Power bank s automatickým vypnutím a zapnutím

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod myšpulín 22. 4. 2014 06:56

Tak já mám od C.P.A.: BAEPOWER2900 POWER BANKA 2 900 mAh,LI-ION USB VÝSTUP která se po připojení telefonu zapne a začne nabíjet po odpojení vypne a drží i několik měsíců stejnou úroveň nabití. Jak jsem psal nemá žádný vypínač jen tlačítko test pro zobrazení zbývající kapacity.
Píšu to jen pro informaci, že tato funkcionalita se vyskytuje i u levných Power Bank, jelikož se tato už nejspíš neprodává a stejně má v dnešní době již nedostatečnou kapacitu.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod s.o.t.e.k 22. 4. 2014 07:58

zminovali jste powerbank s Li-Ion 18650 akumulátory. copak to mate? muzu poprosit o konktretni odkazy?
diky
s.o.t.e.k
Junior

Odeslat příspěvekod czatlantis 23. 4. 2014 22:43

mám celkem krátce tohle
http://www.ebay.com/itm/310887689616?ss ... 1439.l2649

nemá tlačítko na zapnutí a vypnutí, spotřeba v klidu 0,15mA, nabíjí pěkně do 4,2V a pak odpojí. PRoblkém je že neodpojí při vybité baterce a vymlátí ji na 2V. Asi se počítá že se tam používají ty články s ochranným obvodem.

pak mám ještě jeden větší co teď teda nemůžu najít přesnej odkaz, ale vypadá skoro úplně stejně:
http://www.ebay.com/itm/New-5V-in-2A-ou ... 23243b77b1

Spotřeba v klidu je taky nějakých 0,něco mA. Prostě když to je měsíc zapnutý, tak se neztratí víc než pár % baterky. Nabíjí hezky do 4,2V a odpojuje správně při 3,0V
czatlantis
Junior

Odeslat příspěvekod frantel 23. 4. 2014 23:21

diky moc. a co tam mas za akumulator? (link?)
neco takovyho zvazuju. jeste vic by se mi to libilo se solarnim panelem ...
frantel
Junior

Odeslat příspěvekod czatlantis 23. 4. 2014 23:38

používám co mi přijde pod ruku, většinou mám nejlepší zkušenosti s Panasonic 2900, 3100 nebo 3400mAh ale ty používám bez ochrannýho obvodu, takže do toho prvního nevím co dám...spíš to upravím aby se to vypínalo při 3V nebo tak, ještě nevím, je to jen takovej nouzovej kdyby něco, spíš používám ten velkej, když chci mobil někam hodit aby dělal třeba timelapse fotky nebo něco na ten způsob...
czatlantis
Junior

Odeslat příspěvekod MajkyYYY 17. 7. 2014 12:48

Já jsem si koupil tenhle powerbank. http://www.powerguy.cz/power-bank-scud. Nevim jestli ti to bude nejak napomocne. Ale jsem s nim velice spokojeny :) Automaticke vypinani a zapinani to ma...
MajkyYYY
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tarfia 15. 1. 2019 16:58

Zdravím, ráda bych oživila téma, i když potřebuji spíš opak toho, na co se ptal pán předtím. Mám svítící křídla na mou taneční show s měničem efektů a jelikož jsem jediná v ČR, kdo je má, nemám se s kým poradit. Led světla na křídlech svítí na 8 baterií, ale kontroler, který mění efekty, je na powerbanku. Můj problém je, že křídla přestanou po 40-i sekundách měnit efekty, protože se powerbanka sama vypne. Firma (která je v Bělorusku) mi odpověděla, že potřebuji powerbanku bez automatického vypnutí. Místní majítel elektra mi sdělil, že se takové nevyrábí, tak mě napadlo zeptat se tady. Přijde mi, že powerbanka ,,neví´´, že je napojená na křídla, protože jsou slabá a tak se vypíná. Zkoušeli jsme několik druhů powerbank, i tu do které se dávají baterie, nic nezabírá. Podle firmy má jít tedy přesně o powerbanku 2600mA bez automatického vypínání. Víte někdo, kde bych ji sehnala? Vím, že se špatně radí na dálku, ale co jiného mi zbývá. Díky moc za jakoukoli radu!
tarfia
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meda2016 15. 1. 2019 21:46

Jestli je to tak ...8x1,5(V)=12(V)... Ze stejného zdroje (společný jeden drát) odbočit za třetí "baterií" tak, aby 3x1,5=4,5(V). Nebo dát na 6(V)? To by nějaký elektrokutil s kablíkem asi USB mohl zvládnout.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 1. 2019 17:02

Víc informací prosím...

Ono by to šlo asi udělat i tak, že se tam dá nějaký malý odpor který bude simulovat zátěž.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tarfia 26. 1. 2019 13:27

Tak nakonec jsem sehnala powerbanku s tlačítkem on/off, pomohlo to, protože přestože jsou křídla slabá, power banka se sama nevypne. Ale při zkoušení zase pro změnu vypadl jeden z drátků, takže mi dochází trpělivost a hledám člověka, co by dokázal sestrojit mi nová křídla sám. Podle těch starých, ale v lepším provedení. Nechápu, že jsou s tímto na trhu jen Bělorusové...je to jen látka, ledková světla, pár drátů a kontroler s sd kartou na měnění efektů. Věřím, že u nás by to někdo zvládl a mnohem líp...no ale to je na jiné téma :)
tarfia
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků