Live gamer hd

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod hokaj 15. 8. 2014 23:22

Ahoj koupil jsem si tuto kartu abych mohl streamovat ve full hd bez dropu fps.V dotě mám full hd max detaily 120 fps když zapnu stream mám kolem 40 fps.Když zapojím live gamer hd, tak mi to taky spadne ze 120 fps na 40.Já myslel, že ta karta je na to aby ten stram tolik nezatěžoval pc.Mě to zatěžuje pc ůplně stejně jako kdybych tu kartu neměl.Takže celkem nechápu jak využiju tuto kartu, která mě stála 3000 a nemá žádnou funkci.Streamovat můžu i bez ní a drop fps je stejný.Jestli s tím má někdo zkušenosti budu rád za každou radu.Jinak mám napojený hdmi z grafické karty do streamovací karty a dvi z monitoru jsem redukoval do hdmi a do stremovací karty, protože streamovací karta má jenom dva sloty na hdmi bohužel tam není dvi díky kterému bych také využil svůj herní monitor, který má 144 hz v 1920x1080, ale kvůli tomu, že ta streamovací karta má sloty jenom na hdmi, který dokáže jenom 60hz což je smutný.Takže co říct na závěr.Jenom to, že je lepší tu streamovací kartu strčit do šuplíku, protože je pro mě lepší napojit si dvi do grafické karty jet na 144 hz a streamovat se 40 fps než mít stremovací kartu streamovat s 40 fps a ještě k tomu budu mít na monitoru 60hz.Lidi z avermedia ví jak na nás vidělat.3000 kč za kartu, která se nedá nijak využít.
hokaj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cernakus 16. 8. 2014 00:07

No tak hlavně, že jsi se nám tu vyblinkal.

Popis systému, OS, zapojení monitorů (já vím, že jsi to už psal, ale trochu srozumitelněji), nastavení kódování. Pokud možno stručně a bez dalšího blití písmenek.

Jinak z projevu a gramatiky mně přichází na mysl akronym TSTOAC ;-)
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hokaj 16. 8. 2014 03:00

Mám windows 7 64bit.A zapojení monitorů, tak jak mi píše ten návod u tý karty.Musím propojit grafickou kartu s tou streamovací pomocí hmdi to mám a ještě monitor s tou streamovací kartou a to mám pomocí dvi kabelu přechod na hdmi, protože vstupy do tý karty jsou jenom na hdmi.Jinak video nastavení : Formát videa FLV (H.264+AAC), Rozlišení 1280x720,Video bitrate 3 mbs, Audio bitrate 256 kbps, Frame rate 60. Toto nastavení mám v tom programu, které je od té firmy AverMedia.Ten program se jmenuje AverMedia RECentral.V nastavení xsplitu.Scéna AverMedia HD Capture C985 Bus 2.Resolution 1280x720 - 720p (16:9), Frame rate 60, Transition speed 700ms. A nastavení broadcasteru : Server - Automatic, Video encoding - Codec (Avermedia H.264) Bitrate (kbsp) - 2000, Mode - CBR, Audio encoding - Codec ( AAC LC HQ ), Bitrate (kbps) 192, Format 44.1 KHz stereo. Akorát když chci streamovat dám live tak mi to napíše tuto chybu : Your live Gamer HD does not support hardware encoding while being used as capture source. To use the hardware encoder, first remove it as a capture source from your scene(s). Would you like switch to the default x264 codec? Když dám ano tak mi to zapne stream, ale nevyužívá mi to ten encoding co je na tá kartě. Nevím tu chybu nechápu.
hokaj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cernakus 16. 8. 2014 03:53

Mno vidíš. Už jsi na to sám přišel.
Mimochodem, tím systémem jsem myslel, jaký máš CPU, RAM atd...

Nemá náhodou streaming ten REcentral?! (má!) Protože chybu ti to píše jasně, chceš-li HW kompresi, tak nemůže být ta samá karta videozdrojem. Je to problém Xsplitu a specificky je to problém periferie mezi židlí a klávesnicí ;-)

Takže si pořádně nastaduj práce s REcentralem a už nám tady laskavě neblinkej ty monolitické slohovky. To se šíleně špatně čte.

Mimochodem platí akronym, který jsem ti přisoudil. ;-)
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hokaj 16. 8. 2014 04:18

Takže tím chceš říct, že si mám koupit druhou grafickou kartu aby mi to běželo tak jak má? V tom programu jsem nastavoval různě rozlišení,frame rate bitrate a je to pořád stejný fps drop jak sviňa

-- 16. 8. 2014 04:46 --

Jinak sestavu mám intel i5 2310 2.9 ghz, 8 giga ram a MSI N760 TF 2GD5/OC Gaming grafika.
hokaj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cernakus 16. 8. 2014 12:12

Ne. Ty MUSÍŠ STREAMOVAT Z REcentral. Nemůžeš použít Xsplit.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hokaj 16. 8. 2014 14:43

Rád bych, ale to nejde přes ten recentral.Když dám spustit tak jsem pořád offline.Dám detekovat a nic to nenajde.
hokaj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cernakus 16. 8. 2014 15:21

TSTOAC

-- 16. 8. 2014 15:21 --

vrat ji a streamuj pres cpu
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hokaj 16. 8. 2014 23:08

Nekdo jiny kdo se vyzna ve streamovani a poradil by mi? : )
hokaj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cernakus 16. 8. 2014 23:15

TSTOAC = Too Stupid To Own A Card(Computer)

navíc jsi i TSTUFG = Too Stupid To Use Fucking Google, aby jsi si našel co zamená TSTOAC.

Radu jsi dostal, že jsi absolutně neschopen pochopit, že to co zkoušíš prostě z principu nejde, nevyřešíš jiným rádcem.

Opakuji, vrať tu kartu, protože nemáš znalosti na to, ji používat (a že je dělaná jak pro primitivy snad nemusím zdůrazňovat)
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Invisible Gh0st 16. 8. 2014 23:17

Absolutně se v tom neviznam, ale napadlo mě jestli bys neměl vyšší fps např. v programu OBS?/ skusit jinou stránku na stream a tam vyzkoušet ten program od avermedie
Invisible Gh0st
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hokaj 17. 8. 2014 03:29

Zkusím streamovat přes OBS a přes jiny portál uvidíme

-- 17. 8. 2014 03:32 --

Může mi toto někdo vysvětlit? Your live Gamer HD does not support hardware encoding while being used as capture source. To use the hardware encoder, first remove it as a capture source from your scene(s). Would you like switch to the default x264 codec?
Třeba je problém právě v tom, že místo aby mi encodovala ta karta do toho jejícho kodeku tak mi to napíše tuto chybu a musím použít ten kodek x264

-- 17. 8. 2014 03:40 --

Můj internet www.speedtest.net/result/3694259272.png
hokaj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hokaj 17. 8. 2014 18:02

OBS mi zvedlo o 20 fps je to lepší, ale pořád to není ono
hokaj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hokaj 19. 8. 2014 23:30

Opravdu bych potreboval poradit.Mám Live gamer HD a když zapnu csko(Hra jménem Counter Strike Global Offensive), tak mi to nestíhá trhá to a je to nehratelný opravdu nevím co dělám špatně :(
hokaj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cernakus 20. 8. 2014 00:01

ta karta neumí byt zdrojem a zachytávací zároveň. Pokud nejsi schopnen nakonfigurovat pro streaming REcentral, tak zachytávej video xsplitem (OBS, FRAPS) či jiným programem přímo (připoj grafiku přímo na monitor, neveď to přes Live gamer) a jako kodér použije Aver x264 blabla codec.

-- 20. 8. 2014 00:06 --

EDIT PRO ZDEJŠÍ MATADORY

Už vidíte, proč na Streaming-gaming dávám xeona nebo FX-8320? Uživatelé jsou občas tak extrémně tupí, že i tak "user friendly" řešení, jako je zachytávací karta určená hráčům je nad jejich síly. Xeon nebo FX-8320 hrubou sílou počtu jader zvládnou kódovat i ty procesorově nejnáročnější hry ve full HD v plné kvalitě aniž by to ovlivnilo tyto hry. To prostě Ci5, ani přetaktované na 4,5GHz u moderních her nedá (zde by to dalo, CS:Go je hodně zastaralá hra). Jako u aut: "jádra ničím nenahradíš".
cernakus
Mírně pokročilý

Další stránka