Kontrola RAM pri kupe

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod D1rty 21. 2. 2017 13:59

Zdravim,
mam par otazok.
Objednal som si RAM 4GB DDR3 1600 1,35V za 13€. Tovar je predavany ako ROZBALENÉ.
Moje otazky teda su:
1. Mozu mi na predajni odmietnut predanie tovaru s tym ze sa im nezda cena? (nova stoji 30€) Alebo ak ju mam objednanu, tak mi ju musia predat? (platba hotovostou na predajni)
2. Ako najlepsie skontrolovat tu RAM? Mozno pre niekoho nebola kompatibilna a tak ju vratil, mozno ma chybne chipy. Mam hned na predajni rozobrat notebook, vlozit RAM a otestovat a v pripade potreby hned vratit?
3. Ako otestovat RAM? Staci windows memory diag?
D1rty
Junior

Odeslat příspěvekod dotankoch 21. 2. 2017 15:27

Ak si ju uz objednal, mali by ti ju predat za cenu, aka je na objednavke. Na otestovanie RAM pouzi Memtest, spusta sa z bootovatelneho USB (prip. CD) a aby si si bol isty, je dobre ho nechat bezat aspon par hodin (kludne aj cez noc).
dotankoch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod herma 21. 2. 2017 15:47

s tím testováním na prodejně tě budou mít rádi. Ale zřejmě patříš k lidem pro prodavače tzv vysírkám
herma
Junior

Odeslat příspěvekod Odpadlík 21. 2. 2017 16:22

herma: Jasně, ono je totiž lepší to vzít, otestovat to doma a pak to jet vrátit. Ne každý to má do obchodu pár metrů, že? Pokud s tím nebude překážet, tak slušný obchod proti tomu nebude nic mít a pokud ano, tak bych tam už nikdy více nenakoupil.
Odpadlík
Junior

Odeslat příspěvekod herma 21. 2. 2017 18:31

jj přesně tak, nejbližší rozumný obchod od mého bydliště je takových 100kiláků a nikdy by mě takovejto opruz na několik hodin ani nenapadl.
herma
Junior

Odeslat příspěvekod D1rty 21. 2. 2017 18:52

Nehadajte sa prosim.
V zmluve je toto : "Odporúčame tovar skontrolovať ihneď po prevzatí, neskoršie pripomienky k stavu odovzdaného tovaru môžu byť zamietnuté."

preto som sa pytal ci to skontrolovat hned na predajni aby mi to na druhy den nezamietli s tym ze som si to mal skontrolovat pri prebrati.

Kazdopadne dotankoch diky moc za rady.
D1rty
Junior

Odeslat příspěvekod D1rty 23. 2. 2017 14:10

OK, doniesol som RAM domov, povodnu RAM vybral, novu zalozil. Pustil som testovanie samotnej novej RAM. Po vyse 2 hodinach skoncil memtest86 s vysledkom 0 Errors. Takze som celkom happy. Nova RAM ma uplne rovnake parametre ako povodna(casovanie, ranks, banks). CPU-Z ukazuje ze funguju ako dual channel.

Je potrebne robit este nejake dalsie testy, alebo mozem byt rad ze som kupil dobru RAM za tretinu ceny?
Naposledy upravil D1rty dne 23. 2. 2017 18:03, celkově upraveno 2
D1rty
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 23. 2. 2017 14:17

Bud rad a uz to neres :)
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod Nargon 23. 2. 2017 14:30

Na test paměti stačí i ten windowsácký test paměti. V principu to funguje stejně jako memtest. Uloží to do paměti nějaká data a pak je to přečte. Pokud se přečtená hodnota rovná ukládané je to ok. Pokud nerovná tak to hlásí error.
Jediný rozdíl je v informacích pro uživatele. Memtest ti ohlásí informace co to bylo za chybu a kde jí to našlo a spoustu dalších informací. Windows test má výstup jen strohé hlášení: Vše je OK, nebo Byl nalezen problém, ale žádné detaily ti neprozradí.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod MgX 23. 2. 2017 16:21

Spustil bych test na delší dobu...jak bylo zmíněno...třeba na noc.
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D1rty 23. 2. 2017 16:32

Aky test? windows? Lebo memtest86 trval 2,5 hodiny a potom sam skoncil. Windows mam pusteny uz par hodin a tiez bez BSoD zatial.
D1rty
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 23. 2. 2017 20:18

Kterýkoliv test. Jde o jeho nastavení, resp. počet průchodů. Mám zkušenost, že jsem nechal RAM testovat v základu a vše bylo OK. Ale po nočním několikahodinovém boji, přišly problémy. Bylo vidět, že OK nejsou. To Ti samozřejmě nepřeji, jen je lepší to projet pořádně a mít pomyslnou jistotu ještě teď, když můžeš cokoliv řešit - vrátit atp.
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D1rty 23. 2. 2017 20:56

Cize keby som chcel pouzit memtest86 tak tam nastavit napriklad 12 cyklov?
Ak som ten program spravne pochopil, tak 1 klasicky test sa sklada z 13-tich roznych testov.

Ten automaticky test vykona 4 cykly, cize 4x13 testov a tvralo to 2,5 hodiny. Cize ak by som to dal na 12 cyklov, tak 12x13 testov, tak by to mohlo byt tak 7,5 hodiny akurat na noc. Ci dat viac?
D1rty
Junior

Odeslat příspěvekod omualo 23. 2. 2017 21:56

Chyby to vypisuje prubezne, tak klidne hodte neomezeny pocet pruchodu. Ja po nakupu ramek nechal test bezet asi 2 dny.
omualo
Junior

Odeslat příspěvekod D1rty 23. 2. 2017 22:00

ok :) este jedna otazka. Povodnu ram z NTB vybrat aby sa testovala iba ta nova? Je asi zbytocne kontrolovat RAMku, ktoru uz mam skoro rok nie? Alebo je rozdiel pri testovani ramiek v Dual channely?
D1rty
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků