Zařízení pro streamování hudby

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod pepe_jaming 18. 9. 2017 16:24

Zdravím,

nedávno jsem na zahradě dodělal altán a zbývá už jen jedna věc a to hudba.
Plánoval jsem to nějak tak, že bych tam dal bedny a pomocí nějakého zařízení bych streamoval hudbu z domu.

Zajímá mě tedy:

Existuje nějaké zařízení, co bych měl doma, připojil do něj disk/flešku a přes wi-fi přehrával tu hudbu venku?
Pokud ano, musel bych mít ještě něco venku? Tím myslím to že přes něco to musím pouštět, protože nepředpokládám, že bych streamoval hudbu rovnou do beden ( ovšem kdyby to šlo bylo by to mega :D ), je tedy nějaké malé levné zařízení, co by se připojilo na tu wi-fi a z nějaké sdílené složky přehrávalo ty písničky?
Pochopitelně, se mi tam nechce tahat televize ani notebook ale nějaké menší zařízení co by dokázalo přehrávat ty písničky zevnitř do beden venku.

Díky za případné rady a odpovědi...
pepe_jaming
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 18. 9. 2017 17:46

Raspberry Pi s USB WIFI donglem by bylo přijatelné řešení?
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepe_jaming 19. 9. 2017 14:51

Přesně nad tímhle jsem uvažoval, ale moc o tom nevím, ale když si to navrhl tak bych se chtěl zeptat:

1. Existuje na rasberry nějaký OS co tohle umožňuje?
2. Jak by to bylo s připojením beden?
3. Bylo by potřeba nějaké zobrazovací zařízení? ( typu televize, monitor ) Popřípadě, jestli by šel jako monitor použít tablet/mobil

EDIT:

teď jsem si uvědomil, že se k rasberry prodávají ty minidisplaye, tak tu 3. otázku můžete ignorovat, my bad
pepe_jaming
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suk 19. 9. 2017 14:58

Hardcore bastl verze: ESP8266/ESP32 + I2S DAC
Softcore bastl verze: Onion Omega + I2S DAC
Ne az tolik bastl verze: Raspberry + Dongle + nejaky audio shield

Softwarove lze potom vyuzit veci typu icecast, tedy poustet to nekde a jinde to poslouchat jako radio (jedina moznost v pripade nabastleni toho ESP), nebo pouzit NFS, Sambu, SSHFS a prehravat songy primo na danem zarizeni.

Na raspberry pak doporucim MPD - prehravac, ktery nema zadne uzivatelske rozhrani, je nutne ho ovladat z nejakeho klienta - a klienty existuji pro zatim asi vsechny mozny OS v ruznych podobach - od prikazove radky po graficke ci webove.
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků