Jak bezdrátově přenášet obraz od PC k TV ?

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod shotgunman 23. 11. 2008 00:35

Existuje nějaké zařízení které přenaší bezdrátově obraz a zvuk od PC k TV ? Představuji si to takhle:
U PC zapojím první 'krabičku' ke grafické a zvukové kartě (S-Video + Jack)
U TV zapojím druhou 'krabičku' k TV přes S-Video a Jack (nebo cinch)

Potom akorát dam v Catalistech povolit televizi (+ nějaký spárovaní zařízení), a na TV bude obraz a zvuk z PC. Dosah kolem 10m přes dvě zdi.
ZD: GIGABYTE M85M-US2H
CPU: AMD Athlon II X2 250 3.0Ghz
GPU: ATI HD 5770
RAM: 2GB
HDD: WD Caviar Green 1TB (Data) & Black 640GB (Systém + Data)
CHLAZENÍ: Freezer 64
ZDROJ: Seasonic 400W
shotgunman
Junior

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 11. 2008 00:40

Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod shotgunman 23. 11. 2008 17:04

Co je přesně ono ! Až na tu cenu..co se dá dělat :roll:
ZD: GIGABYTE M85M-US2H
CPU: AMD Athlon II X2 250 3.0Ghz
GPU: ATI HD 5770
RAM: 2GB
HDD: WD Caviar Green 1TB (Data) & Black 640GB (Systém + Data)
CHLAZENÍ: Freezer 64
ZDROJ: Seasonic 400W
shotgunman
Junior

Odeslat příspěvekod JRD 23. 11. 2008 17:53

Podobná témata :

Bezdratovy prenos VGA signalu
viewtopic.php?f=955&t=1041332

Bezdrátový přenos videa
http://avforum.zive.cz/viewtopic.php?f=1713&t=732246

prehravani DVD po siti a wifi
viewtopic.php?f=960&t=1021784

Video přes LAN do TV
viewtopic.php?f=920&t=1052368
Jarda / Nemám rád oslovení v množném čísle.
JRD
Pokročilý

Odeslat příspěvekod foxtrot 24. 11. 2008 22:30

A poradíte prosím někdo, jak vyřešit propojení PC na LCD ve vedlejším pokoji s tím, abych měl nejen obraz z PC na LCD, ale abych v pokoji mohl používat klávesnici a myš pro ovládání PC? Použití bezdrátové klávesnice a myši je nevyhovující kvůli komplikovanosti (nutno přenášet nebo mít 2x + špatný signál přes zeď - max. používají bluetooth ...). Zařízení, které by umožnilo AV + klávesnici jsem nenašel. Jak to běžně řešíte? Bezdrátovou klávesnicí?

Díky všem za náměty!
foxtrot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 11. 2008 23:47

No k PC je možné připojit víc klávesnicí a myší (přes USB). Co takhle jednu drátovou připojit v jednom pokoji a druhou bezdrátovou ve druhém? Eventuelně provrtat zeď a připojit dvě drátové?
U klávesnice a myši jde o malé přenosy dat, tam by délka USB kabelu neměla vadit.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod foxtrot 25. 11. 2008 11:25

PatrikChrz píše:No k PC je možné připojit víc klávesnicí a myší (přes USB). Co takhle jednu drátovou připojit v jednom pokoji a druhou bezdrátovou ve druhém? Eventuelně provrtat zeď a připojit dvě drátové?
U klávesnice a myši jde o malé přenosy dat, tam by délka USB kabelu neměla vadit.

Takhle jsem to řešil v minulém bytě a i teď už díru ve zdi připravenou mám. Jen jsem se chtěl vyhnout těm kabelům ... Ale asi to tak udělám, koupím si tedy zařízení, které doporučuješ z dealextreme. Jen doufám, že tam nebude velká degradace kvality obrazu při přenosu na velké LCD :-) Vhodnější zařízení v českých obchodech jsem nenašel, snad s dopravou z US nebude problém, clu by to myslím podléhat nemělo. Nebude tam problém s připojením na síť? Nebo bude stačit dokoupit adaptér na zásuvku?

Pokud by měl někdo tip na podobný HW v českém shopu, který zvládá slušné rozlišení, byl bych rád. Případně mohu použít i přenos přes LAN, zásuvku mám v obou pokojích (snad by nevadilo, že jedno PC by bylo za WiFi routerem, tj. s vlastní IP adresou).

