. 8. 2018 09:42

Vždycky můžeš využít lhůtu na 14 denní vrácení a vyzkoušet... Ale to nadzvednutí prostoru pro myš mi přijde nejergonomičtější, když není možnost zvednout celý stůl...
MacBook Pro 13" TB 2017
RaspberryPi 3B
Synology DS213j

IoT je závislost
djkubas91
Junior

Odeslat příspěvekod cybernovi 16. 8. 2018 10:04

Vertikální myš mám, zkoušel jsem tvé řešení, ale stále si lámeš zápěstí a ruka není ve správné poloze pro eliminaci zátěže pro karpál.tunel.

Mě se osvědčilo střídat polohy během dne (míč, klekačka, židle, stání) a kombinovat myši (touchpad, myš, vertikál.myš),
cybernovi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod robbert 16. 8. 2018 16:51

Kolegyně v praci používá tohle a je max spokojená
https://www.alza.sk/3m-em500gpl-velka-d3950887.htm?o=16
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků