Switch, nebo jiné řešení?

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Behemot2077 14. 2. 2017 22:32

Nějakej (aspoň částečně) certifikační tester?
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 15. 2. 2017 07:47

Ne, na tan zatim nemam. Je to obyc pipak, rest zil paru, ma tam i mereni delky, ale to stejne jede jak se mu chce.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Behemot2077 15. 2. 2017 10:08

Tak co na tom stojí x tisíc? Metry co ověří řekněme polovinu požadavků pro kompletní certifikaci se už dají kolem desítky sehnat. Ne v Evropě, samozřejmě…
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 15. 2. 2017 18:35

OK, díky. Nechápu jednu věc. I když je to zařízení do 1000,- Kč a test je orientační, že nefunguje korektně při nezapojeném portu. Včera jsem navíc zkusil další tři kabely... dva zcela nové, nikdy nepoužité - kupované, jako hotové... a jeden svůj, nově udělaný. Test vždy s chybou.
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 15. 2. 2017 20:30

Tak mám poměrně zásadní nepříjemnost. Zřejmě napájecí zdroj switche (možná v kombinaci s ním) vydává vysoký písklavý tón/zvuk. Vždy, když je připojeno další zařízení. Stav se mění s různým počtem zapojených kabelů. Jestliže nechám jen zapojen přívodní LAN kabel od routeru, vše je lepší, jakmile ale přidám LAN kabel vedoucí k TV, přičemž TV je aktivní, switch piští... atd.

Vzhledem k tomu, že switch je umístěn v místnosti a nemůžu ho někde „utopit“, jedná se o velkou nepříjemnost.

Mám dotaz...

domníváte se, že by jiný switch s jiným zdrojem od stejného výrobce, stejného typu, mohl na tom být lépe? Nebo se zřejmě jedná o vlastnost/vadu celé řady? Hledal jsem info na netu, tam se píše o pískajícím zdroji u některých TP-Link zařízení (hlavně routerů), přičemž u nich TP-Link zajistil výměnu... ne vždy však nastalo kýžené ticho.

Pokud bych nedosáhl na výměnu zdroje a nenastal klid, musel bych komplet zařízení vrátit.
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike.M 15. 2. 2017 21:03

Nas napajeni 12V kolik A? Nemuzes napr prohodit s routerem nachvilu? Na vyzkouseni? Mam od tplinku snad od routeru, switchu ap atd a nikdy jnem nemel piskajici zdroj. Jednou dlink switch s poe kde zdroj nestihal napajet 7 ip telefonu. Vymena switche pomohla. Ale daval jsem mngmnt linksys za 8tis. 24 port s poe
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 15. 2. 2017 21:24

Na zdroji je napsáno - Output: 9V, 0,6A. Mám zdroj k routeru TP-Link WDR4300, ale ten má zcela jiné parametry... 12V. Nechci moc experimentovat a něco oddělat. Buď to vrátím, nebo zkusím domluvit výměnu zdroje - pokus k vylepšení stavu.

Když vrátím, nevím, zda vzít TP-Link znovu. Zvažoval bych Linksys, nebo Cisco... zase vyšší cena, resp. horší dostupnost.

//píská, byť tam je fakt jen přívod a jeden aktivní kabel. Druhý neaktivní a pět portů volných.

//anebo vzít TP-Link, ale s POE (PE na konci označení)... tam by mohl být lepší/silnější/jiný zdroj, ne?
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 16. 2. 2017 02:46

Takové zdroje měly staré routery od TP-LINKU a tam nic nepískalo....

Jinak jasně že s PoE by měl být silnější zdroj musí utáhnout externí zařízení....měl by tam být kolem 60W ten tvůj má něco míň jak 6W

Jinak je mi to líto.....

Jenom tak pro srandu koukni jaká je to revize toho switchu jsou dvě v1 a v2 zda ti neprodaly nějaký šunt co někdo vrátil......nebo starý model v1....

Ten s PoE by měl mít zdroj 48V 1,25A
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 16. 2. 2017 07:34

Není nutné, aby Ti to bylo líto. Prostě se stane. Přemýšlím, že u POE zase může být zvýšená spotřeba, ale zřejmě se tam dá poštelovat v nastavení.

Revizi jsem kontroloval hned, stejně jako aktuálnost firmwaru...je to V2. Krabice byla i v přebalu, přesně jak to balí/balil TP-Link. Nic nenaznačovalo, že by se jednalo o vrácený kus, ale vyloučit to zcela, samozřejmě, nejde.

Ten pískot je děsivý. Po chvilce už ani nevíš, jestli píská zdroj, nebo switch.

Viděl jsem Linksys za 1300,-. Bohužel v obchodech, kde nakupuji, není dostupný. Navíc horší poměr cena/výbava...alespoň tak to vypadá.
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 16. 2. 2017 10:48

Prostě to vyreklamuj.... nebo vem ten s PoE ale pokud to nepotřebuješ ????

A pokud to bude pískat znovu tak to vrať.....

Jinak u PoE není žádná spotřeba navíc (mám dojem že je tam rozdíl v spotřebě 1W) prostě pokud neodebíráš proud přes PoE tak to žere +- stejně, ale zdroj musí být dimenzován na PoE.

Samozřejmě dá se pořídit i jiný zdroj, ale proč do toho cpát další peníze.......
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mike.M 16. 2. 2017 10:55

Me udivuje ze ten switch ma 9V napajeni a ne 12V. ja prave co mam pasiv PoE ma 5, 12, 24V 9V tam nikde neni.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 16. 2. 2017 11:35

TP-LINK používal na starších routerech 9V zdroje, podle mě to bude stejný zdroj určený na domácí použití.

Teď jde o to zda v tom routeru je nějaký měnič a nepoužívá se někde přímo těch 9V možná by šel použít 12V zdroj, ale to bez rozebrání a skouknutí nezjistí.....(je to v záruce tak se **** a reklamovat)

Až pozdější routery mají 12V.

Ten s PoE by měl mít 48V zdroj.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod r34ktor 16. 2. 2017 11:44

MgX píše:Tak mám poměrně zásadní nepříjemnost. Zřejmě napájecí zdroj switche (možná v kombinaci s ním) vydává vysoký písklavý tón/zvuk.

domníváte se, že by jiný switch s jiným zdrojem od stejného výrobce, stejného typu, mohl na tom být lépe? Nebo se zřejmě jedná o vlastnost/vadu celé řady? Hledal jsem info na netu, tam se píše o pískajícím zdroji u některých TP-Link zařízení (hlavně routerů), přičemž u nich TP-Link zajistil výměnu... ne vždy však nastalo kýžené ticho.

Smůla na kus. Vrátit.

Doma používám nejobyčejnější TL-SG1005G, který je naprosto neslyšný.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 16. 2. 2017 18:25

Dle mých informací to nemusí být zcela jednoznačně ojedinělá kusová záležitost, takže bych mohl měnit balení za balení. Na to nemám čas a nervy. Zkusím jiné řešení - uvidím. Napíšu.



soban píše:TP-LINK používal na starších routerech 9V zdroje, podle mě to bude stejný zdroj určený na domácí použití.

Teď jde o to zda v tom routeru je nějaký měnič a nepoužívá se někde přímo těch 9V možná by šel použít 12V zdroj, ale to bez rozebrání a skouknutí nezjistí.....(je to v záruce tak se **** a reklamovat).


Lze to vrátit, takže s tím počítám. Co jsem se dozvěděl, tak switch by měl zvládnout i 12V zdroj... prý je tam zřejmě maximum 15V.
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 19. 2. 2017 22:19

Zástupce TP-Linku mně zaslal zdarma náhradní zdroj (zcela stejný s tím co mám). Zdroj zapojen, narychlo odzkoušeno pískání...zatím klid. Doufám, že se neozve v době, kdy už switch nepůjde vrátit.

TP-Linku samozřejmě patří můj dík, za rychlé řešení. Jestliže bude klid, nemám (minimálně zatím) důvod switch měnit. Funguje bezproblémově.
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků