Switch, nebo jiné řešení?

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Behemot2077 20. 2. 2017 22:47

MgX píše:OK, díky. Nechápu jednu věc. I když je to zařízení do 1000,- Kč a test je orientační, že nefunguje korektně při nezapojeném portu. Včera jsem navíc zkusil další tři kabely... dva zcela nové, nikdy nepoužité - kupované, jako hotové... a jeden svůj, nově udělaný. Test vždy s chybou.

Že jsou kabely z krámu katastrofa sama je ovšem realita. V namátkových testech ve Státech neprolezlo přes 80 % i značkových Cat. 6 kabelů na Cat. 6, a půlka z nich neprolezla ani na Cat. 5e!! Když jsem onehdá sháněl normální kabel, tak mě málem vomejvali. V celé Evropě nebylo nic slušnýho v dostatečným množství a normální ceně skladem!! Všechno samý sračky, nebo půl sta za kus bez DPH :roll:

Což mi připomíná, měl bych trochu poštelovat nabídku kabeláže na webu, že…ještě před pár měsíci bych si myslel, že co ruční výroba patch cordů, šak toho je všude plno. No jo, jenže samej odpad, naprostá většina lidí to neřeší (však kabel jako kabel, a voni by sračku neprodali, přece, né??), takže kupují odpad a většinou o tom ani neví.

Však vono to funguje, Ethernet je velice robustní standard. Akorát se každej diví, proč mu GbE chodí na třetinové, maximálně poloviční rychlosti…nebo proč po třech použitích může patch cord hodit do pr*ele, no, možná na té kvalitě instalace nakonec něco bude, co? :lol:
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 21. 2. 2017 21:02

Tak problém hlásí každý kabel který mám. A je jedno, zda se jedná o koncový produkt a kde byl zakoupen, kým vyroben, nebo jsem si ho udělal já. Představa, že je špatně všechno, co jsem zapojil, je poměrně zvláštní. Z druhé strany... a to jsem psal... chybu hlásí i test nezapojeného portu. Takže bych to v tomto případě na kabeláž zrovna neházel.
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 21. 2. 2017 21:25

Nějak nechápu proč se řeší test kabelů u zařízení za pár korun?

Prostě ber to že to není kvalitní aby to mělo vypovídací hodnotu tak měřáky jsou ale ty stojí několik tisíc.....

Je to jako když budeš chtít proměřit baterku, s voltmetrem podle napětí můžeš zjistit zda je OK či potřebuje nabít atd....ale kondici pouze odhadneš pouze kvalitní přístroj který ji několikrát nabije a vybije a bude měřit průběhy může určit v jaké je kondici.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 22. 2. 2017 08:51

Já to až tolik neřeším. Pravda, byl jsem tím v první chvíli zaskočen. Nechápu proč se tam dává něco, když to stejně absolutně nevypovídá o ničem. Spíše je test matoucí.

Nyní jsem reagoval na vyjádření uživatele, který naznačuje, že chyba je v kabelech.

Mimochodem, kterou značku kabelů a koncovek aktuálně doporučujete (CAT 6)? Pokud si dobře vzpomínám, tak před časem se řeklo, že na kratší vzdálenosti je to více-méně jedno. Jen nebyly pro "běžné domácí užívání" doporučeny stíněné kabely, protože by to muselo být stíněné komplet.

Jinak switch plní svoji základní úlohu velmi dobře. V tomto směru není co vytknout.
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Behemot2077 22. 2. 2017 09:06

Něco jakž-takž použitelnýho jsem nakonec našel myslím až u Farnellu. Ale Cat. 5e, to dokáže vyrobit kde kdo celkem bez problémů (za předpokladu, že použijí konektory dle standardu). S tím dementním argumentem o kratších vzdálenostech to právě došlo do situace, kdy člověk nic kvalitního nekoupí, ani kdyby chtěl, protože ve všech obchodech jsou už jenom sračky. Mimochodem, co to je krátká vzdálenost, těch 30 cm z jednoho panelu do druhýho? A co těch zbývajících 90 metrů instalace k zařízení, to nic? A co třeba na ty hliníkový sračky řekne PoE? A Jan Tleskač?

Cat 6 a vyšší, jedině Sentinel. Můžu zajistit dovoz, ale trochu to trvá. Cena je vyšší (no, třeba Blue Jeans Cables si za kabely v podobné kvalitě řeknou ještě násobně víc), nicméně si mysím, že kolem bůra i jen za 30cm kabel je v tomto případě naprosto adekvátní cena, s ohledem na to, že používají nejlepší konektory na planetě (svoje vlastní) a hlavně se každej kus individuálně testuje na certifikačním testeru a dodávají k tomu protokoly. ;-)
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod soban 22. 2. 2017 14:47

Na domácí použití stačí obyčejný cat5e kabel (poctivý měděný) nepotřebuji k tomu žádné certifikáty.

A jinak ano problém dneska je že ty sviňáci už šetří i na té troše mědi a dělají ocelové cat5e kabely, které jsou pouze poměděné samozřejmě těmto se třeba vyhnout....

A k kabelům cat6 a výš - myslím že se moc používat nebudou, že je nahradí optika....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 22. 2. 2017 15:16

Používám výhradně CAT 6. Tam je situace lepší? Krátkou vzdáleností myslím hlavně vše do 5 metrů, max. do 20. Většina kabelů má do 3 metrů. Samozřejmě jde o domácí využití...

Teď by to chtělo víc značek, kde se dají vybrat díky.
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike.M 22. 2. 2017 15:36

Jen taky dotaz. ja normalne kupuju kabel licna i drat foxconn utp cat5e v skatuli 305m, pouzivam normalni RJ45 baleni 100ks. a zatim se mi nikdy nestalo ze by mnou nacvaknuty kabel hlasil jine pripojeni na switchi, nez je maximalka co zvladnou obe strany. takze 1GBit switch i PC kopirovani pres sambu ze serveru 120MB/s takze jakozto sitar se ptam. vcem se ty spatne smejdkabely jako projevuji? Mam i par patchkabelu koupenych (nechtelo se mi ctvrt a pulmetrovky delat) rekova skrin o trech 48port switchich temer vsechny porty zaplnene patchpanely jsou do 249. No to je pak fuska. Vsechno vpohode. jakozto drat UTP cat5e na 50m soubezne ze silovou elektrikou (jinak to neslo bohuzel) mel jsem strach,ale zatim 2 roky vse v pohode, zadna chybopvost, zadne spalene sitovky od indukovani se napeti, ani potry na switchi. Konektivita 1000MBit. Sice cekam kdy to padne, ale jak rikam, i tady z NASu kopirovani 80MB/s neni to fullvytizene, ale myslim ze je to maximalka toho NASu
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Behemot2077 22. 2. 2017 17:42

soban píše:Na domácí použití stačí obyčejný cat5e kabel (poctivý měděný) nepotřebuji k tomu žádné certifikáty.

A jinak ano problém dneska je že ty sviňáci už šetří i na té troše mědi a dělají ocelové cat5e kabely, které jsou pouze poměděné samozřejmě těmto se třeba vyhnout....

A k kabelům cat6 a výš - myslím že se moc používat nebudou, že je nahradí optika....

Ano, medeny 24AWG lanko a konektory poniklovane a pozlacene dle standardu. Jenze to uz dneska nikde neni :D Kraatky kdyz med, tak 26AWG a nezlacena. Kdyz zlaceny, tak jo kdyby ocel...hlina je to!
Behemot2077
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků