Náhrada starých PC s XP, něčím co umí video a nežere proud

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod honza987 15. 5. 2017 18:32

Ahoj.
Potřeboval bych něco levného (do 2k) co nežere proud a umí to:
VGA (dsub), IDE PATA HDD a CD/DVD RW (ideálně 2 kšandy, stačí jedna). A hodí se i SATA, stačí 2x možná i 1x.
OS: android, linux, někdy i podpora WIN aplikací by se možná hodila- třeba jako jedna z variant.. (nevím jak nejlevněji a nejméně HW náročně to lze řešit).
Žere co nejméně proudu.
Ideálně nemá příliš větráků a není to příliš hlasité.
Je použitelné na webové prohlížení a přehrávání filmů.
honza987
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 5. 2017 19:22

DSub a ide? 2017? Pouze se ptám, zda to opravdu máme brát jako kritérium výběru.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru. DELID a dalsi upravy.
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod jAY 15. 5. 2017 19:51

honza987 píše:Ideálně nemá příliš větráků a není to příliš hlasité.
Je použitelné na webové prohlížení a přehrávání filmů.

Pokud by šlo jen o toto tak nějaký android box jako třeba tento: http://www.evolveo.eu/cz/android-box-h4 Žádné větráky, přehraje spoustu formátů (z flešky a přenosného HDD), při připojení myši a klávesnice lze i prohlížet web.
CD/DVD nevím no nemám to už ani v PC, ale k televizi by šlo určitě ještě sehnat nějaký DVD player.
Záleží jestli to je opravdu jen na sledování videa a webu.
Případně mini pc např: https://www.czc.cz/gigabyte-brix-bace-3000-cerna/192869/produkt má VGA i SATA. Ale vše je přes ten limit 2000,-
Každá vyspělejší technologie je k nerozeznání od magie.
jAY
Junior

Odeslat příspěvekod monikash 16. 5. 2017 06:58

Přidej min 3k. Pokud máš ještě mechaniku a HDD IDE, tak jak dlouho myslíš, že ti ještě pojedou než kleknou? pokud už teď ten disk nevykazuje vady.
Moto G5+.
Sony NEX7, Panas GX80 a GX9
monikash
Moderátorka

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 16. 5. 2017 08:50

Maximálně nějaký repasovaný PC s Core2Duo, ale ty žerou hodně a bez Noctuy budou hlasité. Kdyby nebylo potřeba IDE tak je možnosti hodně
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 16. 5. 2017 16:38

Neco jako GIGABYTE C1037UN rev.1, ktera uz se ale neprodava?
www.gigabyte.com/Motherboard/GA-C1037UN-EU-rev-10
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410, 16GB RAM, 120GB mSata Crucial M4 + 1TB Samsung) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 18. 5. 2017 05:31

Valí se mi doma 775 s Xeonem L5420, TDP 50W je na tom Ninja, takže pokud se to poladí, může to jet i pasivně. Ale do 2k se to nevleze, protože to nemá GK.

Ovšem pokud to má být na video a web, šel bych do rPi + USB -> IDE.
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod vladimir 18. 5. 2017 08:09

Python.p: Máš to RPi + IDE vyzkoušené? Já jsem se o to před rokem snažil se dvěma různými USB -> IDE převodníky v openelecu a nefungovalo mi to. (USB -> SATA převodníky jsou bez problémů.) Nebyla to pro mne tenkrát priorita, tak jsem příliš nepátral, jestli a pro které distribuce existují ovladače.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod monikash 18. 5. 2017 08:31

A taky by musel přehazovat karty s os kvůli videu (openelec + dokoupit kodeky) a internetu (např. debian). Nebo koupit rpi android os.
Moto G5+.
Sony NEX7, Panas GX80 a GX9
monikash
Moderátorka

Odeslat příspěvekod Python.p 18. 5. 2017 08:50

Cože?

Vladimír nene, ale zjistím, protože kámoš to tak má. A jede to.
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod vladimir 18. 5. 2017 08:56

V tom bych zásadní problém neviděl, kodeky stojí řádově desetikoruny.
I do openelec/libreelec jsou k dispozici pluginy pro webový prohlížeč Chromium nebo naopak Kodi by měl jít doinstalovat přímo do Debianu.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod soban 18. 5. 2017 12:09

I na jedné kartě můžeš mít víc OS a při startu si vybrat.

Jinak u IDE/SATA co mám já převodník je přepínač zda je k IDE připojen HDD nebo CDROM jsou tam drobné odlišnosti v komunikaci tak zda toto neblblo u toho převodníku USB/IDE zda nebyl určen pouze pro CDROM (třeba)?
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vladimir 18. 5. 2017 13:47

O.K., tedy berte můj příspěvek jenom jako varování - ne s každým USB-ATA převodníkem to musí fungovat bez problémů. (Možná jiná čipová sada v převodníku.)
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod Milanr1 18. 5. 2017 20:01

Naivně jsem se domníval, že neexistuje nic takového, co by splňovalo uvedenou podmínku:
honza987 píše:co umí video a nežere proud

To byl ovšem omyl.
V technickém muzeu jsem viděl stroboskop Josepha Plateaua z r. 1832. Ruční pohon.
Vše novější už pracovalo na elektřinu.
Jenže to nesplňuje další podmínku:
honza987 píše:něco levného (do 2k)

Obávám se, že bys na to hned tak nenašetřil. ;-)
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Behemot2077 20. 5. 2017 17:02

Asi tak. Raspberry je dobrý na nějaký krátky, ale kloudná práce se na tom dělat nedá. Pokud nejseš zrovna bezďák co má k dispozici jeden olověnej akumulátor co si občas někde nabije, nebo nějakej podobnej ostrovní systém, tak nevim, co se tady řeší. Pokud se dobře pamatuju, tak Core 2 Duo E8x00 měly TDP 65 W, výkonu habaděj, zvládne to FullHD video bez akcelerace (na kterou se stejně nedá spolehnout).

Zrovna nějakou desku i s procesorem (snad E8400) mám, čeká na repas, není problém se domluvit. Předpokládám, že UATA disk a mechanika se tam má dát, tak můžu poslat jenom tady toto. Procesor se ve stocku dá v klidu podvoltovat a pude někam na 50 W. Když ne úplně pasivně tak se slušným chladičem půjde semipasivně.

Klidně zbouchám i celou sestavu a ta bude fungovat v klidu roky (záruka je rok), ale to už nebude za dvojku…

A co přesně je špatnýho na XPčkách? Šak to používám denně :?:
Behemot2077
Junior

Další stránka