Zařízení s WIN CE error

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod hackercracker 16. 2. 2017 22:09

Zdravím,
musím napsat "zařízení" než mě někdo sepse že to sem nepatří, ale koukal sem na ostatní fóra a sem se to hodí nejlépe.
Někdy od roku 2009/2010 mám v autě autorádio s navigaci, televizi a dalšíma blbinami. Již po roce navigace přestala fungovat a firma kde jsem navigaci kupoval, jak je zvykem, již zanikla a proto nebyla možná reklamace.
Nyní po dlouhé době sem se rozhodl že by bylo dobré navigaci rozchodit, ovšem nastal problém že ani na všech internetech není zmínka o výrobci. Jediné co se mi povedlo dohledat je odkaz na ruské fórum zde kde je nějaký image ke stažení, ale na celý Win CE mi to přijde malý, takže tipuji že je to fimware k DVD přehrávači.
Zkusil jsem najít výrobce i podle obrázku použitého při "bootovaní", jediný co jsem našel tak je originál a zjištění jak ho číňani domrvili.
Poslední indície pro nalezení nějaké stopy, ona chybová hláška. V překladu znamená "aplikace xxx provedla neplatnou operaci a bude ukončena. V případě že problém přetrvává obraťte se na dodavatele programu. Aplikace:xxx Výjimka: xxxxx Adresa: xxxxx". Na dodavatele bych se velice rád obrátil, kdybych věděl kdo to je. Myslím si že ona aplikace blueline má být náhrada za "explorer" který je jinak zakázaný a má sloužit k nastavení cesty k navigaci na SD kartě a její spuštění. Chyba se zobrazí nezávisle na vložené SD kartě.
Já jsem s tímto v koncích a na vás mám prosbu jestli se někdo někdy setkal s podobným vynálezem, neporadil by, kde sehnat Image ke flashnutí nebo kam se obrátit ať nějaké fórum nebo člověk/opravna předtím než opravu vzdám. Je mi líto vyhazovat celé rádio když hraje celkem "normálně", Handsfree funguje a parkovací kamera zatím funguje bez problému.

Za jakoukoliv pomoc předem děkuji.
hackercracker
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lama 123 16. 2. 2017 22:23

Hele upřímně jsem to nestudoval a nepomužu, ale má to cenu se v tom rejpat a ztrácet čas? Ta navigace co v tom je bude mít zastaralé mapy, které pravděpodobně ani už nezaktualizuješ. A pak koukni se na ceny podobných čínských hraček s androidem dnes?

Promysli si jestli má cenu do toho investovat čas. Podle mě ne, takže se buď smiř s tím že v tom nemáš navi, nebo si kup novou hračku s něčím aktuálním.
NTB: ThinkPad X201
PC: Cooler Master Stacker nVidia edition, Intel Xeon E5506 @3.6, 12Gb ram, Geforce 660+24"FHD+ G400s + G15
TEL: SG S6 + Razr V3i
Vozítko: Rapid Spaceback 1.2 Tsi
lama 123
Junior

Odeslat příspěvekod hackercracker 16. 2. 2017 22:56

Mapy aktuální jsou, původně tam jelo iGO 8 a není problém ani TomTom kde do obojího se dají koupit celkem aktuální mapy.
Ani cena není nízká, pokud bych to chtěl přímo do auta tak se pod 8 tisíc nedostanu a pokud bych slevil z designu a koupil redukci na 2 din tak sem někde na 4 tisících a nejistotou jak dlouho bude vše fungovat.
Dřív sem běžně opravoval, lidem co si nenechali poradit, levné čínské tablety a netbooky s WIN CE ,kde stačilo stáhnout správný image pro procesor a hodit na kartu. Po nějaké době se dokonce objevil i Android někde z XDA který stačilo nahrát stejně. U většiny těchto čínských šmejdů to funguje podobně, tak hledám.
Jinak bez navi v rádiu žiji již nějakou chvíli ale když jsem našel chvilku času proč se v tom nepovrtat.
hackercracker
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod krysta 16. 2. 2017 23:00

Zkus štěstí na anglicky mluvících fórech.
krysta
Junior

Odeslat příspěvekod lama 123 16. 2. 2017 23:09

Hele viděl jsem někde škoda-like krám s androidem za 2.5k, ani to nevypadalo uplně zle. Ale konej jak myslíš, chceš si hrát hraj si :)
NTB: ThinkPad X201
PC: Cooler Master Stacker nVidia edition, Intel Xeon E5506 @3.6, 12Gb ram, Geforce 660+24"FHD+ G400s + G15
TEL: SG S6 + Razr V3i
Vozítko: Rapid Spaceback 1.2 Tsi
lama 123
Junior

Odeslat příspěvekod hackercracker 16. 2. 2017 23:28

Když to co jsem viděl s Androidem, tak je to strašně pomalý. Jenom 5 minut čekáš po nastartovaní než to nabootuje Android (u té mé je to řešeno, z toho co jsem pochopil, tak že na navigaci je zvlášť modul na který se přepne displej, takže nemusím čekat na boot a po zapnutí okamžitě hraje. Navíc parkovací kamera funguje i při vypnutém radiu), pak hodně těch nových Číňanů nemá buď vůbec GPS a musí se řešit přes bluetooth nebo mají integrovanou anténu bez možnosti připojit externí.
Ale jak píšeš, hraju si.
Koukal jsem i na fóra v zahraničí s touto tématikou a vypadají celkem mrtvě, ale pro pokus na ně napsat můžu.
hackercracker
Kolemjdoucí

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor