Herní klávesnice

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod salam01 24. 5. 2016 14:28

Tip na nějakou solidní herní klávesnici? Koupil jsem GIGABYTE Force K7, ale hned po vybalení nefungoval mezerník, tak jsem ji musel vrátit. Klidně i dražší než byla tahle, ale zase ne za osmičku.
Kdo se bojí, sere v síni.
salam01
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Roumenek 24. 5. 2016 14:47

jedine mechanicke spinace - ducky, filco, wasd, leopold jsou jasna volba, sice to vetsinou chce objednat z amazonu diky spatne cz distribuci, ale kdyz klavesnici na cely zivot, tak uz poradnou

doporucuju si nejdriv osahat takovy miniboard s ruznymi typy cherry mechanickych switchu, prece jen to je dost osobni preference a ne kazdemu vyhovuje klepani modrych a podobne
Roumenek
Junior

Odeslat příspěvekod salam01 25. 5. 2016 16:12

Shortlist mám na:
  • A4Tech Bloody 740A
  • Fnatic Gear Rush Red
  • Roccat Isku nebo Ryos
  • Ducky Channel 5 (ale je k dispozici jen s MX Brown)
  • Cherry MX Board 6.0

Je něco z toho blbost, něco vyčnívá?
Kdo se bojí, sere v síni.
salam01
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Roumenek 25. 5. 2016 16:41

a4 tech klavesnici neverim, infracervene spinace jsem jeste osobne nevidel, ale nemam tam moc duveru :D Roccat Isku je bez mechanickych spinacu, nebrat

Ryos trochu moc drahy za to jak je ta klavesnice udelana

Ducky a Fnatic varianty jsou velmi dobrou volbou, Ducky proste drzi spickovou zalezitost a kluci z Func, delajici pro Fnatic jejich gear sice sli s cenovkou tim brandingem trochu nahoru, ale porad maji spickove produkty

Cherry board jsem v ruce taky jeste nemel (mozna protoze stoji tak moc) ale tam bych za provedeni dal ruku do ohne i poslepu
Roumenek
Junior

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 25. 5. 2016 17:22

Já si málem toho Cherry Boarda 6.0 koupil, ale nakonec mě odradilo to že svítí jen a pouze červeně a také to že ty spínače jsou vlastně stejné jako v levnějších klávesnicích. A nejde prý nijak programovat, ale zato je konstrukce z hliníku. Otázka je jestli má investice do něj cenu, když je to to samý co nabízí i jiní výrobci (nemá nějaké prémiové lepší spínače, prostě to co prodává cherry i ostatním).

Z neznámých důvodů se v ČR neprodává Cherry Board 3.0 s područkou.
V recenzích je hodnocený výborně, ale prostě to chce područku.

Ten Fnatic by mě docela zajímal. Co sem v diskuzích viděl tak má podsvícení a područku. Ale je to nějaká nová značka a leckde psali že by měla být o fous levnější.... Ale i tak mi těch 2700 ještě příjde cajk.
PoliceCollector
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Roumenek 25. 5. 2016 17:30

ta Fnatic klavesnice neni nic jineho nez prebrandovana Func 460, coz byl vyborny produkt o 40e levnejsi nez ted pod znackou herni organizace, ktera spolecnost koupila
Roumenek
Junior

Odeslat příspěvekod salam01 25. 5. 2016 18:00

PoliceCollector píše:Já si málem toho Cherry Boarda 6.0 koupil,

Stejně jako kamión nebo Lugera, já vím.
Kdo se bojí, sere v síni.
salam01
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod motley 25. 5. 2016 18:06

Já používám MS Natural a s tou jsem tak nějak nejvíc spokojenej (ale nejsem ádnej hardcore hráč). Taky jsem chtěl mechanickou "herní" klávesnici, tak jsem objednal Roccat Ryos ale po týdnu jsem vracel, ne že bych měl problém s rozložením oproti MS, ale ty spínače mi nesedly... Může to být i o zvyku, uznávám. Příjde mi, že se kolem těch mechanickejch klávesnic dělá poslední dobou zbytečnej rozruch...
motley
Junior

Odeslat příspěvekod Roumenek 25. 5. 2016 18:33

nemyslim si, ze ten zmineny "rozruch" je neopodstatneny, vzhledem k mnozstvi casu, ktere bezny clovek stravi bouchanim u pocitace je potom lehci uhoz a vetsi komfort rozhodne opodstatnenou investici
Roumenek
Junior

Odeslat příspěvekod salam01 25. 5. 2016 18:34

Tvl, konfigurace samotného PC byla to nejjednodušší (tohle od KineCZka), nad monitorem jsem strávil nelehké chvilky, a vypadá to, že klávesnice bude nejtěžší oříšek :-)
A ani to není pro mě, ale pro kluka "jen na hraní" :roll:
Kdo se bojí, sere v síni.
salam01
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod motley 25. 5. 2016 19:02

Decku bych "na hrani" koupil nejakou tu membranovou herni a4tech kolem 700 a nazdar...
motley
Junior

Odeslat příspěvekod salam01 25. 5. 2016 19:10

Ono děcko sere prosraný stisk nebo něco podobného stejně jako dospělého - a není důvod v něm zbytečně zvyšovat frustraci, když se něco kvůli technice nedaří. Ale chápu ten názor a taky nad tím tak trochu uvažuju.
Kdo se bojí, sere v síni.
salam01
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod motley 26. 5. 2016 08:06

Je fakt, že pokud dostal komp za 45, tak jestli bude klávesnice za pár stovek nebo pár tisíc asi nehraje roli, ale nemyslím si, že dítě mechanickou klávesnici nějak ocení. Když už nám tak jde o blaho našich dětí, tak bych spíš porozmýšlel nad tou MS Natural u které ten přínos opravdu vidím v oblasti nějaké ergonomie - počítač používám denně už přes dvacet let a na téhle klávesnici se píše fakt pohodlně, pro mně osobně je to rozložení důležitější než typ spínačů.

Navíc, pokud mu vadí hluk, soudě podle bedny nacpaný Noctuama :-) Tak je dobrý mít na paměti, že mechanický klávesnice jsou obecně docela hlučný (zkoušel jsem i jiný než Ryos).
motley
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 26. 5. 2016 08:20

Pokud by ses nakonec rozhodl pro něco levnějšího, mrkni na A4Tech Bloody B120.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod salam01 26. 5. 2016 11:19

motley píše:Je fakt, že pokud dostal komp za 45

Ono to nebylo 45 - je legrace, jak se ze zdejší sestavy "ULN za 40" stane sestava za konečných 63 :roll:
Stačí přidat nijak drahý monitor, Win, klávesnici+myš, nějaká bižuterie, sestavení, a je to :-)
Kdo se bojí, sere v síni.
salam01
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků