Propojení herního PC s monitorem a TV

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod JosephD 26. 1. 2017 18:27

Zdravím,

rád bych natrvalo propojil herní PC s monitorem současně s televizí. Měl bych pár bodů k zodpovězení:

1) Jak televize, tak i monitor mají pouze HDMI (a VGA), grafická karta GTX 970 disponuje 1x HDMI, 2x DVI a 1x DP. Monitor mám připojený přes HDMI, TV delším kabelem také, ale musím to vzadu ručně přehazovat, což je samozřejmě opruz. Předpokládám, že nejschůdnějším řešením bude koupit přechodku DP->HDMI. Nebo?

2) Pokud si budu chtít zahrát hru na PC a zároveň ji promítat i na TV, nebude to znamenat propad FPS nebo ztrátu výkonu, že? Předpokládám, že grafická karta nebude renderovat výslednou scénu dvakrát :)

3) Aby mi na TV fungoval zvuk, musím zezadu ručně odpojit reprobedny. Při hraní také dost často používám sluchátka. Jak to tedy udělat tak, aby hrál zvuk v repru (příp. sluchátkách) a také na TV bez toho, aniž bych na cokoliv fyzicky šahal? Jde to nastavit v nastavení zvuku?

Díky za odpovědi.
JosephD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 26. 1. 2017 18:40

1) ano
2) pokud je oboje FHD a dáš duplikovat, neměl by být problém
3) nastavit?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 26. 1. 2017 19:03

DVI na HDMI do monitoru, hdmi do televize, vyjde to levněji. Zvuková zařízení lze přepínat sw cestou, sluchátka by se měla po připojení přepnout automaticky. Duplikování obrazu žádný dopad na výkon nemá.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JosephD 20. 2. 2017 15:27

Díky za pomoc, použil jsem DVI-HDMI kabel. Se zvukem to bylo trochu složitější - chtěl jsem, aby hrál jak na PC, tak i TV současně. Nakonec jsem to pomocí následujícího odkazu vykoumal:

https://answers.microsoft.com/en-us/win ... f594a9ae49

Takže díky za radu! ;)
JosephD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 5. 1. 2018 00:57

Řeším, jestli koupit 4K televizi nebo FullHD. Raději bych 4K, ale nakrmím jí z GTX660? Co jsem tak vykoumal, tak jediný způsob, jak z GTX660 dostat 4k@60FPS je přes Displayport. Ten zase nemají televize. Takže by to měla řešit přechodka Displayport - HDMI. Jelikož je aktivní, mám strach z lagu. Má s tím někdo zkušenost? Televizi bych vybral podle testů s co nejmenším lagem: https://displaylag.com/best-low-input-l ... by-gamers/

Řešením je samozřejmě výměna počítače za nějaký s grafikou s HDMI 2.0. To mi přijde ale škoda, PC funguje a na Steamu mám desítky her, na které tenhle PC stačí a já nový kupovat nebudu, dokud tohle neodehraju.

Apropos existuje TV, do který by šlo pustit víc než 60 Hz? Teď jsem zvyklý na 75 Hz a upřímně, rozdíl je znát.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 6. 1. 2018 10:18

Vymena grafiky je JEDINA SMYSLUPLNA moznost. Ty prechodky jsou peklo a nakonec z toho vic jak fullHD nevyleze a pokud jo, tak jen 4k ve 30Hz a pokud v 60, tak si behem LAGu stihnes dojit pro kafe, nez se pohne kurzor.

960 umi uz nativnich 60Hz, bazarova za par stokorun vyjde levneji, nez kvalitni prechodka. Vykonove si take pomuzes (ne o moc, ale pomuzes).
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 8. 1. 2018 09:46

Ok, takže na přechodky kašlu :-)

Výkonově ne o moc, protože mě brzdí Phenom, nebo protože tam prostě není velký rozdíl? Jinak tedy nevím, za pár stokorun ji nikde nevidím, nejlevnější 2500. Ale když už koketuju se 4K, tak by to asi chtělo vzít tu 4GB variantu, ne? https://pc.bazos.cz/inzerat/83850006/Gi ... ZARUKA.php

Když střelím GTX560 a GTX660, tak by to nemuselo být s velkým doplatkem...

Jinak jak jsou na tom projektory s input lagem? Dá se na tom hrát? Těch 120 Hz v kombinaci s obří úhlopříčkou mě dost láká... https://elektro.bazos.cz/inzerat/840922 ... ull-HD.php
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 8. 1. 2018 12:53

Nikdy to není jak na dobrém monitoru, ostrost na plátně nezastavíš? S kartou by si mohl být i na nule.
polda
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků