Výběr zvukové karty k 2.1 repro

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod devy_ 30. 3. 2015 09:47

Ahoj,

chci si koupit Logitech Z-623, jelikož mi staré repro pomalu odchází. S novým PC, kde mám desku:

https://www.alfa.cz/index.php?eid=10614 ... chSubmit=1

ale nevím, jakou kartu zvolit. Procházel jsem různé recenze a některé testy a přišlo mi, že vše spíš směřuje k hodnocení prostorového zvuku (pro 5.1 sestavy). Někde se i uvádělo, že ty nejlevnější zvukové karty nemusí vůbec překonávat kvalitu té, která je na základní desce (až na výjimky). Lze v tomto případě doporučit nákup zvukové karty? Rozpočet jsem viděl tak strop do 1500,- s tím, že levněji samozřejmě lépe.

Nemám totiž představu, zda tato investice výrazně posune kvalitu poslechu. Třeba 5000 do zvukové karty momentálně v plánu dávat vážně nechci.
devy_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 30. 3. 2015 09:51

To herní PC už máš?!

Ty bedýnky si nazaslouží lepčí zvukovku.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 30. 3. 2015 11:00

Nepoznal bys rozdíl => zbytečná investice.
Pokud chceš podstatně zvýšit kvalitu hudebního poslechu, připrav si řádově vyšší rozpočet především na repro.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 5h1nj1 30. 3. 2015 11:12

Jak uz bylo receno, resit zvukovku u takovychto reproduktoru je zcela zbytecne.
5h1nj1
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 30. 3. 2015 11:14

Tyhle už něco zahrají, tady bych zvukovku už řešil... Než šmejdský bedny tak radši pořádny hluchadla.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matysek 30. 3. 2015 11:40

Nezahraji, z 2.1 setu dobre hraji Bose Companion 5, ale taky nezahrajou zdaleka vsechno. Logitech jsou predrazeny nenarocny mainstream pro dokresleni efektu, ale uz ne pro poslech.

edit: http://www.svethardware.cz/recenze-bose ... -usi/29820 ... je to sice cesky, ale celkem slusne.
Naposledy upravil Matysek dne 30. 3. 2015 11:49, celkově upraveno 1
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 30. 3. 2015 11:48

Hyperlink...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matysek 30. 3. 2015 12:03

B&W MM1 mas do USB, jsou dost male, ale na dokresleni do kancelare temer dokonale (kontra oktavy a subkontra stejne nezahraje nic a to musis mit naposlouchane do nejmensich deatilu, ovsem to si nebudes kupovat mainstream), protoze dokresluji na hodne vysoke urovni. Vivaldi, Beethoven, Puccini, Bach ... i Nirvanu pri praci davaji skvele, skoda a to je moje hlavni vytka k provedeni, maji dnesne kratky kabel a pod 27" ho nedas, musis vymenit a to se neda bez hube techniky.

Nejsou 2.1 a to se pro multimedia a bum trisk prask ... nehodi.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 30. 3. 2015 12:07

http://reprosoustavy-reproduktory.heure ... g2_1-1250/


Nejprodávanější a nejlépe hodnocené repro u nás, pak za genius, genius, logitech, hama, genius....
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod devy_ 30. 3. 2015 13:35

Popravdě zase takový audiofil nejsem. Repro za 15 000 možná v nějaké daleké budoucnosti :).

Co s týče těch logitech, já měl za to, že to hraje dobře , když si to každý chválí (a je tam i ta THX certifikace - http://www.tvfreak.cz/certifikace-thx-c ... ntuji/4082).

Ty Genius SW-G2.1 1250 jsem měl možnost zkusit a velký dojem na mě neudělaly popravdě.

Takže k té zvuk. kartě pro ten logitech -nemá smysl ji kupovat?
K těm logitech jsem přistupoval tak, že to je za ty prachy to nejlepší na trhu v podobě 2.1 podání.
Genius SW-G2.1 1250 nevím jak je poráží, ale už jen z principu bez THX certifikace a ošizenou kvalitou zpracování (což se logicky musí projevit na ceně) dle mého logitechy nedoženou.

V podstatě mě zajímají jen 2 věci
1) logitech - za ty prachy je tu něco lepšího?
2) má smysl k logitech kupovat nějakou zvuk. kartu?

Ještě teda poprosím trochu s rezervou ty ceny. Chápu, že repro za 15 000 hraje asi fakt dobře, ale kolik lidí si ho koupí včetně mě? Trochu při zemi ty ceny :) Díky.

//edit: python - jj, koupil. Nezbylo mi nic jiného než se spolehnout sám na sebe, na mé dotazy jsou zde místní módi zřejmě alergičtí :roll:
devy_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 30. 3. 2015 13:38

Tady se nikdo ale nebaví o audiofilii.

Dobře = za tři (3) někomu to může stačit.

Ty jsi moc rozumu nepobral že?

Python.p píše:To herní PC už máš?!

Ty bedýnky si nazaslouží lepčí zvukovku.


/// ukaž nám fotky, díky :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 5h1nj1 30. 3. 2015 14:13

Cemu jsi nerozumel na tom, co bylo nekolikrat receno, cili ze k tem bednam nema lepsi zvukovka smysl?
5h1nj1
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 30. 3. 2015 14:15

Už vidím že tam mám překlep, to mohlo uživatele zmást.

Nemá to cenu, nezaslouží si lepší zvukovku.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod devy_ 30. 3. 2015 15:00

A k té druhé otázce, zda je repro v téhle cenové kategorii nejlepší nebo ne je to jak? Mám si založit vlákno zvlášť?

//jaké fotky?

//nevedel jsem, že se kvalita produktu začala porovnávat dle hodnocení na heurece.
devy_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 30. 3. 2015 15:02

1. AV Mania

2. fotky tvé PC sestavy přece

3. neporovnává, nadsázka.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků