BT numeric keyboard se ridi podle klav. na ntb.

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod sinco 8. 6. 2017 14:47

K ntb co nema numerickou klavesnici jsem si koupil noname BT numerickou klavesnici. Jenze mam problem. Kdyz mam cz znaky na ntb tak me cz znaky pise i ta numericka klavesnice. Kdyz zvolim na ntb cisla tak numeric key... pise tez cisla. Rad bych to mel jako na klasicke cz klavesnici k pc. Psal ceske znaky a cisla bez nejaky klav. skratek a prehazovani jazyka klavesnice. Jde to nejak udelat. Hledal jsem po netu ale reseni jsem nenasel. Diky vsem za pomoc.
Os Win 7, 32b
sinco
Junior

Odeslat příspěvekod soban 8. 6. 2017 16:44

Problém je že klávesnice posílá scan kod klávesy, a pokud ta externí klávesnice pošle scan kod klavesy 1/+ místo 1/end co je na numerickém bloku tak SW nemá jak zjistit že je to externí klávesnice.

Zjisti zda k té externí klávesnici není nějaký SW který by ji přepnul či šlo změnit/naprogramovat jiné scan kody pro klávesy.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod sinco 8. 6. 2017 17:57

je to tato klavesnice.

http://www.ebay.com.au/itm/Mini-Bluetoo ... 2377673817
Dohledat vyrobce nejde, na klavesnici je jen oznaceni ze je to BT numeric keyboard a napajeni 1.5V Mozna je to kopirka jine ale hledal jsem cele dopoledne a nic kloudneho jsem nenasel.
Edit'
Mozna by slo namapovat numeric key. Jenze je problem odlisit HID od klavesnice ntb. Nasel jsem info ohledne HIDMacros. Tenhle soft vidi HID klavesnici ale jak namapovat v cz klavce END na cislovku 1 na to jsem neprisel.
sinco
Junior