Dík.
foxtrot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 11. 2008 12:45

Bohužel toto zařízení (konkrétní typ) neznám, vím, že jich existuje spousty. Snad jen se dotázat přímo prodejce.
Jestli bude podléhat clu nevím, ale určitě budeš platit DPH (19 %). Napětí v USA je 110 V, ale většina dnešních elektrozařízení má spínaný zdroj a poradí si tak s napětím 110 až 240 V, ale opět bych se v tom obchodě zeptal. Je možné, že budou mít i víc verzí, protože např. u TV tunerů prodávají jak PAL, tak NTSC verzi.
Ještě mě napadla jedna věc, když už budeš "vrtat", co koupit do PC ještě jednu grafickou kartu a tu TV připojit na ní drátově? Cenově by to nemělo být horší.
PatrikChrz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vladimir 25. 11. 2008 13:28

To Foxtrot: Obávám se, že toto zařízení je zcela nevhodné k přenosu signálu na velký monitor (za účelem práce).
Rozlišení bude jako TV, navíc zdegradované (rozmazané) bezdrátovým přenosem.
Na tom monitoru se tak nanejvýš podíváš na nějaký film, ale pracovat se na něm dát nebude, budeš mít potíž přečíst menu atd. Nanejvýš ještě tak spustit film...

P.S.: Máš vůbec na tom monitoru cinchový vstup?
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod foxtrot 25. 11. 2008 13:56

vladimir píše:P.S.: Máš vůbec na tom monitoru cinchový vstup?

LCD má vstupů dost, včetně cinche, v tom problém nevidím. Ale to špatné rozlišení by problém mohlo dělat :-( Dík za upozornění. Zkusím se tedy zaměřit na něco pro přenos po LAN.
foxtrot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 25. 11. 2008 14:48

foxtrot píše: Ale to špatné rozlišení by problém mohlo dělat

Však si to vyzkoušej - propoj to LCD s počítačem kabelem s cinchi na konci a počítej s tím, že bezdrátově by byl obraz i za ideálních příjmových podmínek ještě horši, přes 2 zdi by byl výsledek nepoužitelný.

Hodně štěstí v hledání, ale bojím se, že v současnosti není k dispozici zařízení, které by dokázalo plynule přenášet bezdrátově obraz ve vysokém rozlišení. Já bych koupil další počítač a na přenos na dálku bych rezignoval. Vždycky to bude kompromis mezi plynulostí obrazu, počtem barev a rozlišením (snad s výjimkou gigabitového ethernetu).
Naposledy upravil vladimir dne 25. 11. 2008 15:28, celkově upraveno 1
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod foxtrot 25. 11. 2008 15:17

vladimir píše:Však si to vyzkoušej - propoj to LCD s počítačem kabelem s cinchi na konci a počítej s tím, že bezdrátově by byl obraz ještě horši (navíc přes 2 zdi by byl výsledek nepoužitelný)

V bývalém bytě jsem to měl propojené VGA kabelem a bylo to celkem OK, takové hraní her, to bylo něco (až na sekající se bezdrátovou myš :-) ), takže hledám něco obdobného. Zvládá nějaké zařízení - bezdrátové nebo LAN - přenos výstupu z DVI konektoru, bez konverze (předpokládám, že zmiňované zařízení to převádí do PAL...)? Televize má vstup VGA.
foxtrot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 25. 11. 2008 15:37

foxtrot píše:(předpokládám, že zmiňované zařízení to převádí do PAL.

Zmiňované zařízení (http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.11279) nic nepřevádí, používá videovýstup (TV-výstup) tvé grafické karty. Co do něj pustíš (PAL, SECAM, NTSC), to z něj (pochopitelně v horší kvalitě) vyleze a výsledek se dá přípojit jenom do cinche nebo přes redukci do scartu.

Doplnění: To co chceš (DVI-vstup / výstup + audio), umí toto zařízení: http://www.connectivity.avocent.com/pro ... px1000.asp , ale vzhledem k ceně ca 1200 dolarů je to trochu mimo a i tak přenáší jenom 30 snímků za vteřinu, takže rychlé pohyby jsou určitě trochu trhané.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod Gruppe 25. 11. 2008 16:08

neznam nic pouzitelneho v rozumne cene. Bezdratove zarizeni mivaji MIZERNOU kvalitu - cili jestli chcs neco vic (HD, FULL HD) tak na to muzes rovnou zapomenout.

Nejjednodussi reseni takove domacnosti je mit bud HTPC nebo nejaky storeagecenter s prehravanim videi.
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý