Shořel procesor nebo deska?

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod fonsii 22. 1. 2011 20:00

Dnes se mi při hraní hry z ničeho nic vypnul počítač, teď už nejde zapnout, rozsvítí se dioda na základní desce, začne blikat CDrom a svítí jen červená dioda, která bliká když běží disk. Myslíte že je problém v desce nebo procesor? Grafickou kartu jsem vyndal, ale bez ní to taky nejde.
fonsii
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 22. 1. 2011 20:18

Máš připojený speaker? Pípá? Jak?
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fonsii 22. 1. 2011 20:22

nic nepípá
fonsii
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 22. 1. 2011 20:32

A je tam vůbec ten speaker? Můžeš se podívat? Bez toho, nebo diod oznamujících nefunkčnost komponent (některé novější desky) se dá těžko něco poznat. Takhle na dálku určitě nic...

Ventilátory jedou? Disk reaguje?

Ještě by to mohlo být zdrojem. Máš možnost vyzkoušet jiný?
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fonsii 22. 1. 2011 20:47

No to asi nemám, nikdy mi nic nepípalo a nejede vůbec nic (mám desku asus m2n68-vm), jen svítí ty diody jak jsem psal nahoře. Zapnu to, začne to svítit a asi po 5 vteřinách se to vypne úplně. A jiný zdroj nemám
fonsii
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 22. 1. 2011 20:52

Tohle vidím na servis. Bohužel s tím takhle těžko něco vymyslíme. Je potřeba to vidět a zkoušet jednotlivé komponenty.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hanák 22. 1. 2011 21:14

fonsii píše:...svítí jen červená dioda, která bliká když běží disk...

Videl by som to na problem s diskom.
Skus odpojit disk a nabootovat s nejakeho Live CD.
Hanák
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fonsii 22. 1. 2011 21:43

Jak můžu nabootovat z cd, když mi nenaběhne ani bios?
fonsii
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 1. 2011 22:21

Klasicke kolecko.

Zacni zdrojem na zkousku, je sance, ze za tim bude prave on. Takze zacni tim, ze vyfotografujes jeho stitek a obrazek nahrajes na forum.

Pokud to nebude zdroj, mohou to byt pameti, deska, procesor. Ten disk a mechaniku muzes zkusit odpojit, jestli se dal nepohnes.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fonsii 22. 1. 2011 22:34

JE to TS-POWER 480W 2 roky starý
fonsii
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 1. 2011 22:55

No, podle neznacky bych to tipoval s nejvyssi pravdepodobnosti prave na zdroj. A pokud to NEBUDE zdroj, bude to jina komponenta, ktere pomohl na onen svet s nejvyssi pravdepodobnosti PRAVE TEN ZDROJ.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lama 123 22. 1. 2011 23:41

Pockej ale kdyz vyndas GK tak nic neuvidis leda ze mas integrovanou a pripojis k ni monitor nebo ji vymenis. Jestli si to tak myslel tak se omlouvam, ale je to napsany tak jako ze si ji proste vyndal a pak to zkousel. Zdroj si myslim ze to nebude i kdyz je to pochybna znacka, jestli se toci vetraky tak by nemel byt v pr... ,ale nevylucuju to akorat sem se s tim nesetkal zeby umrel zdroj a pritom v PC jeste neco jelo. Ja bych to videl na tu desku s podobnymi symptomy sem se setkal nedavno u jednoho PC delalo to to samy.
NTB: ThinkPad X201
PC: Cooler Master Stacker nVidia edition, Intel Xeon E5506 @3.6, 12Gb ram, Geforce 660+24"FHD+ G400s + G15
TEL: SG S6 + Razr V3i
Vozítko: Rapid Spaceback 1.2 Tsi
lama 123
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honzicek_cz 23. 1. 2011 00:01

První co se dá dělat když selžou všechny pokusy... otevřít skřín a čichat ... zdroj ... deska ... procesor .... popřípadě ramky můžou být i ohořelé kontakty již jsem tak viděl, ale většinou to dost *****í ;)

-- 23. 1. 2011 00:02 --

tak člověk chce napsat to podstatné slovo a tady je to zakázané? Jak tu máme tedy radit .... chtěl jsem napsat "zapáchá" nebo "nevoní" snad něco z toho teď projde

-- 23. 1. 2011 00:06 --

otázkou je, že nevím jestli tato rada může mít úspěch po těch x hodinách co to tu bylo založené... ale zkusit se to dá ;)
Všechno špatně zpátky na stromy.
Honzicek_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 1. 2011 00:10

Honziku system hvezdickuje -m-r-d- ... vim, ze slovo s-m-r-d-i je nezavadne, ale obsahuje bohuzel ta tri pismenka.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honzicek_cz 23. 1. 2011 00:12

KineCZek - Děkuji za objasnění chtělo by to lepší filtr ;)
Všechno špatně zpátky na stromy.
Honzicek_cz
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků