Orange Pi One - náhrada za Raspberry Pi 2

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod vladimir 12. 3. 2016 23:15

Nerozumím - proč by neměl (obecně) fungovat Kodi třeba na Debianu? Odhaduju, že je spíše problém v jádře Debianu, které není odladěno pro H3, protože pokud vím, na jiném hardwaru Kodi na Debianu funguje. Totéž Raspbian.

Android:
Stáhl jsem ho z oficiální stránky pro Orangepi http://www.orangepi.org/downloadresources/ .
- v čínštině, to jsem s pomocí internetu metodou první menu zhora přepnul :)
- neuvěřitelně pomalý (každé menu, než se otevře, odhadem 5 vteřin)
- nefunguje integrovaná LAN karta, externí Realtek LAN ani wifi Realtek připojené přes USB
- a tedy nejde spustit ani předinstalované Kodi (Cannot download obb.).
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FreeMan3109 12. 3. 2016 23:33

vladimir: Pokud jsi to jestě neviděl, tak zkus kouknout tady a tady.
FreeMan3109
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 13. 3. 2016 09:03

Dík, ty stránky znám, ale že přidali před čtyřmi dny odkaz na nový build OpenELEC-H3.arm-7.0-devel-20160309212418-r22307-g661c2cf.img, jsem ještě nezaznamenal.
Hned jsem ho nahodil, ale:
- stále jsou problémy s rychlostí USB, data se na disk připojený přes USB kopírují rychlostí pod 10 Mbit/s (film 700 Mbyte 15 minut, na SD kartu je rychlost kopírování přes síť O.K.)
- stále nefunguje HDMI link (CEC)
- video při přehrávání z karty chvílemi poskočí (cukne)
- konektor USB OTG stále nefunguje (když nad tím teď přemýšlím, můžu mít špatný kabel, možná můj kabel není typu OTG, ale jenom obyčejný mikro USB bez propojky pinů 4 a 5 )

Z mého pohledu stále nepoužitelné.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BluPix 13. 3. 2016 10:29

Používám build openelec z http://www.orangepi.org/orangepibbsen/f ... a=page%3D1 a funguje to skvěle, tedy jako přehrávač videa. Co jsem to doho pustil, to hraje bez jediného cuknutí. HDMI-CEC snad nefunguje u žádného Allwinneru, ovládám to pomocí yatse z telefonu a hodinek.

Jen jsem musel upravit fex aby to podporovalo 1080p, ale kdo si kupuje Orange Pi měl by to zvládat.
BluPix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 13. 3. 2016 12:18

CEC - hardware to má podporovat. Ještě to červeně zdůraznili:
cec.PNG
cec.PNG (3.46 ) Zobrazeno 8680 krát
Tedy zatím nejspíš chybí podpora softwaru a naděje pro budoucnost zůstává.

BluPix: díky za tip - tohle je každopádně zatím nejfunkčnější verze Openelec pro Orange Pi One z těch, co jsem zkoušel. (OpenELEC-H3.arm-7.0-devel-20160212221753-r22105-gfdd3f0f.img)

- obraz se netrhá
- nejsou problémy s rychlostí USB disku (kopírování souborů na HDD přes integrovanou 100Mbit/s kartu ca 85 Mbit/s, přes externí USB gigabitový Realtek 160Mbit/s).
- USB-OTG funguje
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tetref 20. 3. 2016 15:41

Zatím nejaktuálnější software pro Orange Pi One je Armbian 5.05. Nainstalovaný video přehrávač mi přehrál HD bez trhání, lan i všechny 4 usb fungují. Kodi jsem nezkoušel.
tetref
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 20. 3. 2016 15:54

Na modelu One jsou jenom dva USB porty. Tedy asi píšeš o jiném modelu.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lama 123 20. 3. 2016 16:05

Zdravím
Konečně mi asi po měsíci také dorazilo Orange PI One, ale mám takový malý problém :D vlastní blbostí jsem si nekoupil rovnou i napájecí adapter takže ho musím koupit zvlášť a tád bych ho koupil v CZ obchodě. Ale pořád nevím jaký má Orange Pi konektor, vím že adaptér musí mít 5V 2A, ale nikde jsem nenašel žádné info o průměru konektoru. Takže už se mi povedlo koupit jeden špatný adaptér. Nevíte někdo prosím náhodou rozměry toho konektoru případně klidně i odkaz na eshop kde se dá koupit vhodný adapter, prosím teda o český shop nechci na adaptér čekat další měsíc.
Díky
NTB: ThinkPad X201
PC: Cooler Master Stacker nVidia edition, Intel Xeon E5506 @3.6, 12Gb ram, Geforce 660+24"FHD+ G400s + G15
TEL: SG S6 + Razr V3i
Vozítko: Rapid Spaceback 1.2 Tsi
lama 123
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 3. 2016 16:12

Nikde? Fakt nikde? Nebo seš jen takhle po nedělním obědě a pár pivsonech línej?

Co by tam asi mohlo by být? ATX24? C13? No já bych to tipnul na MicroUSB ale to bys přece měl poznat když to máš doma ne?
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lama 123 20. 3. 2016 16:21

Ne opravdu jsem to nenašel. Ačkoli to micro USB má neslouží k napájení o tom píšou skoro všude. A ano ani na té desce není napsáno jaký je rozměr toho kolíku kterým se to napájí. Možná sem debil, ale prostě jsem to nenašel. Možná by jsi se příště mohl podívat o co jde a pak dělat z někoho blba a nebýt rádoby vtipný s poznámkou ohledně USB.
NTB: ThinkPad X201
PC: Cooler Master Stacker nVidia edition, Intel Xeon E5506 @3.6, 12Gb ram, Geforce 660+24"FHD+ G400s + G15
TEL: SG S6 + Razr V3i
Vozítko: Rapid Spaceback 1.2 Tsi
lama 123
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 20. 3. 2016 17:57

Napájecí konektor má vnější průměr 4 milimetry, vnitřní kolík 1.7mm. Kladný pól je na středním kolíku.

Například zde: http://www.gme.cz/napajeci-souosy-konek ... g-p806-123

(Pokud máš konektor na GPIO, můžeš Orange Pi nouzově napájet přes GPIO, plus na pin4, kostra na pin 6. Dá se použít třeba starý ATA kabel. NEPŘEPÓLOVAT.)
Přílohy
gpio.JPG
gpio.JPG (57.19 ) Zobrazeno 8490 krát
Naposledy upravil vladimir dne 20. 3. 2016 18:16, celkově upraveno 2
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lama 123 20. 3. 2016 18:12

a díky za info přesně tohle jsem potřeboval.
NTB: ThinkPad X201
PC: Cooler Master Stacker nVidia edition, Intel Xeon E5506 @3.6, 12Gb ram, Geforce 660+24"FHD+ G400s + G15
TEL: SG S6 + Razr V3i
Vozítko: Rapid Spaceback 1.2 Tsi
lama 123
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 24. 3. 2016 10:21

Na stránce http://www.orangepi.org/orangepibbsen/f ... d&tid=1075 se objevil odkaz na nový build z 22.3. OpenELEC-H3.OPiOne.arm-6.95.1.img , ale škoda mluvit:
- boční USB (OTG) stále nefunguje
- hlavní USB má stále problémy s rychlostí
- CEC nefunguje

Jediné, co se zlepšilo, je plynulost přehrávání.

Tedy sestavení, které doporučil BluPix v příspěvku z 13.3., je stále lepší.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RossiD 24. 3. 2016 17:55

Hmm, tak jsem to vzdal - zakoupil jsem RPi3 a vnukovi do pokoje přenechal RPi2 - doma tedy přistála čtvrtá malina ač jsem si původně myslel, že to pořeším jinak :) Na druhou stranu je to bez starostí ...
-= Jestli neumíš udělat chybu, neumíš nic =-
RossiD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 24. 3. 2016 20:12

a to je ten duvod uspechu.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků