Nárust RAM paměti

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Ondřej6547 11. 4. 2017 12:03

Ahoj, prosim o radu.. :)

Procesor: i5-4690
Grafická karta: GTX 1060 6GB
RAM: 16GB

Při zapnutí počítače mi ramky naběhnou na nejakejch 5,2/16GB a furt narustá, po restartování počítače samostatnej OS mě beží cca 2GB. Když mě beží počítač na tech 5,2GB kouknu do spravce uloh tak tam nejní nic co by me je žralo. Počítač jsem prošel jestli to nemuže delat vir, antivirus nic nenašel.. Jde mě jen o to proč při prvotném zapnutí počítače mi ramky nenaběhnou na 2GB ale na 5Gb/16GB.. Když by měl někdo radu co stim, budu moc rad.. joo ješte přeinstalace winu nepomohla..:) děkuji
Ondřej6547
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 11. 4. 2017 12:21

Pozor, start a restart jsou u Windows 8/10 diametrálně odlišné věci. Restart je úplné nastartování operačního systému "od nuly", kdežto zapnutí Windows 8/10 s aktivovaným fastbootem je jenom probuzení systému z hibernace. Proto obsazení paměti může být po zapnutí diametrálně odlišné než po restartu. (Uživatelské programy jsou při vypínání ukončeny, ale operační systém je jenom zahibernovaný =obsah paměti je uložený na HDD/SSD a pak 1:1 obnoven, aby systém rychleji najížděl.)

Pokud vypneš fastboot, předpokládám, že budeš mít po zapnutí stejné obsazení paměti jako po restartu, ovšem o něco delší dobu startu počítače.

Obsazení paměti: Windows už od verze 7 uvolňuje jednou obsazenou paměť až v okamžiku, kdy ji potřebuje pro něco jiného. Zůstává obsazena, i když ve výpise ji nevidíš jako obsazenou konkrétním procesem. Tedy ne nějaký virus, ale vlastnost operačního systému. Má ta paměť ležet ladem? To raději když už je jednou načtená třeba nějaká DLL knihovna, systém si ji v paměti ponechá, co kdyby ji později potřeboval. Jestli se takto "pro jistotu" v paměti ponechaná data taky hibernují, netuším.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod Ondřej6547 12. 4. 2017 06:56

Fastboot jsem vypnul a počítač se me spustil na 1,7GB, takže zatim všechno beží jak má, děkuji mockrát..:)
Ondřej6547
Kolemjdoucí

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor