přenosný USB-C dock - jaký vybrat

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Yang15 30. 3. 2017 08:57

Zdravím vás přátelé,

pořídil jsem Acer Switch Alpha 12 a sháním pro něj přenosné portové rozšíření přes USB-C (tedy "USB-C dock" pro ultrabooky/zařízení 2v1).
Určitě hledám přenosnou variantu na cesty, tedy žádnou velkou krabici na stůl.
dock by měl minimálně mít:
* 1x HDMI
* 2x USB 3.0
* 1x LAN
* čtečku SD karet

CENA: 2 - 2,5 tis Kč

největším favoritem se stal: ASUS AH001-1A - bohužel toho se asi nedočkám, protože ho mám v merku už od února a to tvrdili, že má přijít v pulce března, nyní byl už stažen i z nabídky, takže to jen tak nebude

dále tu je: Hyper USB-C HUB - ten už však nabízí jen to HDMI a USB

koukal jsem i na ALI, EBAY a GearBest, ale tam jsem nic nenašel (což se divím).
Zkusil jsem ještě Amazon a tam je toho mraky, sice jsem nenašel uplnou alternativu toho Asusu, ale HDMI, USB a čtečka by se pořídit už dala.
Jenže je tam toho mraky a nechtěl bych koupit blbě, bohužel filtrace podle počtu prodaných kusů (jako třeba na Ali) tam asi nejde.

Nemáte nějaké tipy, které používáte vy sami?

Díky moc
Yang15
Junior

Odeslat příspěvekod Tanker5595 30. 3. 2017 15:34

Doporučuji se podívat ,ale nevím jak je to s dostupností pro ČR.

https://youtu.be/D9XDjjweKd0
Tanker5595
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Yang15 26. 4. 2017 18:37

AHoj,

prosím o radu.

Bohuzel dock od Asusu bude dostupný až 24. týden (což je někde červen), tak jsem sehnal alternativní dock od společnosti MINIX a rychle jej testuji, abych ho mohl případně vrátit.

I když výrobce uvádí, že je adaptér spíše pro MacBook, kupodivu funguje i na WINDOWS 10 Pro (předem jsem to zjistil na jejich foru) na mém Acer Switch Alpha 12.
Bohužel funkčnost není ale 100%.
Všechny porty samostatně fungují a zdá se že i bez problémů, potíže přicházejí, když začnu zapojovat dohromady. Jenže chyba není pravidelná a tak nevím, proč k ní dochází.
Testuji připojení: TV (přes HDMI), LAN, SD karta, USB myš a USB 2,5HDD.

občas to chodí vše najednou chvíli, ale ve většine případů spíše ne.
Většinou po připojení 2-3 portů v redukci pípne a celá se najednou odpojí. Záhadně však stále funguje HDMI. I když se vyhodí USB a tím celá redukce, tak HDMI je stále aktivní a obraz se promítá na monitor/TV, ale připojím-li USB myš, PC na ni nereaguje.

Výrobce uvádí (pro MacBook), že je dobré používat napajení skrze redukci (USB-C) jenže já Acer mám na jejich vlastním napájecím konektoru, tudíž nabíječku skrze USB-C nemám a nemohu nijak odzkoušet napájet adaptér.

Myslíte si, že se problém skrývá v nedostatku energie pro adaptér nebo "špatné" kompatibilitě s WIN? (ale samostatně jdou porty bez problémů)

díky za ohlasy
Yang15
Junior

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor