Bezdrátový přenos

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod borroo 21. 8. 2017 09:30

Dobrý den,

mám 4 aktivní reproboxy, které mají kromě analogového vstupu také celkem kvalitní DAC se vstupy USB, S/PDIF a na plošňáku možnost připojení I2S. Rád bych všechny čtyři reproboxy krmil z jednoho počítače a to bezdrátově. Audiotechnikou se zabývám na DIY úrovni, ale problematika bezdrátového přenosu dat je mi poněkud vzdálená, nikdy jsem se tím nezabýval. Proto potřebuji poradit.
Celá sestava by měla být přenosná, proto bych uvítal větší dosah než u pokojových zařízení.

Poradí mi někdo?
borroo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suk 21. 8. 2017 09:41

http://www.ti.com/product/CC8520 ?

Jako moznosti mas spoustu - existujou digitalni i analogovy bezdraty pro ruzna pouziti. Vyse hozeny odkaz je, aspon si to myslim, vylozene na i2s stream. Bezne se pouziva bluetooth nebo wifi (lze splacat napriklad s ESP8266 ci ESP32, oboje umi i2s. Pripadne rovnou Onion Omega 2).

Nicmene s BT nebo Wifi bude problem s latenci - jestli chces minimalizovat latenci, bude to tezsi. Profi bezdraty (Senn G3 ap. ) jsou pomerne drahy (+-20k), neprofi bezdraty (line6 G30 a podobne) levnejsi, ale cekalo by te zbytecne nekolikanasobne digitalizovani signalu.

Pokud jsi dobry bastlir, zkus to s tim cipem od TI. Pokud jenom prumerny a nevadi ti latence, pak bych zkusil ty ESPcka. A on urcite nekdo poradi i nejake lepsi reseni

EDIT: Ten cip ma latenci "Audio Latency Down to 10.7 ms" - coz je tak akorat nekde na hrane rozpoznatelnosti, kdybys to chtel pouzivat treba pro hudebni nastroje. Pro beznej poslech je 10ms neznatelnych (pokud nemas 2 zdroje zvuku, pak by vznikl hreben). Ma to USB, takze nejspis by to slo pripojit k PC jako zvukovka. Nezkoumal jsem to vic, ale myslim, ze asi prozkoumam :)
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod borroo 22. 8. 2017 13:19

Představoval bych si to nějak takto:

Obrázek

Šlo by to?
borroo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hunter21 22. 8. 2017 14:38

Islo by to, len ako sa to bude spravat v zarusenom environmente ti povie niekto, kto to skutocne pouziva. Podla datasheetu to vyzera, ze ho bude wifi statocne rusit. Nastastie to nieje moc citlive, tudiz bude tomu vadit akurat domace wifi a mozno susedove ak budes mat stastie, ze ho ma tesne za stenou niekolko metrov od toho zazraku. Treba k tomu este evaulated dosku a SDK kit.
hunter21
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků