Ergonomie pracovního místa

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod davkol 20. 7. 2014 16:06

V podstatě celý den, ale ono nejde být furt v jedné poloze, tím spíš strnulé. Chodící pás by pomohl. Takhle chodím po místnosti, když myslím, jdu si udělat čaj, vyčůrat se,... Občas se zhroutím do křesla, které mám hned za sebou, a čtu si nebo něco poslouchám (stejně nejde furt dělat jednu věc). Chtěl jsem si přistavit barovou stoličku pro případ potřeby, ale nedostal jsem se k tomu. Jinak, vedle mám malý stůl s klekačkou a mizernou židlí, která mě ke stání motivovala.
davkol
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 7. 2014 16:14

Tak to je zaklad se hejbat, v sede taky nevydrzim dlouho, ale dele jak ve stoje na miste. Paradoxne pri sportu me to neomezuje tak moc jak ve stoje/sede
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davkol 20. 7. 2014 16:16

Taky existují takové ty sedlové stoličky nebo jenom nástavce na židli.
davkol
Junior

Odeslat příspěvekod Jozeff84 20. 7. 2014 17:07

OT:
Python.p: meniskus, alebo väzy?

Ja som mal pred pár rokmi asi rok zápal v kolene (nejaká infekcia), ktorý síce ustúpil ale občas sa to ozýva. Akurát, že mne naopak vyhovuje viac státie. Na MRI bolo všetko ok.

/OT
Jozeff84
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sirius1983 22. 7. 2014 06:32

Pracovna Linuse Torvaldse pro ty, které tento článek na Živě.cz přehlédli.
http://www.zive.cz/bleskovky/podivejte- ... fault.aspx
sirius1983
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davkol 22. 7. 2014 14:10

Pak jsou lidé, kteří nečtou bulvár a pokud to viděli, viděli to díky odborným médiím nebo příp. kanálům Linux Foundation.
davkol
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 7. 2014 14:13

Presne tak...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czatlantis 23. 7. 2014 01:44

Fuj, stát u PC? Ono se to na jednu stranu tváří "zdravě", ale ve výsledku je to dobrý svinstvo na klouby a křečový žíly..Jinak jako já já jelikož u PC dělám miliardu jiných věcí s hardwarem, tak co chvila něco hledám (takže vstanu a chvíli chodím po místnostech), tak z toho mám trochu rozcvičku :D
czatlantis
Junior

Odeslat příspěvekod sirius1983 23. 7. 2014 07:31

davkol píše:Pak jsou lidé, kteří nečtou bulvár a pokud to viděli, viděli to díky odborným médiím nebo příp. kanálům Linux Foundation.

A jak se lidé, kteří nečtou bulvár, dostanou na diskusní forum bulvárního magazínu? ;-)

Stání u stolu samozřejmě žádné svinstvo není, nejdůležitější věcí je možnost střídání stoje, chůze a sedu. Stání samozřejmě žádné křečové žíly člověku nezpůsobí, maximálně může zhoršit bolesti u lidí, kteří již křečové žíly mají.
sirius1983
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davkol 23. 7. 2014 09:18

czatlantis píše:Fuj, stát u PC? Ono se to na jednu stranu tváří "zdravě", ale ve výsledku je to dobrý svinstvo na klouby a křečový žíly..Jinak jako já já jelikož u PC dělám miliardu jiných věcí s hardwarem, tak co chvila něco hledám (takže vstanu a chvíli chodím po místnostech), tak z toho mám trochu rozcvičku :D

Je to otázka kompromisů a hlavně "mírnosti" (to nezní moc česky).

Sedavý styl života je spojen s vyšším rizikem předčasné smrti. V posledních asi pěti letech bylo publikováno hodně studií, které se věnují souvislosti hlavně s kardiovaskulárními chorobami. Z domu nemám přístup k placeným databázím, takže tady nenapíšu přesně, co se považuje za dostatečné přestávky v sezení.

sirius1983 píše:Stání samozřejmě žádné křečové žíly člověku nezpůsobí, maximálně může zhoršit bolesti u lidí, kteří již křečové žíly mají.

Dlouhodobé stání v zaměstnání je spojeno s hospitalizací kvůli křečovým žílám.

TÜCHSEN, Finn, et al. Standing at work and varicose veins. Scandinavian journal of work, environment & health, 2000, 414-420.

sirius1983 píše:A jak se lidé, kteří nečtou bulvár, dostanou na diskusní forum bulvárního magazínu? ;-)

Přes fórum na AVmanii.
davkol
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 23. 7. 2014 09:20

prostě ideální je ty polohy měnit.
Opravdu dobrý zaměstnavatel pořídí zvedací stoly (hodně návykové ;) )
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davkol 23. 7. 2014 10:21

Lepší zvedací židle a ramena pro periferie.
davkol
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 23. 7. 2014 12:15

Nevím, no, já raději nohy opřené při sedu o zem, než o nějaký prstenec kolem pístu židle.
Takhle bys musel mít stavitelnou židli a ještě zvlášť nějakou výškově stavitelnou podložky pro nohy.

A když se postavím, chci celý stůl kvůli výkresům, atd.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neoras 23. 7. 2014 19:26

Kdybych měl při momentální práci u počítače stát, tak ho ani nezapínám, páč jsem rád, že si konečně můžu sednout na p.rdel.
neoras
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 23. 7. 2014 19:53

tak tohle je asi thread predevsim pro lidi ktere komp zivi... je jasny, ze manualni remesla to maji jako relax a tu hodku denne netreba resit.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků