Kvalitní USB micro kabel

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Firestone 7. 12. 2016 22:25

Zdravím, neměl by někdo nějakou pozitivní zkušenost s konkrétní značkou kabelu typu micro USB? Např. aby měl kvalitně zakončený micro konec, nevypadával ze zdířky např. telefonu atp. Mám s tím v poslední době celkem negativní zkušenosti.
Díky za případnou radu.
Firestone
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 12. 2016 22:39

Logitech daval hodne kvalitni kabel k MK520 kitu, pouzivam u vsech nabijecek k mobilum co doma mam. Ale jestli jej prodavali separatne, to se priznam, ze jsem nikdy nezkoumal.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 7. 12. 2016 22:56

Nejlepší kabel co mám doma je od Nokie N8, potom BlackBerry a pak je to všechno stejnej odpad :)
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nargon 8. 12. 2016 00:19

Stejnak jsou všechny kabely z číny, tam je to o náhodě, buď se trefíš na dobrý kus a nebo na méně dobrý kus.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod M.BoBo 8. 12. 2016 08:33

Osobně téměř všude kde chci micro USB používám kabel, který jsem kdysi dostal k Blackberry Z10. Je tlustý, vydrží, a z konektoru nevypadává. Vše ostatní (od LG, od Samsungu) byly jen nic moc káble, které šli hned do kopru. Jinak starý Nokiácký taky snad ještě v šuplíku někde mám, i když bohužel jen ten cca 15cm dlouhý.
iPhone 13 Pro/Apple Watch 7/iMac M1>iPhone 12 Pro>iPhone XS>iPhone 7>Samsung Galaxy S7 Edge>iPhone 6s>iPhone 6>iPhone 5s>LG G2>Samsung Galaxy S4>Blackberry Z10>Samsung Galaxy NOTE2>Nokia Lumia 920>Asus Padfone>...
M.BoBo
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 8. 12. 2016 11:12

Je to o ceně a délce. Při délce do 1m jsou solidní kabely od cca 100Kč, při délce například 3m bude podobně kvalitní kabel stát kolem 250Kč.

Jinak pokud jsi nepoužíval odpadní kabely za 30Kč, pak problém s držením konektoru je ve tvém telefonu, ne v kabelech. Solidní MicroUSB konektor s fungujícími zobáčky stojí kolem 15Kč. Logicky tedy nebude v kabelu za pade, ale v kabelu za stovku už ano.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Firestone 8. 12. 2016 11:34

Právě jsem zjistil to, že v telefonu problém nebude, protože jde pozorovat na jednom telefonu, jak je ta kvalita kabelů rozdílná.
Firestone
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 8. 12. 2016 11:56

To je jak mluvit do dubu.

Kabel poskytuje 4 prvků
1) Průřez Vcc a GND drátů (ty ovlivňují schopnost přenášet velké napájecí proudy, většina QC čipů si proměřuje jejich kvalitu skrze impedanční charakteristiky)
2) Průřez Tx a Rx drátů (ty ovlivňují přenosové rychlosti, zde záleží i na vzájemné poloze v kabelu)
3) Stínění a feriotvé filtry (ty ovlivňují primárně přenosové rychlosti, ale také slouží při vysokých nabíjecích proudech, kdy se využívá vysokofrekvenční pulsní nabíjení)
4) Konektor a jeho materiály plus provedení (pozlacené konektory poskytují nejmenší přechodové odpory a to i v čase, provedení zámků zase schopnost v konektoru držet)

Z výše uvedeného plyne, že čím dražší, tím bude kabel lepší.

Jen poznámka k těm zámkům. Jsou prakticky 3 možnosti, bez / péra na jedné straně / pružinky se zobáčky skrze konektor. každý má své výhody a nevýhody. První sice snadno vyklouzne, ale prakticky nepoškozuje konektor, poslední naopak drží jak židovská víra a pokud budeš často do telefonu připojovat, tak si konektor v něm vylámeš (například je prakticky nemožné jej vytáhnout jednou rukou, které je přitom k vyjímaní konektoru nejšetrnější)
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Firestone 8. 12. 2016 12:13

Díky za vysvětlení. Hlavně Tvůj postřeh s pružinkami se zobáčky na obou stranách -- tenhle typ se mně teď nejvíc osvědčil, ale je otázkou, jak jsi uvedl, jak to moc ničí konektor v přístroji.
Firestone
Junior

Odeslat příspěvekod K8 8. 12. 2016 12:16

K8
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cernakus 8. 12. 2016 12:41

K8:

Ano jsou to přesně ty šity, kterým je se vhodné vyhnout. AWG24 na nabíjení? No pokud ti stačí 500mA, pak ano. AWG28 na data při délce 1,5m? Pokud ti stačí polovina až třetina teoretické rychlosti a negarantovaná konektivita s mnohými front panely a levnějšími notebooky, pak budiž.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Firestone 8. 12. 2016 12:45

K8 píše:Já mám pozitivní zkušenosti s těmito kabely :
http://www.krup.cz/?cls=stoitem&stiid=5577
http://www.krup.cz/?cls=stoitem&stiid=5578

Bohužel přesně tyhle jsem měl taky a stály za prd. Alespoň z mého úhlu pohledu a používání, kdy to vůbec nesedělo v zařízení.
Firestone
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 8. 12. 2016 13:14

cernakus píše:AWG24 na nabíjení? No pokud ti stačí 500mA, pak ano.

Nesmysl. Bez problémů zvládne více. Mám prakticky změřeny 2A.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cernakus 8. 12. 2016 15:34

Ano, zvládne, když na to napojíš tupě zdroj a zátěž. Impedanční charakteristika však způsobí (cca třikrát horší proti AWG20), že většina QC čipů v mobilech vyhodnotí tyto charakteristiky jako špatné a zredukuje nabíjení na standardizovaných 0,5A. To mám taky prakticky ověřeno asi na desítce androidních telefonů.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod r34ktor 8. 12. 2016 16:29

micro USB s AWG20 jsou poměrně raritní. Na kvalitním kabelu s AWG24 nabíjí rychle vše, co na něj zapojím (tablety, mobily).
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků