Pohodlná uzavřená sluchátka (pro brýle) cca 2k

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod JakubCh 22. 10. 2014 18:22

Ideální je koupit externí zvukovku, já mám Behringer UCA222 a ta utáhne bez problému snad cokoliv :) Sluchadla mám tedy SoundMagic Pl50, do 2k asi nejlepší volba.
JakubCh
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davkol 22. 10. 2014 19:54

Ideální je koupit externí zvukovku, já mám Behringer UCA222 a ta utáhne bez problému snad cokoliv

To zdaleka není pravda kvůli impedanci:
In most ways, especially via the line outputs, the UCA202 performs respectably well. The headphone output, however, has a 50 ohm output impedance. Behringer likely intended using professional large headphones of the sort often used for studio and monitoring work (they are, after all, a pro-sound company). Most of these headphones are 80 – 600 ohms and would work reasonably well with the Behringer depending on how loud you want to listen and their sensitivity. But with typical 16 to 32 ohm portable headphones, it’s a different story. Here the UCA202 struggles. And with most balanced armature style IEMs, the frequency response will no longer be even close to flat due to the impedance interaction (see: Headphone & Amp Impedance).
davkol
Junior

Odeslat příspěvekod JakubCh 22. 10. 2014 19:56

V tom případě koupím sluchátkový zesilovač :)
Hlavně je ta zvukovka prosta rušení
JakubCh
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 22. 10. 2014 20:04

Nebo stačí koupit zvukovku se sluchátkovým zesilovačem... např. z druhé ruky Xonar Essence ST, do které můžete narvat i sluchátka s impedancí 600 Ohm a je vymalováno. Nicméně záleží jak vážně to s tou muzikou myslí. Sluchátka, která jsem doporučoval, jsem doporučoval kvůli dvěma věcem - hrají dobře a JSOU POHODLNÁ i po několikahodinovém poslechu hudby (s brýlemi).
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davkol 22. 10. 2014 20:10

Pokud se bavíme o vybavení kolem dvou tisíc, u kterého dneska většina výrobců myslí v prvé řadě na to, aby to hrálo s různými kapesními přehrávači, a cpe tam nízkou impedanci, vysoká impedance výstupu toho behringeru je poněkud na překážku. Řetězit to kvůli tomu ještě se zesilovačem mi připadá úplně na hlavu – v této cenové relaci.

Když jsme u toho, xonary mají AFAIK taky velkou impedanci.
davkol
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 22. 10. 2014 20:27

Rozsah 32–600 Ω mi pro vážnější poslech nepřijde jako problém. Nicméně pravdu díš v tom, že to není nic pro tuto cenovou kategorii.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JakubCh 22. 10. 2014 20:31

Já Behringer zkoušel s několika sluchátkama - Shure SE310, Klipsch S4 a moje Soundmagic a vždycky ok, pravda - všechno in-ear. Velká nemám. Hrály na tom ještě staré Sennheiser PX-100, než jsem je vyřadil. Schválně kartu zkusím s ATH-T500 alfah4nse. Jestli někdo nehledá problémy tam, kde v praxi nejsou. Zvuk, co karta dala, nebyl horší, než přehrávač - mám legendární Sony NWZ829 a používal jsem také až do jeho ztráty zvukově výtečný Sandisk Sansa Clip ZIP.
JakubCh
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davkol 23. 10. 2014 00:07

50 Ω na výstupu je prostě hodně, to je fyzika. Že to někomu nevadí, je jiná věc. Já taky strkám svoje 600Ω HD 25-13 do lecčeho a obvykle mě netrápí, že to hraje o fous hůř (což skutečně poznám v A/B testu) než s těmi zesilovači, které se sebou nenosím. Ale není korektní tvrdit, že tam ten problém není.

Teď nebudu hledat data ke xonarům obecně, ale minimálně měření Stereophile odpovídají vyšší impedanci na sluchátkovém výstupu ST. Osobně se po horrových zkušenostech s proprietárními ovladači od Asusu xonarům vyhýbám velkým obloukem; ono už jenom to, jak změně napětí na výstupu říkají změna impedance, něco napovídá.

Z technického hlediska bych na spotřební špunty apod. zvážil X-Fi Go Pro, ačkoliv za úroveň softwaru rozhodně ruku do ohně nedám.
davkol
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 23. 10. 2014 12:30

Z toho článku jsem nevyčetl nic, co by odpovídalo tvému tvrzení. Byť přiznávám, že po 16h směně jsem si nedělal velkou hlavu se čtením těch grafů, ale to nechme stranou :)

Btw, co je na těch driverech špatnýho? Ze všech těch zvukovek, co jsem zatím měl, tak SW výbava je zatím nejlepší. Na rozdíl od mnoha-set xyz MB driverů ke z.k. od Creative, je tohle prostě bomba..
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 23. 10. 2014 13:08

Také mám Xonar (i když jen zákládní model DGX), a po SW stránce žádný problém.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davkol 23. 10. 2014 20:17

Už je (naštěstí) nemám, takže budu lovit v paměti největší problémy…
  • Fungování na různých systémech (různé OS na jednom počítači, stejné OS napříč více počítači) podle konstelace hvězd. Někde nestabilní, někde se zvukovými artefakty, někde se zcela rozbitým ovládáním hlasitosti, někde naprosto bez problému (vyjma toho následujícího).
  • SPDIF povolitelný pouze softwarově, což nebylo persistentní.
  • Nerovnoměrná regulace hlasitosti (nic, nic, nic, rachot, maximum, maximum, maximum,…).
  • Zmíněná regulace „impedance“, za čímž se skrývá regulace napětí na výstupu.
  • Nestabilní GUI, které vůbec nešlo spustit, pokud ve zvukovce nebylo nic zabodnuté.
  • Přístupnost veškerá žádná.
davkol
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 23. 10. 2014 21:02

Za tu roční zkušenost s mojí Essence ST mohu říct následující (týká se pouze této konkrétní karty):

  • Kartu jsem měnil mezi 4 různými PC (všude OS Windows) - bez problémů. Fungování pod OS Linux na mém hlavním PC - bez problému. Jen podotýkám, že SW dodávaný ke zvukovkám od ASUSu je na Linuxu prakticky nulový, člověk si musí najít alternativy. Linuxové drivery avšak fungují fajnově (jen mi chybí pohodlné přepínání mezi 5.1 / sluchátkami).
  • SPDIF bohužel nemám možnost komentovat, osobně nepoužívám.
  • Regulace hlasitosti naprosto v pořádku. Kolísání hlasitosti jsem sice zaznamenal, nicméně pouze na mém 5.1 repru, o kterém už delší dobu vím, že odchází a tímto kolísáním se projevuje. Tudíž se nejedná o chybu karty (na sluchátkách vše OK).
  • Žádnou "feature", za kterou by se skrývala regulace výstupní impedance jsem nikde nenaleznul. Alespoň žádnou SW regulaci - jestli je možná nějaká regulace výstupní impedance pomocí výměny operačních zesilovačů na kartě jsem upřímně řečeno nezkoumal - nemám důvod k hrátkám s op. ampy.
  • GUI je naprosto stabilní. Malé, paměť málo žeroucí, spustitelné i pokud v z.k. nic zapojeno není.
  • Přístupnost čeho / k čemu? Tuto část jsem upřímně nepochopil.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davkol 23. 10. 2014 21:50

Přístupnost

Vypadá to nějak takhle (náhodný obrázek z internetů):
Obrázek
davkol
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 24. 10. 2014 05:13

"Accessibility is the degree to which a product, device, service, or environment is available to as many people as possible." - stále netuším v čem je problém? Pokud poukazuješ na "nepřístupnost" - vzhledem k ceně - pak ano, cena je celkem vysoká (byť osobně jsem kupoval z druhé ruky za polovinu běžné prodejní ceny). Pokud jsem pointu nepochopil, tak budeš muset svou myšlenku trochu více rozvést.

Jap, teď na to koukám - obrázek je odpovídající - upřímně jsem ani netušil, že něco takového v XAC je (byť jsem se sám pozastavoval nad tím, jak karta nastavuje impedance). Bohužel nemám hardware (sluchátka) s dostatečnou imedancí, abych tuto feature vyzkoušel.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jimmbo205 24. 10. 2014 05:57

Já mám Senn HD215, který se do týhle cenový vejdou a na obyč zvukovce (Xonar DX) hrajou velmi dobře a myslím si, že lepší by už pro mě byly možná zbytečný... Brejle taky nosim a vubec s tím nemám problém... A mikrofon mám řešenej klasickej stolní, kterej mám už několik let, už tehdy stál pár šupů (<150 Kč) a funguje velice dobře (skype, "teamspeak" atd.. na nic jinýho to stejně nemám..)
jimmbo205
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků